2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
23:30 gibi en son uyursa 03:30 da kalkıyor ama bazen 00:15 yada 01:30 da uyuduğu da oluyor en son çünkü kolik bir bebek gaz sancısı uyutmuyor artık yorgunluktan en son kaçta dalabilirse uykusuna bu 3 saatten birinde dalıyor yavrum bu 2 saatten birinde uyumuş olursa da 05:00-06:30 arası uyanıyor sonra emziriyorum altını değiştiriyorum tekrar emziriyorum derken uyuması 07:00-08:00 i buluyor maalesef sonra da 10:00-11:00 a kadar uyuyor
Aynı bizim düzen. Yalnız 11 gibi uyumasi çok çok nadir genelde 1 i 2 yi buluyor uyuması
Benim kızımda akşam olunca ağlıyor sürekli uyumuyor ama kolik değil sanırım. Uyumuyor ağlıyor emiyor ağlıyor fakat susturulmayacak bı ağlama değil mizmizlik huzursuzluk hep kucak kucakta da memnun değil. Kolikte nasıl oluyor ağlama tarzı onu susturmak çok zormuş diye biliyorum. Salı Dr a gideceğiz gaz damlası isteyeceğim

Aynı bizim düzen. Yalnız 11 gibi uyumasi çok çok nadir genelde 1 i 2 yi buluyor uyuması
Benim kızımda akşam olunca ağlıyor sürekli uyumuyor ama kolik değil sanırım. Uyumuyor ağlıyor emiyor ağlıyor fakat susturulmayacak bı ağlama değil mizmizlik huzursuzluk hep kucak kucakta da memnun değil. Kolikte nasıl oluyor ağlama tarzı onu susturmak çok zormuş diye biliyorum. Salı Dr a gideceğiz gaz damlası isteyeceğim
Off kolik olmasınlar canım ya. Oğlum kolik tanılıydı 3 saat hic susmadan son ses bagırırdı sesi kısılırdı en sonunda.

Kızlar merhaba uzun zamandır bakamadım, umarım herkes bebişlerine sağlıkla kavuşmuş ve buyutuyordur. Biz 50 günlük olduk bile... Hatta bu aralar sanırım büyüme atağı geçiriyoruz. Bir huzursuzluk, uykuya dalamama, sürekli kucak ve pışlama isteme. Var mı yaşayanlar?
Bizde daha erken başladı. 48 günlük olduk.

P
Benim oglumdan bahsediyorsunuz coo yorucu nasil sabrediyorsunuz🤦

Kızlar merhaba uzun zamandır bakamadım, umarım herkes bebişlerine sağlıkla kavuşmuş ve buyutuyordur. Biz 50 günlük olduk bile... Hatta bu aralar sanırım büyüme atağı geçiriyoruz. Bir huzursuzluk, uykuya dalamama, sürekli kucak ve pışlama isteme. Var mı yaşayanlar?
Merhaba bizdede durum aynı. 45 günlüğüz. Hala uyumadı mesela🥴

Birsekilde uyumasını bekliyorum yorucu ama napalim sağlıklı olsunlarda ablasida böyleydi. Sizin oğlan nasıl ne zaman uyuyor
Bizimkinin degisiyor eger dalma problemi yasarsa aksam kac saat surer Allah bilir 🤦 bu çok sık oluyor ve tam uyuyor siyorum yine uyanip bagiriyor yataga koyduktan 5 dakka sonra Uyutmak icin binbir caba gosteriyorum emzirme sallama ayakta sallama kucakta derken ne Zaman uyursa artik . Eşimde surekli bir agrisimi var diyip korkuyor her seferinde😂

Birsekilde uyumasını bekliyorum yorucu ama napalim sağlıklı olsunlarda ablasida böyleydi. Sizin oğlan nasıl ne zaman uyuyor
Bizim oğlanın cok dengesiz bazen 9 da uyuyor ve normal rutin sekilde 2 3 saatte bir uyanıyor ama genelde dalamiyor gece olunca ve sanliysak 11 12 de uyuyor. degilsek surekli bagiriyor dalamiyir bir turlu uykusu oldugu halde ve 1 2 iyi buluyor bu sefer yatakta salliyorum meme veriyorum kucakta pişpişliyorum ayaktasalliyorum ama malesef hic ise yaramiyor🤦

Bizim oğlanın cok dengesiz bazen 9 da uyuyor ve normal rutin sekilde 2 3 saatte bir uyanıyor ama genelde dalamiyor gece olunca ve sanliysak 11 12 de uyuyor. degilsek surekli bagiriyor dalamiyir bir turlu uykusu oldugu halde ve 1 2 iyi buluyor bu sefer yatakta salliyorum meme veriyorum kucakta pişpişliyorum ayaktasalliyorum ama malesef hic ise yaramiyor🤦
Allahım ne tanıdık şeyler gecesi saymıyorum bile ama saat 7 de emen çocuk her yatağa koyuşumda çığlıklar uyandı uyuyamadıkça altına yaptı ki hiç sevmiyor uzun kalsın altını alınca emmek istiyor emince gaz başlıyor gazı çıkarınca ağlıyor derken 10 dk önce yattı ama mızırtılı eller sürekli hareket halinde 🤦‍♀️

Allahım ne tanıdık şeyler gecesi saymıyorum bile ama saat 7 de emen çocuk her yatağa koyuşumda çığlıklar uyandı uyuyamadıkça altına yaptı ki hiç sevmiyor uzun kalsın altını alınca emmek istiyor emince gaz başlıyor gazı çıkarınca ağlıyor derken 10 dk önce yattı ama mızırtılı eller sürekli hareket halinde 🤦‍♀️
Ellerini sabitliyorum mutlaka ya yoksa uyuması imkansız oluyor.

Ellerini sabitliyorum mutlaka ya yoksa uyuması imkansız oluyor.
İlk zamanlar bende sabitliyordum ama gaz işi artık uykuda ıkınma başladıkça elinden güç alıp ıkınamadıkça bir daha çıldırdı 😐gerçekten gün sayıyorum şu gaz biter mi ki acaba 3 aya diye

Bu döngü maalesef bizde de var emmek istiyor gaz yapıyor gazın çıkarıyorum altı pis altını temizliyorum hep öyle bir döngümüz var bizim de

Kızlar uzun zamandır girmiyorum nasılsınız iyi misiniz
Maalesef ben bebeğimi anca 20 gün emzirebildim ne yaparsam yapayım ateşlenip yattığımdan beri bir damla sütüm gelmiyor o kadar emzir gelir şunu ye bunu yap ne dedilerse yaptım ama bir gram süt gelmiyor hatta bir kere bir gün boyunca emzirmedim makine ile sağdım anca 10 ml kadar çıktı mecbur mama veriyorum oda en iyi aptimal geldi diğer denediğim her şey kabız yaptı var mı benim gibi olan ben bu duruma çok üzülüyorum elimden bir şey de gelmiyor maalesef

İlk zamanlar bende sabitliyordum ama gaz işi artık uykuda ıkınma başladıkça elinden güç alıp ıkınamadıkça bir daha çıldırdı 😐gerçekten gün sayıyorum şu gaz biter mi ki acaba 3 aya diye
Bitiyor bitiyor sabredeceğiz. Hatta 2 aydan sonra etrafı da iyice kesfettiklerinde daha rahatlıyorlar. Aglamadan uyanık kalma süreleri artıyor çünkü. Hareket ettikçe de rahat gaz cıkaracaklar

Bitiyor bitiyor sabredeceğiz. Hatta 2 aydan sonra etrafı da iyice kesfettiklerinde daha rahatlıyorlar. Aglamadan uyanık kalma süreleri artıyor çünkü. Hareket ettikçe de rahat gaz cıkaracaklar
Valla şuan uyanıkken tek yaptığı ağlamak olunca şok oluyorum birde öyle böyle ağlama değil en son katılıp kızarıp sesi bile gidiyor ağzı açık ne yapsam dikkatini çekmiyor baya gözünden yaş geliyor ciddi ciddi insan üzülüyor ya

Eklentiler

• Screenshot_20230220_125317_Chrome.jpg
    Screenshot_20230220_125317_Chrome.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 18
X