2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kizlar benim bebeğim hala kuvezde enfeksiyonu yüksek doktor geldiğinden beridir hiç düşmedi dedi en son bide hala solunum sıkıntısı yaşıyor geçince uyunadimayi deneyecekler canım çok yanıyor saatler geçmiyor çok korkuyorum birsey oluxak diye böyle olup iyileşen bebekler oldumu çevrenizde hergun ağlamaktan öldüm nasıl geçecek zamn doktor 1. 2 ay kalabilir dedi duruma göre ama hala hayatı tehlikesi devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum çok canım yanıyor
Canım benim Rabbim şafi ismiyle şifa versin yavruna. Orada kalmasına üzülmesine inşallah şifa bulup çıkacak dualar koruyacak meleğini Rabbim büyük içini ferah tut. 🤲

botları eğilip giymekte zorlaniyorum diye ayaklarimi birbirine surterek çıkarıyordum artık bu kemik ağrısından onu da yapamıyorum 🤭hani üst taraf olduğu için baskı da olmaz anlam veremedim o agriya
Az kaldı sabredelim biraz daha 🥲 ben de anlamadım valla oğlum da hasta ya hala 3 gündür bayagı yoruldum atesi çok. Kendimi pek dinleyemedim.

Maşallah canım inşallah daim olsun🤲
Ne kdarlik oldunuz tam günde ne kadar CC içiyor kaşıkla mi veriyorsun?
9 günlük oldu canım.. Annem biberonla cc ayarını ölçüp küçük çay bardağı ile veriyordu.. Sadece mama 20 cc yakın yapıyordu canım çok az yani.. Gerisi benim sütümdü ama artık gerek duymuyorum kendi sütüm de 60 70 cc geliyor bu ara zaten hepsini içmiyor.. Uyuyor uyandığında tekrar emziriyorum zaten bu ara memeye bağlı geçiniyoruz özellikle geceleri 🤭

Az kaldı sabredelim biraz daha 🥲 ben de anlamadım valla oğlum da hasta ya hala 3 gündür bayagı yoruldum atesi çok. Kendimi pek dinleyemedim.
Benim ki de iki hafta önce atlattı cnm ateşli hastalığı. 4 gün ateşlendi sonra geçti.genelde 3-4 gün sürüyor ins çabucak geçer🙏

Kızlar ben o kadar hastayım ki 3 gündür kafamı kaldıramıyorum dün 40 derece ateşle hastaneye gittim iğne vurdularsa kendime geldim bebek deseniz bağırsak enfeksiyonu geçiriyor kabız bu hasta olanlar niye ziyarete gelir anlatmıyorum üstüne ben hastayım diye bebeğim dün anne sütünü hep kustu doktora sordum ateşten dolayı normaldir dedi iyileşince kısmetse sünnette olacak bakalım hakkımızda hayırlısı
Doğum yapanlara Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin ve siz siz olun hasta kimseyi kabul etmeyin çevremde herkes ya bağırsak enfeksiyonu ya domuz gribi

Hanımlar bizim bebişte dünyaya geldi.
10 ocakta nişan gelmişti. Doktor 1 hafta 10 güne doğum olur, olmazsa 19 ocakta sezeryan demişti.
12 ocakta öğlenleyin aniden suyum geldi. Duşumu alıp hastaneye gittim öğlen 2 gibi yatışım oldu. Gittiğimde daha 1 cm açılma vardı. Nst bağlanıp suni sancı verdiler. Rahim yumuşaklığı çok iyiymiş, doktor normal doğuma gider bu şekilde bekleyelim dedi.
Suni sancı ile açılmayı başlattılar, 2 saat nst takibinde 4 cm oldu. Ama sancılar dayanılmıyordu. Gezsem hareket etsem sancı zorlamazdı ama bebeğin kalp atımı düzensizlik oldukça nst uzattılar…
4 cm olunca epidural yaptılar. Epidural saat 4 gibi yapıldı. Saat 5.30 gibi açıklık 10 cm oldu bebeğin başı göründü. Çok hızlı ilerledi herşey..
Hemen doğumhaneye aldılar ama bu seferde epidural etkisi geçmediği için ıkınma için olan sancıyı çok az hissediyordum. Baya beklediler ıkındıkça bebek geldi, ama nefesim kesilince geri gidiyordu. Erkek doktordan kristal (üstüme bastırmasını) söylediler . Patlayacak gibi oldum 2-3 kere yapınca.. Ebenin yapmasını istedim. Gene olmayınca, bebeğin kalp atımları düşmeye başladı.. epizyotomi yaptılar. Vakumla da çektiler bebeği..
Çok şükür suyun gelmesi ile 5 saat sonra doğum olmuş oldu☺️

Kenarda 1 tane depend su gelme ihtimaline karşı kalmalıymış…
Canım benim gözünüz aydınnn sağlıkla büyüsün miniğinizz L Larissa kooşş doğum olmuşl

Kızlar ben o kadar hastayım ki 3 gündür kafamı kaldıramıyorum dün 40 derece ateşle hastaneye gittim iğne vurdularsa kendime geldim bebek deseniz bağırsak enfeksiyonu geçiriyor kabız bu hasta olanlar niye ziyarete gelir anlatmıyorum üstüne ben hastayım diye bebeğim dün anne sütünü hep kustu doktora sordum ateşten dolayı normaldir dedi iyileşince kısmetse sünnette olacak bakalım hakkımızda hayırlısı
Doğum yapanlara Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin ve siz siz olun hasta kimseyi kabul etmeyin çevremde herkes ya bağırsak enfeksiyonu ya domuz gribi
Bende dün kv konusurken görünce min hasta olduğunu öğrendim. Ekip sağlam gelsin dedim. Hasta olursak geçince geliriz dedi içim çok rahatladı. Koronayi bile pek önemsemiyorlardi içim rahatladı öyle söyleyince. 😮‍💨
Kendi tarafım bu konuda dikkatli zaten.

Aa canım tedbir amaçlı 3 gün kalacak demiştin 😕 Gecicek canım biraz daha sabret ,dua et.bir kişi daha vardı sanki grupta enfeksiyondan kuvezde kalmıştı.ama o eve geçti diye hatırlıyorum . yogunbakimdayken olumlu konuşmazlar hiç en olumsuzunu söylerler.moralini yüksek tut sen 🙏kendine iyi gelecek şeyler yap üzüntüden sütun azalmasin. Mesela ben bebeğe günlük tutmuştum beklerken iyi geliyordu.
Ewt doğumu yaptıran doktorum oyle dedi ama sonra kanında enfeksiyon çıktı oyuzden kalacak bilmiyorum ya her geçen gün nefes almakta zorlanıyorum günle geçmiyor hiç. Aynen doktorlar hiç olumlu konuşmuyorlar oyuzden zaten çok kötüyüm sütümü sagiyorum belki isterler diye daha kesilmeden biriktirmeye çalışıyorum

Ewt doğumu yaptıran doktorum oyle dedi ama sonra kanında enfeksiyon çıktı oyuzden kalacak bilmiyorum ya her geçen gün nefes almakta zorlanıyorum günle geçmiyor hiç. Aynen doktorlar hiç olumlu konuşmuyorlar oyuzden zaten çok kötüyüm sütümü sagiyorum belki isterler diye daha kesilmeden biriktirmeye çalışıyorum
Ara ara girip senin bu mesajlarını görünce üzülüyorum kuzum geçer allahin izniyle üzülme sütünü etkilemesin, bebişini görüyor musun?
Salı günü doğum yapacam inşallah dua edecem o an sana da rabbim herşeyi mutlulukluğa çevirsin inşallah

Rabbim şifa versin. Dr lar her zaman kötü durumu da söylemek zorunda biliyoruz, inşallah iyiye gidecektir. Allahım senin içine de ferahlık versin

Benim kv doğumdan 1 gece önce hasta görümceme bakmaya gitti, orda kaldı. Doğumda da yanımıza geldi. 5. Gün hastaydı, hapsurmaya öksürme ye başlayınca evine git dinlen, hastasın iyileş de gel dedik. 6. Günden sonra eşimle tek bakmaya başladık. Kv gitti 2 gün sonra bende boğaz ağrısı başladı, inşallah bebeğe bulaşmaz diye sıkıntıya girdim. Ne kadar anlayışsızlar. Misafire de yok diyoruz. Kv 2 3 gün sonra gelsinler diyor. Bebek hasta olursa sorumlusu olsa ne olur olmasa ne olur.. Perişan olan biz oluyoruz. Öptürmüyor diye kızına beni şikayet ediyor, sonra bana dönüp gizlice öperim sen yokken diyor. Bir de böyle yüz göz olunuyor. Bebek kaç günlük zaten, ben daha öpmedim yüzünden, ayağını poposunu öptüm, Keşke rahat bıraksalar. Allah sabır versin hepimize. Bunlar yüzünden süt de kesilmez inşallah. Rabbim sana da bebeğine de şifa versin

Sağol canım amin amin elimde değil inan bak bu saatte oldu uyuyup uyanıyorum sürekli sabaha kadar oda zamn geçsin diye yeminle yoksa uyumazdim inan başından doğum anına kadar çok çektim şimdi yanımın Boş olduğunu gördükçe çok kötü oluyorum ewt biliyorum yaşadıklarım bir imtihan asla isyan da etmiyorum ama cok zor geliyor bana ona bifsey olucaj düşüncesi beni mahvediyor çünkü
Rabbim acil sifalar versin. Bir arkadaşımın bebegi 40 gün yoğun bakımda kaldi. Bebek anne karnindayken kakasını yapıp yemiş. Şimdi gayet sağlıklı bir bebek. Dr.lar yaşamaz bile demisti. Sende saglikla yavruna kavuşacaksın ins. Kendine iyi bak bebeğinin sana ihtiyacı var.

Ben çok zor yürümeye başladım ya nasıl anlatayım ön tarafımın kemikleri ağrıyor. Sanki spor yapmışım da incinmiş gibi. Aşağıya baskı yapıyor da ağrıyor desem o zaman vajina tarafı ağrır.benim üstü ağrıyor yürürken. Az kaldı ama bu hafta çok geçecek gibi sende nasıl durumlar vücut olarak.
Ben dogumhanedeyim su anda tansiyon fenaa. Evdekiler hasta olmuş bronşit oldum. Öksürüyorum deli gibi. Acile geldim sezaryen karari aldilar yarın sabah alacak doktor bebeği...çok sıkıntıdayım cildiracagim..çok kızgınım çevremdeki herkese.

9 günlük oldu canım.. Annem biberonla cc ayarını ölçüp küçük çay bardağı ile veriyordu.. Sadece mama 20 cc yakın yapıyordu canım çok az yani.. Gerisi benim sütümdü ama artık gerek duymuyorum kendi sütüm de 60 70 cc geliyor bu ara zaten hepsini içmiyor.. Uyuyor uyandığında tekrar emziriyorum zaten bu ara memeye bağlı geçiniyoruz özellikle geceleri 🤭
Bizde bugün 7 günlüğüz bizimde aynı durumda canım bugün bı 20 CC destek aldı

Ara ara girip senin bu mesajlarını görünce üzülüyorum kuzum geçer allahin izniyle üzülme sütünü etkilemesin, bebişini görüyor musun?
Salı günü doğum yapacam inşallah dua edecem o an sana da rabbim herşeyi mutlulukluğa çevirsin inşallah
İnan sizi üzmek için söylemiyorum sadce ne yapacağımı bilmiyorum .ewt gördüm uyutuyorlar solunumu duzelirse uyandiracaklar insallh . Çok sağol Allah razı olsun senden . Amin amin

Rabbim acil sifalar versin. Bir arkadaşımın bebegi 40 gün yoğun bakımda kaldi. Bebek anne karnindayken kakasını yapıp yemiş. Şimdi gayet sağlıklı bir bebek. Dr.lar yaşamaz bile demisti. Sende saglikla yavruna kavuşacaksın ins. Kendine iyi bak bebeğinin sana ihtiyacı var.
Ay darısı benim kızımın başına olur inşallah

• Beğen
Reactions: zyk
Oradayken olumlu konuşmazlar canım .ben iyi mi diye sorduğumda iyi olsa burda olmazdı dediler daha fazlasını da söylediler ama ağzıma alamam ,hiç içimden çıkmaz 🙄 Bak şükür yanımda şimdi.
Temas için alıyorlar mı yanına arada? O çok önemli demişlerdi ama sizinki enfeksiyon olunca bilemedim mikrop bulaşmasın diye almayabilirler.

Benim kv doğumdan 1 gece önce hasta görümceme bakmaya gitti, orda kaldı. Doğumda da yanımıza geldi. 5. Gün hastaydı, hapsurmaya öksürme ye başlayınca evine git dinlen, hastasın iyileş de gel dedik. 6. Günden sonra eşimle tek bakmaya başladık. Kv gitti 2 gün sonra bende boğaz ağrısı başladı, inşallah bebeğe bulaşmaz diye sıkıntıya girdim. Ne kadar anlayışsızlar. Misafire de yok diyoruz. Kv 2 3 gün sonra gelsinler diyor. Bebek hasta olursa sorumlusu olsa ne olur olmasa ne olur.. Perişan olan biz oluyoruz. Öptürmüyor diye kızına beni şikayet ediyor, sonra bana dönüp gizlice öperim sen yokken diyor. Bir de böyle yüz göz olunuyor. Bebek kaç günlük zaten, ben daha öpmedim yüzünden, ayağını poposunu öptüm, Keşke rahat bıraksalar. Allah sabır versin hepimize. Bunlar yüzünden süt de kesilmez inşallah. Rabbim sana da bebeğine de şifa versin
Ne anlıyorlar küçük bebeği opmekten anlamıyorum zaten. Bende aynı ilk dogdugunda sadece koklardim mis gibi kokuyorlar zaten 🥰
Yani görümcenin özel durumu yoksa grip için niye bakmaya gitmiş ki tam sana yardım etcegi vakit 🙄🙄.
Benim eşimin ailesi hiç önemsez ama.ben her telefon konuşmamızda hasta değilsiniz demi diye sordukca onemsediler sonunda hasta olursak geçince geliriz dedi en son derin nefes aldım 🤭 görümcem hastaymış şu an doğumuma 1 hafta kaldı 🥺

Ben dogumhanedeyim su anda tansiyon fenaa. Evdekiler hasta olmuş bronşit oldum. Öksürüyorum deli gibi. Acile geldim sezaryen karari aldilar yarın sabah alacak doktor bebeği...çok sıkıntıdayım cildiracagim..çok kızgınım çevremdeki herkese.
Aaaa 😔 canım haftan iyi moralini bozma ama psikolojimi anlayabiliyorum, hastalıktan korkuyorum eşime de hasta olduğunda kızıyorum ,abartıyor olarak görüyor insanlar bu halınızı ama sonuçlarını görüyoruz işte.
Olan olmuş güzel gününü mahvetme kuzum bir kez geliyor bu an sakin kalmaya caliş. Aynı gün doğum yapicaz diye çok heveslenmistim ama nasip değilmiş.Sağlıcakla kavuşursun bebeğine inşallah. 🙏Guzel haberlerine gel.

Ben çok zor yürümeye başladım ya nasıl anlatayım ön tarafımın kemikleri ağrıyor. Sanki spor yapmışım da incinmiş gibi. Aşağıya baskı yapıyor da ağrıyor desem o zaman vajina tarafı ağrır.benim üstü ağrıyor yürürken. Az kaldı ama bu hafta çok geçecek gibi sende nasıl durumlar vücut olarak.
Benim de aynı bugün açık alana gittik büyük bir park yürüdüm yürüdüm hafife aldım ağrılarımı, sonra oturdum biraz dinlendim, bir daha ayağa kalkınca yürüyemeceğim sandım 😂 öyle bir ağrı geliyor, senin anlattığın gibi.. Sonra başka yere gittip biraz daha yürüyüş yapıcaktık ki araba da kestirmişim boşver dedim. Doktor önerdi diye yürüyüş yapmaya çalışıyorum ama hergün de böyle yürüyemez hale geldim. Sanki binicilik yapmış gibi oluyor, öyle bir ağrı birde aşağı doğru bir baskı.. İdrar için giriyorum wc ye rahatlarım diye, çıkınca baskı aynı her adımda acıyor. Sonra gittik arabayı pırıl pırıl ettik, ben içini sildim , eşim içini süpürdü ve dışını yıkadı. Özel yerde yaptıracktık randevu alamadık, olsun kendi elimiz değince daha güzel 😍 şimdi dinleniyorum, biraz hareket etmiş oldum en azından pazar aktivitileri bunlar 😂

X