2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Normal dogum canım da belli değil henüz bebek azcık iri daha dogrusu kafası büyük doktorum ne derse onu yapcam 🥲 medicalpark keciörende yapacağım. Ya cocuk doktoru olayını biz de düşünüyoruz daha. Doğunca sağlık sigortası yapsak diyoruz sonucta ilk yıl cok gidiyoruz ya kontrollere.
Benim bebeğimin kafası 2-3 hafta önde bana normal doğumda kanaman ve alttan dikişin çok olur diyor doktorum. Ben zaten istemiyordum da. Sana diyor mu böyle
Nişan dediğin nasıl bişey peki nasıl anladın, hadi bakalım ikinci doğumun o kadar güzel geçsin ki ilkinde yaşadığın ne zorluk varsa hepsini unuttursun, buraya kızlar gerçekten çok kolay geçti ikimiz de iyiyiz demen de nasip olsun 🤲🏻💜bizi habersiz bırakma 🥰
Sümüksüymüs kuzu gelse bizde anlardık herhalde 😂

Ya bana kac aydir geliyor sabahlari ben gelse nasil anlayacam 😀😀 sabahlari beyaz renkte akıntı gibi bişey yapışkan mi bilmem ama top gibi degil akıntı simdi bugün onu düşündüm. Doğuma gidince de olur o sonda vs takarken görürler mideleri bulanır dedm

Benim bebeğimin kafası 2-3 hafta önde bana normal doğumda kanaman ve alttan dikişin çok olur diyor doktorum. Ben zaten istemiyordum da. Sana diyor mu böyle

Gelen şey fazla demekki Allahım akıntı ile karıştırmasam bari 😬ay hep var ya doktorum yüzünden 39+0 dedi ya baksan 40 demedi adam sonuçta ama öyle ağırlaştım ki korkuyorum o güne dayanamayacak diye🤭en büyük korkum da bu cuma ailemi bir tanıdık 2 saat uzaktaki kardeşime kadar getirecek eşim de okul çıkışı gidip onları alıp eve gelecek o git gel arası bir aksiyon olursa hastahane onlar ile benim aramda kalıyor, gülerken gerçekten doktor ile hastahaneye gitmesek bari kliniği burda çünkü o da buradan gidecek 😅

Ya bana kac aydir geliyor sabahlari ben gelse nasil anlayacam 😀😀 sabahlari beyaz renkte akıntı gibi bişey yapışkan mi bilmem ama top gibi degil akıntı simdi bugün onu düşündüm. Doğuma gidince de olur o sonda vs takarken görürler mideleri bulanır dedm
O akıntı bende de var hatta bir kez klozete biraz fazla düşmüş görmüştüm ama ciddiye almadım aşırı da fazla değildi hani artık valla Allaha emanet şu son 8 9 gün benim için 🤭

Canım şekerli su mamadan daha mi iyi, sütun eve gidince hemencecik gelir merak etme duş alirsin, rezene çayı humana vardi simdi vardir hala herlade. Hoşaf gelir onu merak etme ama çocuğa yazık şekerli su ile beslemeyin. Kaşıkla mama versen emzirsen zaten alışmaz. Olmasin tabi ama hiç sütun gelmese mama vermeyecek misin?
Haklısın Dr geldi bu bebek nasıl 2 gün aç durdu ki şekeri düşer dedi söylemedim şekerli su verdiğimizi tabi ama sarılık değeri için kan vermeye yönlendirdiler annem ve eşim gittiler bebişin kanını almışlar eşim de o sırada Dra demiş kayınvalidem şekerli su vermiş bebeğe zararı olur mu diye sormuş Drda aaaa iyi fikir bizde veriyoruz ama damardan veriyoruz demiş. İyi yapmış demiş eşim şaşırmış 🤭Ya aslında Sütüm geliyor ama bir iki damla o da.. Ne zaman tam gelir bilmiyorum emzirmeye devam tabi ki Bebek mememle kavga ediyor resmen 😔

Canım oğlumu da o sekilde dogurdum ben gerçekten kanamam ve dikişim fazla oldu kan nakli vs aldım dogumdan sonra. Hepsini anlattım doktoruma korkularımı da anlattım. Benim için sen önemlisin dedi zaten meral etme aynı seyleri yasatmıcam sana dedi bakalım bekliyorum

Ben sürekli kayısı hoşafı yiyorum zaten canım kabızlığimdan sebep ama dediğin gibi birazda meyvelerden yapayım yada vişne yapayım. Ben yazdan marmelat ypmistim kayısı onu sulandırıp içiyorum meyve suyu gibi iyi olur hazır elimin altında. Hastaneyr de kuru kayısı götürüyorum ıslatıp yiyip icicem suyunu iyi geliyormuş birde rezene koydum çayını yaparım
Evet bende salı günü bidaha yaptırırım ertesi gün hastaneye de götürürüm diye düşündüm malum bu hafta genelde öyle şeyler tüketmek lazım

Kızlar nisanim geldi ebeyi aradım tanıdık acile git dedi.yatis yarındi zaten. Nasıl bir süreç bni bekliyor bilmiyrm dua edin olur mu?
Yaa çok heyecanlı 🤗 nasıldı canım nişan dediğin kırmızı mi? Ufaklık geliyorum dedi resmen. Hadi kolayca gelsin inşallah. İlk dogumumun tersine bunda herşeyin su gibi olsun haber ver mutlaka

İ
Evet Kaburgayada baskı oluyor nefes alırken.. Ya mama almadık eşim inatçı o konuda aldırtcam bi şekil.. Hemşirelerde vermiyor normal diyorlar.. Şekerli su veriyor annem mecburen.. Hemşireye de söyledim gögsümü sıktı ama süt yok yani bebeğim emiyor ama bomboş emzik gibi hatta memem yara olmaya başladı bile.. 😒
Hayırlı uğurlu olsun. Kaburgada benim de baskı oldu. Daha cok yatınca nefes verirken ağrıyordu 4 gün sürdü. Benim hastanede yenidoğan koridorunda sıcak su ve mama (aptamil) vardı. Bineronu alan gidip mama yapmış. Doğuranlar hep verdi. Hemşireler şırınga ile nasıl vereceğini anlattı. Sarılık olmasın diye özellikle verin dediler. Şekerli su çay kaşığı kadar verilir diye biliyorum. Benim sütüm yoktu. Boş boş emzirdim sürekli. Canım da çok yandı. Hala yanıyor. 2 saate bir mama verdik ama önce emdi ardından şırınga ile mama verdik. 2 gün böyle sürdü. 3. Gün süt geldi mamayı azalttım. Baktım süt geliyor sürekli emzirdim mamayı kestim. Sadece şekerli su ile yazık cocuga. Sarılık olmasın.

Canım çok ödem atıyorlar ondan bizimki de bugun 2600e kadar düştü ama benim sütümde yok maalesef.. Henüz mamada vermiyoruz çocuk Dr bakalım ne dicek
Ben gece doğurdum yani 24 saat sonra gece kız bi ağlamaya başladı offff bende hemen anladım aç .kv söyledim dedim gidin mama isteğin. Iste gitti hemşire bir ölçek mamayi verdi .kızım içti uyudu.sabah çocuk doktor geldi anlattım o dedi 1 hafta boyunca mamayi verebilirsin yani sezaryenden süt hemen gelmedi normal. Eşim bebelac almış ben sadece 1-2 gün verdim mamayi zaten çok gaz yaptı. Kızım o kaşar ağladı acile bile düştük.hemen mamayi kestim ve süt de geldi .Yani 4-5 gün benim de sutum yoktu ama hiç panik yapmadım normal bu

Kızlar yatisim oldu nst de sancım varr kasılmam fena zaten rahimde silinme başlamış açlık süresine bekliyoruz sezeryana giricem önlüğümu giydim nst de bağlıyım dualarınıza talibim🤲
İnşallah en kolay şekilde geçer canım busefer ve sağlıkla kavuşursunuz. Dualarımız seninle 💕

İ
Hayırlı uğurlu olsun. Kaburgada benim de baskı oldu. Daha cok yatınca nefes verirken ağrıyordu 4 gün sürdü. Benim hastanede yenidoğan koridorunda sıcak su ve mama (aptamil) vardı. Bineronu alan gidip mama yapmış. Doğuranlar hep verdi. Hemşireler şırınga ile nasıl vereceğini anlattı. Sarılık olmasın diye özellikle verin dediler. Şekerli su çay kaşığı kadar verilir diye biliyorum. Benim sütüm yoktu. Boş boş emzirdim sürekli. Canım da çok yandı. Hala yanıyor. 2 saate bir mama verdik ama önce emdi ardından şırınga ile mama verdik. 2 gün böyle sürdü. 3. Gün süt geldi mamayı azalttım. Baktım süt geliyor sürekli emzirdim mamayı kestim. Sadece şekerli su ile yazık cocuga. Sarılık olmasın.
Evet canım.. İşte kan verdik Dr sonuçlar çok iyi çıkmış mamaya gerek yok sütün var yetiyor dedi.. Biz genede aldık aç yani eve çıktık şimdi annem hemen mama yaptı azcık yedirdi rahat rahat uyuyor şuan.. Tabiki öncelik anne sütü ama yetmiyor 2 3 damla süt neyine yetecek drlar mamaya çok karşı burda ya..

X