2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bize iki aileden gelecekler, anne babamız, onun kız kardeşi ve benim erkek kardeşim toplam 6 kişi. Ama bizde kalmayacaklar, otel ayarladılar. gündüzleri birden salonumuz dolucak, bizde yurt dışındayız onlar da iki taraf başka ülkelerden geliyor 😂 😂 umarım stres yapmam uykum gelirse gündüz vakti uyumaya giderim.. Gece zaten uyumak yok bebekle kocam da öyle olur ikimiz uykusuz uykusuz 😂 ben onlara dedim doğum dan sonra gelin diye (23/24 ocaktan sonra) şimdi herkes aynı tarihlerde geliyor 😂 bakalım bebek ne zaman gelecek 😍
Merak ediyorlar iste yaninizda destek olmak istiyorlar aslında kalmamalari iyimiş en azindan kendin bebegin ve esinle bas basa kalabilirisniz❣️

Kızlar yarın sezeryabım var 38+3 de dua edin nolur desteğinize ihtiyacım var.
Güzel düşün güzel olsun bizim şuan tevekkülden başka şansımız yok şu raddeye kadar kul olarak sen elinden geleni yaptın gerisi Rabbime kalmış💜inşallah işinin ehli insanlar ile sağlıkla kavuşursun yavruna😍şimdi kendini stres etsen de hindi gibi düşünsen de herşey olacağına varacak iyisimi son gününü güzel şeyler düşünerek geçir miniği bol bol sev konuş yarın yüzüne konuşacaksın nasipse 😍

Ben de bugün oğlumu spinal sezaryen ile 38+2 kucağıma aldım. Sabah 8 de hastanedeydik. Kan aldılar damar yolu açtılar. 9 gibi ameliyathaneye aldılar beni. Herkes çok tatlı dilliydi, hemşireler, anestezi ekibi... spinal iğnesi hafif acıdı, bir kerede uyuştu belden altım. Bi 15 dk bekledik uyussun diye. Sondayi taktılar orada. Doktorum geldi, hemen başladı, oğlumu hemen çıkardılar bana gösterdiler. Bu arada bana birkac kez sedasyon verdiler saniyorum, çünkü doktor işini yaparken acimasa da çok rahatsız hissettim. Ama bebeğimin ağlamasına odaklandigimda daha kolay oldu benim için. Oğlumu hemen çıkarmışlar odaya, beni de dikisim bitince çıkardılar. Ağrım çok olmadı, ayağa kalktım yürüdüm bu saate kadar 3,4 kez. Tuvalete gidebildim. Oğlum 3710 gr 50 cm. Emiyor uyuyor, çiş kaka yapiyor. Bense hala sarhoş gibiyim, kafam dumanlı, ilaçların etkisini atlatamadım henüz. Tabi bu gece hastanedeyiz, yarin her şey yolunda giderse çıkacağız evimize. Bizim doğum hikayemiz de böyle. Allah herkese kolayca bebeğini kucağına almayı nasip etsin.

Ben de bugün oğlumu spinal sezaryen ile 38+2 kucağıma aldım. Sabah 8 de hastanedeydik. Kan aldılar damar yolu açtılar. 9 gibi ameliyathaneye aldılar beni. Herkes çok tatlı dilliydi, hemşireler, anestezi ekibi... spinal iğnesi hafif acıdı, bir kerede uyuştu belden altım. Bi 15 dk bekledik uyussun diye. Sondayi taktılar orada. Doktorum geldi, hemen başladı, oğlumu hemen çıkardılar bana gösterdiler. Bu arada bana birkac kez sedasyon verdiler saniyorum, çünkü doktor işini yaparken acimasa da çok rahatsız hissettim. Ama bebeğimin ağlamasına odaklandigimda daha kolay oldu benim için. Oğlumu hemen çıkarmışlar odaya, beni de dikisim bitince çıkardılar. Ağrım çok olmadı, ayağa kalktım yürüdüm bu saate kadar 3,4 kez. Tuvalete gidebildim. Oğlum 3710 gr 50 cm. Emiyor uyuyor, çiş kaka yapiyor. Bense hala sarhoş gibiyim, kafam dumanlı, ilaçların etkisini atlatamadım henüz. Tabi bu gece hastanedeyiz, yarin her şey yolunda giderse çıkacağız evimize. Bizim doğum hikayemiz de böyle. Allah herkese kolayca bebeğini kucağına almayı nasip etsin.
Mis gibi bı hikaye maşallah sağlıkla büyüsün oğlunuz 🤲🤗

Kızlar herkes spinal sezerysn oldu çoğunluk. Genel anestezi olan kimlerdi? Nasıl geçmişti doğum sonrası? Bı yazarlar mi onceki dogumlarinda falan olan olduysa

Canım benim ilk doğumum genel anestezi ile olmuştu ama ameliyat sonrası uyanır uyanmaz gözlerini karnının acısı ile açmak hiç güzel değil bence bir de ayılma süreci var ki hiç hoş bir süreç değil oda. Şimdi spinal ile doğurdum kesinlikle bu yöntem diyorum ekstra sağlık açısından seni genel anesteziye zorlayan bir şey yoksa.

Masallah her sey yolunda🧿
Allah anali babali saglikla buyutsun🌸 Darisi bizlerin de basina ☺️

Bugün çok sessiz buralar.. dogumlar arttıkça sakinleşti grup bebelerle uğraş başladı bile
Haklisin, doguranlar analik vazifelerini ifa ediyor ☺️
37+1 e giris yaptik.
Ctesi kontrol var. Kafam allak bullak.
Zihnimde sadece dogum nasil olacak sorusunun turlu senaryolari var. Esim stres yapmaya basladi ki gec bile kaldi, yapisi evhamli streslidir. Bi yandan onunla ugrasiyorum ama ben icimdekileri kimselere anlatamiyorum.
Anca agliyorum. Boyle olunca da esim tarafindan elestiriliyorum.
Kacis yolum aglamakmis, oh ne guzel stres atiyomusum, o aglamayinca duygulari olmuyomuymus falan filan. Bizde durumlar boyle☺️

Kızlar bugün doktor kontrolüne gelmiştim üniversite hastanesine. 35 hafta bitti. Acil yatış kararı verdiler ve su an hastanedeyim. Cok ani oldu. Tansiyon ve seker nedeniyle hastanede takip edilicem. Bebeğim kilo almıyor. Benim için de dua edin olur mu🙏
Cok gecmis olsun inşallah problemsiz kavusursun bebegine .Kac kilo simdi canim.

Kızlar bugün doktor kontrolüne gelmiştim üniversite hastanesine. 35 hafta bitti. Acil yatış kararı verdiler ve su an hastanedeyim. Cok ani oldu. Tansiyon ve seker nedeniyle hastanede takip edilicem. Bebeğim kilo almıyor. Benim için de dua edin olur mu🙏
Canim allah senin de yavrunun da yardimcisi olsun. Sakin olmaya calis. 35 hafta bitmis, en kotu senaryoda bile bebisi alsalar Allah’in izniyle buyuk oranda kurtarmis kendini. Duaciyiz, sen de dua etmekten vazgecme🌸🙏🏻

Haklisin, doguranlar analik vazifelerini ifa ediyor ☺️
37+1 e giris yaptik.
Ctesi kontrol var. Kafam allak bullak.
Zihnimde sadece dogum nasil olacak sorusunun turlu senaryolari var. Esim stres yapmaya basladi ki gec bile kaldi, yapisi evhamli streslidir. Bi yandan onunla ugrasiyorum ama ben icimdekileri kimselere anlatamiyorum.
Anca agliyorum. Boyle olunca da esim tarafindan elestiriliyorum.
Kacis yolum aglamakmis, oh ne guzel stres atiyomusum, o aglamayinca duygulari olmuyomuymus falan filan. Bizde durumlar boyle☺️
Canim benim ikinci olucak bu ama ilki ani dogum olmustu bir iki damla anca dokebildim hemen sezeryana aldilar. Yani dusunme firsatim olmamisti.
Simdiki hamileligime sukur ediyorum erken gelmedi diye ama boyle planli bekleyis bi tuhaf oluyormus. Sey gibi 😅Kurbanlik koyun gibi 😬
Ama bebegime kavusacagimi düşününce de mutlu oluyorum. Zaten süreceği 15 dk (eger sezeryan olacaksan).
Korkulacak bir sey yok ama yine de duygusallasmamiz cok normal. Kim ne derse desin ağlayarak rahatlayabiliyorsan ağla.
Ben normaldede pek aglayamam böyle kazık gibi kalmak daha kötü.

X