2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Biz de 18 aydır deniyorduk ilk kez bir ayda sadece 2 defa ilişki oldu. Normalde günasiri oluyordu bizim de
Sanırım kafamızda bitirince gerçekleşti
Kesinlikle katılıyorum. Benim ilk gebeliğimde öyle olmuştu. 5 ay uğraştık olmadı 6.ay mecburiyetten ilişki az oldu o ay nasılsa olanla da tutmaz demiştik olmuştu. Tabi Rabbim ne zaman ol derse o zaman olur ama bizimde psikolojik olarak biraz rahat olmamız gerekiyor sanırım.

Merhaba arkadaslar dün kan testi verdim degerim 50 cıktı .son adet tarihim 7 temmuz deger normal mi yoksa düşük mü ogleden sonra doktor kontrolune gideceğim ama stres oldum degerin daha yüksek olması gerekmezmiydi ?

Eklentiler

• Screenshot_20220810-130943_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20220810-130943_e-Nabz.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 41
Benim beta hcg 3 gün önce 400 çıkmıştı . Haftaya bakıyorum 4 haftaya denk geliyor . Sağlık o. Doktoru diyor ki gebelik var mı yok mu belli değil 😬 çok mu düşük yA değerler? Haftaya bi daha mı test yaptırsam?

Kızlarr günaydınn. Kontrolden çıktım kesemiz göründü şükür, tam tahmin ettiğimiz gibi 5-6 gün geride, çok net geç döllenme dedi. Normalde 6+0 bugün ama 5+1 çıktı. Yolk sac da çok net göründü, boş gebelik değil dedi doktor. Kesemiz 8 mm, aşağıda değil güzel yere yerleşmiş, kanama alanı falanda yok her şey yolunda dedi. Kalp atışı için haftaya cuma gidicez 🎈
Çok sevindim sizin için 😍 değerleriniz kaçtı acaba ?

Biliyo musun ben yumurta takibi yapmıştım
Yumurtlamamam gereken gün ve hatta ondan sonraki bir kaç gün bile bakmışımtım ama hiç yumurtlama görememiştim öylesine değerlendirdik ve tutma olasılığı benim için 0’dı. Adete 7 gün kala kan testi yapmıştım negatifti. Adetim gecikince inan şok oldum gerçekten kafamda bitirmiştim bu ayı.
Ne ara yumurtladım da hamile kaldım hala aklım ermiyor. Geç döllenmenine geçi resmen
Geç döllenme işte böyle oluyo ya hiç ummadık zamanda yumurtlanıyo. Ben iki kere yumurtlamışım adete yakın olan tutmuş. Mesela ben de adete 4-5 gün kala erken gebelik testi yaptım negatifti. Sonra adet iki gün geçince tesadüfen test yaptım ve pozitif. Hiç anlamadım nasıl bi durum oldu

Ve kızlar gerçekten hep derler ya bu hamilelik konusunda istemiyeceksin diye çok aynen öyle.

Ben yukarıda yazdığım gibi öylesine deniyordum çokta odaklı değildim çünkü yaz tatiline çıkacaktım ve güzel bir plan yapmıştım. Hamileliğin içinde olmaması gereken planlar.

Ve beklenmedik bir anda hamile olduğumu öğrendim. O planlardan birini iptal etmek zorunda kaldım. Diğerinden de maksimum verim alamadım

Resmen sen planlar yaparken Allah yukarıdan gülümseyerek sana bakıyormuş
Ay buna çok katılıyorum. Benim ilk gebeliğim kürtajla sonuçlandı ona tek seferde hamile kamıştım. ondan sonra oğluma kavuşmam 7 ayı buldu, çok istiyodum çok kafaya takıyodum bi türlü olmadı 7 ay. Bunda da daha ilk denememizde oldu, iki ay deniycektim çünkü katiplik sınavlarımda doğurmak istemiyodum ve olursa olur olmazsa olmaz yılbaşından sonra deneriz denedik. Çok şükür ilk ayda oldu. Gerçekten çok önemsemeyince çok takmayınca oluyo

Merhaba arkadaslar dün kan testi verdim degerim 50 cıktı .son adet tarihim 7 temmuz deger normal mi yoksa düşük mü ogleden sonra doktor kontrolune gideceğim ama stres oldum degerin daha yüksek olması gerekmezmiydi ?
Normal bence canım herkeste aynı çıkmıyo zaten. Bi de ne zaman döllenme olduğu bilinmediği için herkesin hangi değerde olur bilinmez. Ama seninki daha yeni galiba, sağlıkla büyüsün 🥰

Kızlar ya konumuzdan cok alakasız ama birşey sorucam 😅 ilk defa bi komşum aşure getirdi 😂 cam kasede. Aşure getirilen tabağı dolu mu geri vermek lazım? 😂

Benim beta hcg 3 gün önce 400 çıkmıştı . Haftaya bakıyorum 4 haftaya denk geliyor . Sağlık o. Doktoru diyor ki gebelik var mı yok mu belli değil 😬 çok mu düşük yA değerler? Haftaya bi daha mı test yaptırsam?
Ay o doktorları takmayın lütfen ya, çoğu doktor ultrasonda görmeden kesin gebelik var demiyo. İnsanı üzüyolar boş yere

X