2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Gebelik planladığım için 3 ay önceden folik asit almaya başlamıştım.
Bugün ilk doktor kontrolüm olacak.
Vitamin takviyesi için ilk kontrolde kan tahlili yapılıyor mu?
Genel kan tahlillerini isteyebilir. Özellikle tsh hormonlarını görmek istiyolar o önemli olduğu için

Özellikle bakılmasını istediğin bir değer varsa , rica edersen doktora yazar kan tahlili ama çok gerek görmüyolar sanki bana bakmadı mesela vitamine.

Merhaba değerli anne adayları,​

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfa
sında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 24-03-2023

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADAYIANNENİN YAŞISON ADET
TARİHİ
ŞEHİRKAÇINCI ÇOCUKİLK KİLOİSİM
CİNSİYETİ
GERÇEKLEŞEN DOĞUM TARİHİ
B BarbieveKen
33​
22 Haziran​
İstanbul​
1​
58​
@Nare196
26​
25 Haziran​
Hatay​
1​
55​
@NastenkaAleksey
32​
27 Haziran​
Balıkkesir​
1​
55​
I ipti
30​
27 Haziran​
İstanbul​
2​
82​
Mei-chan Mei-chan
30​
26 Haziran​
Mersin​
1​
67​
@cankus_
30​
28 Haziran​
3​
73​
@ejce
32​
29 Haziran​
Bursa​
1​
43​
@gebelikyolunda
26​
29 Haziran​
1​
56​
A AloeeVeraa
30​
29 Haziran​
İzmir​
2​
60​
Papatya0593 Papatya0593
29​
30 Haziran​
Ankara​
1​
62​
@E B R U
26​
30 Haziran​
Bursa​
1​
55​
M meva126
30​
1 Temmuz​
Hatay​
1​
93​
@Hemsiree2e
28​
1 Temmuz​
Çanakkale​
1​
82​
kayramberamveram kayramberamveram
30​
2 Temmuz​
Ankara​
4​
90​
@Rprnn
26​
4 Temmuz​
1​
55​
@laviniaam
28​
4 Temmuz​
1​
60​
@sultansultan90
30​
4 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
Niqu Niqu
34​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
57​
@kertenkelebekim
30​
6 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
25​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
2​
65​
@manolya2909
26​
7 Temmuz​
Adana​
1​
60​
@Anne adayi48
29​
7 Temmuz​
Muğla​
1​
94​
@Z e r d e c a l
29​
9 Temmuz​
İstanbul​
1​
62​
Canım benim yaş yanlış olmuş. 30 değil 29

Bende ilk gün bu gün gidicem..doktorumuda ilk defa görücem..Hiç bilmiyorum neler isteyecek..en önemlisi kese görünecekmi😒

Aslında imza kısmı doğru. 7 haftalıksın demiyor, 7nin içindesin diyor ya, yani 6 doldu 7 den gün alıyorsun anlamı var. 6+2 deki o 2 gün 7. haftanın ilk 2 günü mesela.
6.haftaya çarşamba günü giricem o yüzden imzamda sata göre olduğu için yanlışlık var. Geç döllenme ☺️
ben daha keseyi görmeden folik asit d vitamini progesteron fitil verdi doktor. TAhlil yapmadan

Bende ilk gün bu gün gidicem..doktorumuda ilk defa görücem..Hiç bilmiyorum neler isteyecek..en önemlisi kese
Ben de en çok keseyi merak ediyorum. Gitmek istediğim dr şu an izinde. Başka bir dr seçtim o yüzden. Ben de ilk defa göreceğim. Çok da dr değiştirmek istemiyorum ama bakalım

Ben de en çok keseyi merak ediyorum. Gitmek istediğim dr şu an izinde. Başka bir dr seçtim o yüzden. Ben de ilk defa göreceğim. Çok da dr değiştirmek istemiyorum ama bakalım
Benimki erkek..hamile kaldığımı görünce..bu doktoru övduler..valla bilmiyorum kafam karışık..acaba sağlıklı gebelikmi bende.İn şa Allah görürüz keseyi

Merhaba değerli anne adayları,​

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfa
sında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 24-03-2023

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADAYIANNENİN YAŞISON ADET
TARİHİ
ŞEHİRKAÇINCI ÇOCUKİLK KİLOİSİM
CİNSİYETİ
GERÇEKLEŞEN DOĞUM TARİHİ
B BarbieveKen
33​
22 Haziran​
İstanbul​
1​
58​
@Nare196
26​
25 Haziran​
Hatay​
1​
55​
@NastenkaAleksey
32​
27 Haziran​
Balıkkesir​
1​
55​
I ipti
30​
27 Haziran​
İstanbul​
2​
82​
Mei-chan Mei-chan
30​
26 Haziran​
Mersin​
1​
67​
@cankus_
30​
28 Haziran​
3​
73​
@ejce
32​
29 Haziran​
Bursa​
1​
43​
@gebelikyolunda
26​
29 Haziran​
1​
56​
A AloeeVeraa
30​
29 Haziran​
İzmir​
2​
60​
Papatya0593 Papatya0593
29​
30 Haziran​
Ankara​
1​
62​
@E B R U
26​
30 Haziran​
Bursa​
1​
55​
M meva126
29​
1 Temmuz​
Hatay​
1​
93​
@Hemsiree2e
28​
1 Temmuz​
Çanakkale​
1​
82​
kayramberamveram kayramberamveram
30​
2 Temmuz​
Ankara​
4​
90​
@Rprnn
26​
4 Temmuz​
1​
55​
@laviniaam
28​
4 Temmuz​
1​
60​
@sultansultan90
30​
4 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
Niqu Niqu
34​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
57​
@kertenkelebekim
30​
6 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
25​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
2​
65​
@manolya2909
26​
7 Temmuz​
Adana​
1​
60​
@Anne adayi48
29​
7 Temmuz​
Muğla​
1​
94​
@Z e r d e c a l
29​
9 Temmuz​
İstanbul​
1​
62​
Canım ben de varım,
İstanbul, yaş 31, 2. cocuk , son adet tarihi 28 haziran kilo 92

Kızlar bu kan sulandırıcı iğne bana inanılmaz baş ağrısı yaptı nasıl geçecek bu 🥺🥺 catlicak gibi
pek onla alakası yoktur canım ben gecen hamileliğim boyunca hem iğne hem aspirin kullandım, bunda da öyle, tansiyonum normalde de düşük olmasına ragmen başarısı yapmadı
iğneden bağımsız olarak düzelirsin inşallah merak etme

Hanımlar dün gece yatmadan 3 tane progestan fitil koydum yattım. Az önce kalktım inanılmaz akıntı olmuş hem şeffaf hemde krem gibi fitilin kendi şeyi. Normal dimi bu ilk kez kullanıyorum fitil olarak

Hanımlar dün gece yatmadan 3 tane progestan fitil koydum yattım. Az önce kalktım inanılmaz akıntı olmuş hem şeffaf hemde krem gibi fitilin kendi şeyi. Normal dimi bu ilk kez kullanıyorum fitil olarak
Normal canım gun içinde idrara gittikce de beyaz beyaz klozette görürsün

Benimki geçen hafta gördü
Geçen hafta 4,5-5 haftalık gibi demişti tam hafta vermemişti. Bu perşembe bir daha gidicem
Sata göre listede en başta benim ama geç döllenme olduğu için bana revize edilmiş sat tarihi vericek bence. Asla 7 haftalık değilim ben de imzadaki çizelgemi düzelticem yanıltıcı oluyor
Bende hep 42 haftalik doğum yaptığım için yumurtlama tarihim muhtemelen daha geç.Ayni şekilde 6 haftalık olduğumu sanmıyorum.Ve bu sabah midem bulanıyor psikolojik değildir herhalde 😂

Seffaf akıntı da normal dimi ya baya çoktu
Onun progesteronla ilgisi yok canım benim de tam senin olduğun günlerde avuç içi kadar seffaf yapışkan akıntı gelmişti. Herhalde o günlerde olan bir değişiklik buna sebep oluyor

Benimki geçen hafta gördü
Geçen hafta 4,5-5 haftalık gibi demişti tam hafta vermemişti. Bu perşembe bir daha gidicem
Sata göre listede en başta benim ama geç döllenme olduğu için bana revize edilmiş sat tarihi vericek bence. Asla 7 haftalık değilim ben de imzadaki çizelgemi düzelticem yanıltıcı oluyor
Canım zamanla yakalıyor bebis o tarihi genelde
Ben geçen gün baktım kızımın ultrasonlara. 8+0 olmam gerekirken 6+4müs ama 14. Haftalarda yakalamış normal zamanını
Başta yavaş gidiyor sonra koşturuyorlar😂

Onun progesteronla ilgisi yok canım benim de tam senin olduğun günlerde avuç içi kadar seffaf yapışkan akıntı gelmişti. Herhalde o günlerde olan bir değişiklik buna sebep oluyor
Oğlum da hic hatırlamıyorum ya akıntı yada üstünden çok zaman geçti diye hatırlamıyorum acemi oldum resmen 😂😂

X