2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Doktor daha sana hamile diyemeyiz dedi bugün kese yok kese oluşur kalp atımı başlarsa hamile deriz dedi kan değerim yüksek çıktı ama bakalım kese oluşması bekleyeceğiz doktor başlatmıştı progestan
Anladım İn şa Allah keseyide görürsun..valla günde 6 tane fitil progestan kullandım ve + iğnesi ama olmadı..nasip kısmet işi bu

Anladım İn şa Allah keseyide görürsun..valla günde 6 tane fitil progestan kullandım ve + iğnesi ama olmadı..nasip kısmet işi bu
Amin inşallah 1.5 yıldır bekliyoruz artık eşimde bende çok yorulduk inşallah bu sefer hayırlı bir şekilde biter Allah hepimizin kucaklarını bebişler ile doldursun

Ay kızlar kusura bakmayın gerçekten çok gerildim. Ben size yaşadığım süreci anlatayım pıhtılaşma ile ilgili test yapacak arkadaşlara fikir olsun. Ben ilk önce üniversite hastanesinde genetik bölümüne muayene oldum. Tramboli paneli ve genetik test yaptırdık. Tramboli panelimde 3 gende sorun vardı sonuç göstermeye gitmeden önce internet üzerindende baya araştırdım test sonucundan sonra genetik bölümünün size Hematolojiye git demesi gerekiyor onlar demese bile siz gitmelisiniz çünkü bu problem Hematoloji bölümünün uzmanlık alanı. Ben kayıp öykümü ve pıhtılaşma testini gösterdim doktora ve gebelikte ne yapmam gerektiğini sordum bana oradaki doktor hamileliğini öğrendiğin gün iğneye başlamalısın dedi başka bir sürü daha test istediler benden lupus, ana , protein c, protein s vb. Tarzındaki romatizmal hastalıklarında içinde olduğu çok detaylı bir kan testi 15 tüpten fazla kan verdim. Sonuçlarım çıktı malatyada deprem olduğu için gösteremedim elazığda şehir hastanesinde bi doktora gittim süreci anlattım sonuçları gösterdim iğneye gerek yok dedi. Ben şok oldum o zaman benim bebeğimin kalbi niye durdu diyince tesadüf dedi. Ama benim hiç içime sinmedi çünkü malatyadaki doktor çok netti iğne konusunda. Sonuçlarımı instagramdan takip ettiğim bir profa attım hikayemi anlattım bana söylediği tek şey kesinlikle iğne kullanmalısın kese görmeyi beklersen çok geç kalırsın oldu. Ben yine o doktorlada yetinmedim elazığda üniversite hastanesinde Hematoloji bölümündeki profa ücretli muayene oldum oda aynı şeyi söyledi iğne kullanmalısın dedi. Bana iğnenin adını dozunu söyledi. Hamileliğimi öğrenir öğrenmezde iğneye başladım. Ben 0.6 lık en yüksek dozu kullanıyorum. O gerek yok diyen doktorla kalsaydım Allah korusun belkide bebeklerimi kaybedecektim. Çok şükür bebeklerim şuanda 10 haftayı geçti bile. Lütfen tek doktorla kalmayın ben bu konuyu çok fazla araştırdım maalesef bi yerde kendimizin doktoru olmak zorundayız

Al işte, doktordan doktora fark var. Kesin odaya gelen diğer doktor da meslektaşını korudu. Devlet hastensi miydi acaba Tikabasa gittiğin yer. Özele mi gitsen hızlıca bugün bir de?
Bide keseyi beklemek nedir ya? Biz de biliyoruz beklemeyi ama kimyasal olmasının nedeni zaten keseyi göremeden düşürmek. Bunun sebebi de pıhtılaşma. Vallahi okumuş etmiş insanım ama benim bile basen dövesim geliyor şu doktorları tövbe tövbe…

İlk işim genetik test yaptırmak
Zaten 2 hafta sonra yazlığa gdıyorum gitmeden yaptrmam lazım

Amh pcodan dolayı yuksek çıkablır, onu nasıl anlayacaklar?

İleri yaş yumurta kalitesine etken fakat herkeste değil tabiki, bünyeye göre değişiyor, 43 yasında 2 akrabam yeni doğum yaptı, en doğalından mesela

Femara, progestan, d3 vitamin bunları bnde denedim ama olmadı işte
Bu 3. Kimyasalım
Fsh ım 8.53 idi
Hormon değerlerim normal çıkmıştı

imagination forever savascii A Afratafrac melisaa93 uvercinka65 B Buffalosos

Benim amh yüksek pcostan dolayı mesela 8 küsür çıkmıştı üniversite hastaneleri bakıyor amh bu arada

Yaş kaç canım? İnşallah betan yükselir ama olaki bu ay olmazsa önümüzdeki ay yumurta kalitesi için inofolic kullanmanı tavsiye ederim, 36 yaşındayım ben de öyle yapacağım

Dedim zaten
Bn keseyi goremıyorum ki dedim
Ozamn yumurtan yaşlı dedi, yaşlı yumurtaya iğne bıle fayda etmez dedi

Dedim zaten
S.tirsin afedersin de. Ne alakası var. Ay kuduruyorum sinirden şuan. Yahu kanda pıhtılaşma varsa kimyasal olması olası zaten iğne yada hap ne gerekiyorsa verilir. Okumuşun cahili doktora bak sen

Cnm bnım sanırım yumurtlamadan önce iğneye başlamam gerekiyor, baksana daha yeni öğrendım gebeliğimi,
14. Gun bugun çatlamanın değer hangi ara düştü ki

Hangi ara düştüde hangi ara iğneye başlıcam ki ben

Dedim zaten
Ay en son ağzımı bozucam o zaman o doktor b.k yesin tövbe yarabbim. 45 inde doğuran yengem nasıl doğurdu o zaman 48 inde doğum yapan halam? Oldu valla o doktora göre 35 ten sonra kadınlar paso kimyasal geçirsin yumurtalar yaşlanmış çünkü

Belki de düşmedi şuan bilmiyorsun. Sakin ol önce bi. Kafanı rahatlat ve genetik teste git. Sonrasında savascii nın dediği tüm adımları uygula. Ben öyle yapacağım

S.tirsin afedersin de. Ne alakası var. Ay kuduruyorum sinirden şuan. Yahu kanda pıhtılaşma varsa kimyasal olması olası zaten iğne yada hap ne gerekiyorsa verilir. Okumuşun cahili doktora bak sen
Ayyyy kahkaha attım ben de işte böyle sinirden kudurdun

Kuzucum amh testının pek bı anlamı şoyle yok.mesela ben yaptırmak ıstemıstım adetın 3.gun alttan muane yapn drum gerek yok yumurtaların yeterlı dedı 11 tanemı ne yumurta vardı ıkı yumurtalıkta.bıkere bı profada muane olmustum oda aynısını demıstı ultrasonda anlıyorlar hormon testlerıyle beraber.benımde fsh ım bı 8.5 cıkmıstı sonra 7.40 cıktı en son yaptırdıgımda sıgrayı fln bıraktm onun etkısı oldugunu dusunuyorum.yanı sen amh a fln takılma dr bır sorun yok dıyorsa kan ver sadece pıhtılasma ıcın,bıde soyledıgım antıoksıdanlara basla,onu ıcınce ıcınde tum vıtamınler var zaten baska bısey ıcmıyosun.yumurtan olmasa zaten hamıle kalamazsın.onemlı olan kalıte vede pıhtılasma olmaması.eşinle eşli kullanırsan o vıtamınlerı daha ıyı olur tabıı.belkıde sperm kalıtesız bılemezsın.

Kuzucum belkide senin 2-3 ay corasprin tarzı bişey kullanıp öyle hamile kalman gerekir iğne kullanman için süre kalsın diye sen sadece 10-15 gün kullanıp gebe kaldın çünkü belkide corasprin doz olarak yeterli olmadı yani o yüzden o mantıkla düşünme hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…