2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Ya kendimi vitaminlere dayıyacagım.
B12, inofolic, d3 falan...
Süreklı hapta kullanmk istemıyorum aslında
Benimde yumurtalarım tembel yaşlı kalitesiz yani hiç saglıklı gebelik yaşıyamıcaz mı gebe kalsakta düşücek mi napcaz böyle

Ne kullanmıştın canım yazmıştın aslında ama hatırlayamadım

Ya kendimi vitaminlere dayıyacagım.
B12, inofolic, d3 falan...
Süreklı hapta kullanmk istemıyorum aslında
Öncelikle sigarayı bıraktım. Daha sonra her gün avokado ceviz fındık kuruyemiş yedim internette yumurta geliştirme egzersizleri yaptım protime women kullandım d vitamini aldım klomen kullandım ve yumurtlama gününden hemen sonra progestan fitil başladım

31 yaşında en yakın arkadaşım amh si 0.02 çıktı 😔 evli değil doktor muayenede yumurtaları az görmüş test istemiş..
Arada ertesi gün hapı alıyordu hep dedim alma diye leblebi gibi alıyor herkes eczaneden kısırlık yapıyor onlar da..
Yumurta dondurmayı düşündü ama pahalı diye yapmadı öyle kaldı.. takviye aldı biraz iyi gelmiş o sanırım
Yasla da ilgisi pek yok artık gerçekten 20-30 yaştakiler erken menapoz oluyor bu devirde ne yiyoruz içiyoruz bilmiyorum mahvettiler oynadılar hepimizle :KK43:

Ya bence yaşla alakalı değil benim iki teyzemde 40 tan sonra doğum yaptılar gayette sağlıklı doğdu çocukları
Evet yaş ile alakalı değil. Bu biraz genetik bence. Mesela anneannem ve annem 38 den sonra menapoza girmiş ikisi de. İkisinde de pcos varmış sanırım bilmiyorlar düzensizdi derler. Bende de var pcos ve yaş 34, en son 6 ay regl olmamıştım. İlaçlarla olabiliyorum. Hiç çocuğum yok. Çok istiyoruz. Ama nasip bakallım

Evet yaş ile alakalı değil. Bu biraz genetik bence. Mesela anneannem ve annem 38 den sonra menapoza girmiş ikisi de. İkisinde de pcos varmış sanırım bilmiyorlar düzensizdi derler. Bende de var pcos ve yaş 34, en son 6 ay regl olmamıştım. İlaçlarla olabiliyorum. Hiç çocuğum yok. Çok istiyoruz. Ama nasip bakallım
Hayırlı sağlıklı çocuklar nasip olsun İnşAllah hepimize 🤲🏻 İşte önceden bu konuyu çok fazla kafaya takmadıkları için de daha rahat çocuk sahibi oluyorlardı belkide. Bende evlendiğimden itibaren hiç korunmadım ama gebelik olmadı.iş yoğunluğundan çok sık ilişki yaşayamıyorduk belkide o yüzden olmadı bilmiyorum.çocuk düşündüğümüz ilk ay klomen kullanıp hamile kaldım ama doğum zamanı kaybettim. Ömrü olmayana yapacak hiç bir şey yok maalesef. Bende hamile kalmayı çok kolay bir şey zannetmiştim ilk aydan olunca. Şimdi sanki ne yapsam olmuyor. Kafanın rahat olması çok çok önemliymiş. Kendimize yaşattığımız stres bile etkiliyor yumurtalarımızın kalitesini

Öncelikle sigarayı bıraktım. Daha sonra her gün avokado ceviz fındık kuruyemiş yedim internette yumurta geliştirme egzersizleri yaptım protime women kullandım d vitamini aldım klomen kullandım ve yumurtlama gününden hemen sonra progestan fitil başladım
Progestan fitil neden kullandınki?

Tüp bebek yaptır dedi
Dedim onunda garantisi yok, bı ton stres masraf...
Saglıklı gebelıgın onunde bısey durmuyor, anlıyosun zaten, beta hıphızlı yukselıyor

Yani hocanın demesi oksapar iğnede bı işe yaramıyor,
Bnım bı hastam var dıyo 5 kere oksaparla düşük yaptı dıyo,
6. Da yıne oksaparla doğurdu diyo
Söyle bakalım oksapar mı fayda etmiş dıyo
Eee iyi o zaman bi muska yazsın bize allaha dua edelim ama hiç bir önlem almayalım🙄 o nasıl doktor ya tabiki oksapar fayda etmiş benim bundan önceki kaybımda bebeğim 7 haftalık olmuştu kalp atışını bile duymuştuk ama pıhtılaşma sorunum olduğunu bilmediğimiz için bebeği kaybettik kalbi durdu. O hastanın 5 kayıp yaşamasında verilen oksaparın dozu yeterli gelmemiş olabilir yada kksapar+corasprin tarzı bi destek alması gerekiyordu eksik tedaviden kaybetmiş olabilir yada sağlıksız yumurta sağlıksız sperm döllenmiş olabilir bunların hiç birini tabiki bilemeyiz biz ama almamız gereken bir önlem varken nasılsa düşüyor diyip gerekli tedaviyi yapmazsak dur bi bakalım gebelik ilerliyormu dersek bu sadece ihmalkarlık olur.

Cnm özel hastane
Prof. Dr tüp bebekçi ve riskli gebelik takipçisi
İnan betam 30lu bısey çıksaydı kendım alıp vurulurdum. Ama betam çok düşük.
Şu saatten sonra faydası olmaz
Artık bnde inofolic kombi falan ona baslamam lazım

savascii savascii cnm bnde senın gbi düşünüyorum ama ne yapıcam bılemıyorum
Genetık test yaptırsam onun sonucuna o doktor baska dıyo, öbür doktor baska dıyo

Sen şuan kullanıyomusun iğne?
Evet canım kullanıyorum bence sen ilk iş git tramboli paneli testini yaptır. Sonucun çıkınca banada gönder inan ben bu konuyu o kadar çok araştırdım o kadar çok makale okudumki iğne kullanman gerekiyorsa 4 doktora gitsen illaki aradan 1 tane salak çok özür dilerim ama gerek yok diyor ama geri kalan 3 tanesi iğne diyor mutlaka. Bu senin umarım olmaz ama hatırladığım kadarıyla 4. Kimyasalın olacak hepsi kalitesiz yumurta olamaz. Pıhtılaşma çok ileri olunca doktorlar sabah akşam bile corasprin kullandırdıkları oluyor. Sen kendin önlem amaçlı 15 gün kullandın ama belkide kanın tam anlamıyla sulanmadan hamile kaldın dozu yeterli gelmedi vs vs. Bir sürü olasılık var en doğrusu bence acilen tramboli paneli yaptırıp önce teşhis koymak sonrada o kadın doğumcunu değiştirmek. Ben kan sulandırıcı iğneyi faydasız bulan bir doktorla yoluma devam etmezdim

Cnm özel hastane
Prof. Dr tüp bebekçi ve riskli gebelik takipçisi
İnan betam 30lu bısey çıksaydı kendım alıp vurulurdum. Ama betam çok düşük.
Şu saatten sonra faydası olmaz
Artık bnde inofolic kombi falan ona baslamam lazım

savascii savascii cnm bnde senın gbi düşünüyorum ama ne yapıcam bılemıyorum
Genetık test yaptırsam onun sonucuna o doktor baska dıyo, öbür doktor baska dıyo

Sen şuan kullanıyomusun iğne?
cancagzım antıoksıdan kullanman gerek bence,orzax proceıve f,prowomen tarzında ,bırde arısutu polen ham bal sabahları.yumurta kalıtesısıyse sorun bunlar en etkılı seyler.Uzuldum senın ıcın.Insallah en kısa zamanda guzel haberler alırsın🙏🙏🙏ben ınanıyorum guzel haber alacagına.bırde savascının dedıgını gıbı bı kan testı ver pıhtılasma ıcın ne olur ne olmaz

Doktormu dedi sana?bu arada unutdum hamilemisin canım?ben tutunması için adendo kullanıyordum ama olmadı
Doktor daha sana hamile diyemeyiz dedi bugün kese yok kese oluşur kalp atımı başlarsa hamile deriz dedi kan değerim yüksek çıktı ama bakalım kese oluşması bekleyeceğiz doktor başlatmıştı progestan

X