2023 Kasım Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canım benim yaşadıkların zaten çok zor, tabi ki eşine de zor bir süreç ama siz her şeyden önce hayat arkadaşısınız yoldaşsınız ailesiniz , öncelikli olarak birbirinizin mutluluğu ve huzuru ön planda olmalı ki bu dönemler daha kolay aşılsın. İstersen eşinle bir konuş bu durumu üzüldüğünü yıprandığını söyle. Çünkü siz hayat ne getirirse getirsin daimi olarak siz birbirinizle bir ömüre söz verdiniz. Bence o da seni dinler anlar , o da yoğun stresten dolayı böyle davranıyor olabilir

Reactions: ztt

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Çok zor bir süreç. İkimiz de çok yıprandık. Çok üzüldük. Eşim de bitmiş bir halde. Ona destek olmak istesem ben de pek iyi sayılmam. Bakalım hayırlısı olsun

Evet ben de destek almayı teklif ettim ama kabul etmedi. Ne yapacağımı şaşırdım kaldım.

Tüp bebeğe başlama sebebimiz üst üste kimyasal düşüklerim ve sonra dış gebeliğimin olması idi.

Rabbim ikinize de inşallah gönül ferahlığı versin canımm özellikle sana , sen iyi ol ki bedenen ruhen , her şeyin başı o hayırlısı olsun inşallah

Arkadaşım durumun ne oldu merak ettim? Benimde rahim inceliğinden transfer olmadı. Burda eski konulardan baktın mı? Bir ilaç var rahme enjekte edilen en son çare onu yapabilirsin çözüm oluyormuş.

Bana tüp bebek doktorum vermedi folik asit hiç kullanmadım şimdi devlete gideceğim bakalım o nasıl yol çizecek ne garip

Aynı durumdayım bende Allah Allah ne olucak şimdi

Kızlar Regenesis Max diye bir folik asit ilacı var benim tüp bebek doktoru önermişti ve içeriğinde ihtiyacımız olan her vitamine sahip. Bi araştırıp sorup alabilirsiniz.

Kızlar aranızda folikül kıstı ameliyatı/operasyonu olan var mı? Anestezili mı anestezisiz mi oldunuz? Gelen ay Yumurtam gelişmedi bu ay gonapeptyl yumurta baskılayıcı uygulandı. 14 gündür iğneyi kullanıyorum adetim gelmedi. Bugün 29 mm kist görünce alalım öyle ilaçlara devam edelim dedi. Benzer birşey yaşayan var mı? Normalde bu kistler kendiliğinden geçer diye biliyordum ama geçmezse ve ilaca devam etmek için yapacakmış. 9 bin TL anestezili fiyat dendi.

Merhaba, gecmis olsun oncelikle. Benim ilk tup bebek tedavimden hemen sonra yumurtalık kisti oluştu(basit kist) ilk öğrendiğimde 7 cm di iki ay içinde 10 cm çıktı. Cok siddetli kasık agrılarım oluyordu "over torsiyonu" denilen yumurtalık kangrenine sebep oldu. Allah kimseye yasatmasın atak zamanı agrılar acılar icinde kıvranıyordum ölüyorum sanıyordum. Sonunda ameliyat olmak zorunda kaldım. Laporoskopik kapalı ameliyat oldum. Sonucta ameliyat zorlukları var agrılarım yaklasık bir ay sürdü. Ameliyatın ilk haftası özellikle ilk üç günü zorluyor. Eğer calısıyorsanız en az on gün rapor almanızı tavsiye ederim.
Sizin kistiniz cok kucuk ama ameliyat beş cm ve yukarı icin oneriliyor demişti o zmn ki drum. Bana da iğne ilac verdiler ama cok buyuk oldugu içim etki etmedi malesef.
Sizim kistiniz 3 cm yaklasık yani adetle atılır aslında. Dogum kontrol hapı veya lucrin depot gecici menopoz iğnesiyle kucultuyorlar kistleri.
Drunuza detaylı sorun. Bu operasyon nasıl yapılacak diye. Belkide vajinal yoldan girip aspire işlemi yapılacaltır. Bazen opuda yapıyor bunu drlar kist gordugunde. Eğer alttan yapılacaksa yani aspire yontemiyle olacaksa işlem kabul edilebilir. Ama laporoskopik ameliyat diyorsa birkac hekim gorusu daha alın.

Canım uzun uzun emek edip yazmışsın emeğine yüreğine sağlık kuzum.. Benim doktorum süreçç etkilenmesin diye sanırım aspire dediğin yöntemle alacak. Anesteziye bile gerek yok dedi ama ben anestezi istedim. Yine de korktum. Bana bu ay uzuun protokol uygulandı hali hazırda 15 gündür iğne oluyorum. Adetim gelince direk yumurta geliştiricilere başlamak için sanırım bu operasyonu yapmak istedi canım.. Benim daha önce de bu kistlerden oldu hep adetle atıldı ama sanırım doktor "atılmazsa" Olasılığını elemeye çalışıyor. Ağla ağla canım çıktı kaç zamandıtr. Süreç uzadıkça uzuyor malesef. Bir yumurta bile elde edemedik. Bu kadar iğne olmuşken de doktorum bu ayı boş geçmek istemedi sanırım tekrar teşekkür ederim canım ilgilendiğin için

Rica ederim, anladım canım o zaman aspire yontemidir ama yinede islemle ilgili bilgi alırsın. Bence herkesin acı eşiği cok farklı o yuzden anestezi daha mantıklı. Birde acılı olursa onun tramvasını yasamak zorunda kalmazsın. İns hersey yolunda ilerler. Guzel haberler alırsın bu tedavinde

Arkadaşlar. Arkadaşlar bu bulantılar şaka mı? Bu ateş basması şaka mı? İnşallah yek değilimdir bu konuda desteğe ihtiyacım var. Sabah uyanıyorum hiçbişi yok mis gibi kahvaltımı yapıyorum. Saat4 ten sonra bana bi haller oluyor su saat oldu hala bulanıyor midem yiyemiyorum bişey. Ara ara da ter basıyor beni. Mide sıvım gelıyor ara ara boğazımdan. Bu durumda olan var mı? Benim dönem kızlar neredesiniz devrelerim 6 hafta 6 günüm şuan. Cuma kalp atısına gidicez

Canım selamlar maalesef şaka değil ben 4 gündür her sabah kusuyorum maalesef ve 2 haftadır da iştahım çok kötü , hep midemde taş var gibi , ilk trimester sonrası rahatlarsınız diyorlar

Canım selamlar maalesef şaka değil ben 4 gündür her sabah kusuyorum maalesef ve 2 haftadır da iştahım çok kötü , hep midemde taş var gibi , ilk trimester sonrası rahatlarsınız diyorlar
Yaa. Yani çok şükür bin şükür halimize şikayetçi değilim ama. Hayat kalitem inanılmaz düştü ya makyajsız dışarı çıkmayan ben okula pijama ile gideceğim neredeyse artık solgun bir surat. İştahım bulantım geçince gece açılıyor gece bişiler atıştırıyorum ama şu aradaki 5 saat korkunç geçiyo cidden. İstiyorum ki prenses gibi hamileliğim olsun herseyden hevesımı alayım hamiş hamiş dolanayım. Şuan dibimdeki avmye gitmeye enerjim yok

Öncelikle geçmis olsun bende sizin gibi 2 düşük 4 kürtaj 1dış gebelik 2 tüp bebek denedim sonuç hepsinde hüsran eşinizin size karşı tutumu desteği çok önemli en sonunda boşandım o duyduğum laflar cabasi tabiki keşke diyorum hiç birini dinlemeysim bana değer vermeyene bu kadar emek vermeseydim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…