2023 Kasım Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Benim şu an bir doktorum yok 11. Haftadan öncede sorun olmazsa gitmem heralde kendim mi başlasam acaba geç olmadan sizce
Merhaba, arkadasın dediği gibi folik asit 12.haftaya kadar kullanılıyor zaten. Aslında gebelik düşünmeye baslamadan en az üç ay önce baslamak gerekirmis ki depolar dolsun. Tüp bebek drlarıda transferden önce başlatıyor sizin ki neden baslatmamıs anlayamadım. Spina bifida hast engelliyor yani omurganın kapanmaması. Omurganın kapanabilmesi icin yeterli folik asit alınması şart. Uygun fiyatlı Folbiol alabilirsiniz eczaneden yada saglık ocagına gidip hekiminize yazdırabilirsiniz. Gıdalarla da alınıyor bu vitamin özellikle yeşil yapraklı sebzeler, turucgiller, bakliyatlar ve kuruyemişlerde bolca var ama gebelikte ihtiyac arttıgı icin takviye veriliyor.

Bana da vermedi hiç tüp bebek doktorum

Reactions: ztt
Bana da vermedi hiç tüp bebek doktorum
Ay yazilari gordum yaziyim dedim folik asitin fazlasi zararli hic o toplara girmeyin doktorunuz uygun dozda verir. Ben mesela folbiol almistim tup bebek tuttugunu ogrendigimde sonra ilk muaynemde doktoruma soledim doktor kızdı fazla gelir folbiol dedi baska bi folik asit verdi. Ayrica tup bebek surecinde folik asit tek basina verilmez vitamin verilir o vitaminin icindede vardır. Zaten yedigimiz ictigimiz seylerde var folik asitin fazlasi otizm riski yapar. Herkes herseyi soyluyo doktorunuza guvenin

Ayyy içim rahatladı bi an ben normalde
İmom omega devit-3 coraspirin estrofem progestan ve oksaparın müdavili olan ilaç kullanıyordum göbekten ama ilaçlar bana yan etki yaptı doktorum şuan sadece coraspirin estrofem ve progestanın müdavimi olan promester diye ilaca geçirip böyle devam et dedi şimdi yazıları okuyunca kafam karıştı tüp Bebek doktoru doğuma bakmıyor başka yerlere yönlendiriyor insan bişey de diyemiyorum böyle olunca

Yok canim hic korkma rahat ol bebisinide uzme . Ya bazi kadinlar hamile oldugunu bilmiyo icmiyo bi sure . Benim bi arkadasim var haftamiz ayni doktorun verdigi hic bi vitamini ilaci foliki icmedi eskiden bunlar varmiydi ki diyo

Ben gebelik düşünmeden 1 ay öncesinde falan 3 ay boyunca Dr Mfk takviyelerini kullandım şimdi fazla gelmesin hakikaten vücuduma

Kızlar merhaba bende 6+2 haftada kalp atışını duydum. 115 olarak çıktı kalp ritmi doktorum normal dedi gayeet sağlıklı dedi. Ama sanki 120 üstü normal olarak kabul ediliyor diye yazılar okudum. Kafam karıştı. Sizlerin kaç çıktı ilk kalp atış hızı?

Benim normalde şaşmaz canım kimyasaldan sonra bir sürü bitki çayı özellikle adaçayı içtim 10 hün sonra anca geldi
Teşekkür ederim canım. Benimde şuan 2 gün gecikti. Yorumlara baktım kimisi tam zamanında olmuş kimisi gecikmeli olmuş. Merak ettim bende sorayım dedim. Bitki çayı çok içmemeye çalışıyorum belki gebelik olur diye.

Doktoruna güven boşuna strese sokma kendini bana hiç bi şey demediler kalp atışı görüldü ve bitti o kadar ne kadar az detay o kadar sakin kafa

Kızlar ben kalp atışı alamadım ve kürtaj oldum 3 gün önce. Çok çok üzgünüm. Daha önce de aynı şey olmuştu. 8 haftalık oluyor kalp atışı duruyor. 2. Kez olunca genetiğe gönderildi parça. Ama benim şu an dertleşmeye ihtiyacım var. Çok çok özel bir şey sormak istiyorum.
3 yıldır bebek denemeleri düşükler ameliyatlar rahim filmleri kürtajlar iğneler ilaçlar... Böyle geçti ve hep sonu hüzün kayıp yas. Eşim sadece çocuğa odaklandı ve önceliğinin çocuk olduğunu söyledi. O nedenle cinsel birlikteliği de reddediyor. Birlikte olursak enfeksiyon kaparmışım bebek süreci olumsuz etkilenirmiş. 2 yıldıe sadece çocuk sahibi olmaya çalılan 2 ev arkadaşı gibiyiz. Sizde süreç böyle mi olmuştu? Ben çok üzülüyorum. Kendimi bir kadın gibi değil de damızlık bir şey gibi hissetmeye başladım. Çok üzülüyorum bu duruma çok canımı sıkıyor. Bebeğimin olmaması yetersiz hissettiriyor. Eşimin böyle yapması değersiz hissettiriyor. Tükendim

Çok üzüldüm rabbim en yakin zamanda sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin kendiliginden eşinizin bebek sahibi olmak istemesi normal ama bu şekilde yapması hiç iyi değil zaten biz kadınlar ilaçtır ameliyattir hersyi biz çekiyoruz psikolojimiz bozuluyor bide eşler böyle yaparsa daha kötü eşinizin tavrı hi normal değil tup bebek baslama sebebi neydi lütfen kendinizi üzmeyin iyi olmaya çalışın

Cok üzüldüm canım. Geçmiş olsun. Çocuk sahibi olmasını istemesi normal ama bu şekilde davranışı bana göre çok yanlış. Tam tersi bu dönemde en çok yıpranan biz oluyoruz . Daha çok destek olması lazım. İlişki sadece çocuk için olmamalı. Evliliği ayakta tutan en önemli faktörlerden biri ilişki bence. Fikrimce piskolojik destek alsın eşin. eslerde bize belli etmeselerde farklı yıpranıyolar. Rabbim bu dönemi en hayırlısı ile atlatmamiza yardımcı olsun inşallah

Bu bence doğru değil eşinin yaptığı çok yanlış bir davranış kendini kötü hissetmen çok normal eşin seni mutlu edecek ki sende öyle mutlu olasın ve stresin azalsın bu durum çocuk sahibi olmayı zorlaştırır eşler arası ilişki bağı kuvvetlendirir mutluluk hormonu salgılatır Buda seni daha az stresli bir insan yapar ve pozitif sonucu almaya seni o kadar yaklaştırır. Bence bir terapiste görünmelisiniz özellikle eşin gelecek çocuğunda bilinçli sağlıklı ebeveynlere ihtiyacı var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…