2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
ben bugün meme reddi yaşadım sanırım. memeyi alıp alıp bıraktı, ağladı emmemek için, oysa süt var biliyorum, gayet geliyor. mama vermedim ama, sonumuz meme reddi olmasın diye. memeyi bir türlü tutmayınca önce aşırı ağladı, o sırada babası aldı sakinleştirdi biraz, sonra ben aldım ve gayet güzel tuttu memeyi ve emdi.

ev çok sıcak olduğunda kucağımda emziriyordum, yatar pozisyonda emziriyorum. kucağımda emzirmek de onu çok yorup meme emmeyi reddetmesine sebep olabilir diye düşündüm, çünkü ikimizde çok terliyoruz sonuçta. yatarak çok daha sakin ve güzel emiyor.
Uykusuzluktan olabilir mi? Ya da açlıktan. Benim bebegimde uykuya geçmeye zorlandığında tutup birakiyor

E
Ben emzirme ödeneğinede hastanede başvurdum bunada aile sosyal il müdürlüğüne başvurmamı söylediler ama gidemedim o yüzden almadım 300 tl olanı heryer aynı çalışmıyor ozaman
E devletten bakar mısınız? Benim bildiğim her canlı doğuma otomatik yatıyor doğum yardımı. Emzirme ödeneğine hastaneden mi başvurulur ben bilmiyorum kimse de bir şey demedi. Araştırdım bir şey de bulamadım

E

E devletten bakar mısınız? Benim bildiğim her canlı doğuma otomatik yatıyor doğum yardımı. Emzirme ödeneğine hastaneden mi başvurulur ben bilmiyorum kimse de bir şey demedi. Araştırdım bir şey de bulamadım
Benim eşim bebeğin kimliğini çıkarmaya gittiğinde doğum belgesi ve geçici kimlik belgesi ile sosyal yardımlaşmaya başvurmuştu. Sanırım e devlete hesap bilgilerinizi girince otomatik olarak yatıyormuş

E

E devlette görünmüyor bana otomatik tanımlanan bişey yok emzirme ödeneğine hastane başhekimliğinde doğum raporuyla başvuru yaptırdılar taburcu olurken doğum parası için ayrıca il müdürlüğünden başvurmanız gerek dediler ama gitmedim

Emzirme ödeneğini kimler alabiliyor. Ya da nereden başvuru yapılıyor ben bulamadım.maalesef
Kadin doğum poliklinigine gidip emzirme raporu yaptirmaniz gerekir yaziyor. Bana bir kağıt vermişlerdi taburcu olurken orda bu şekilde yazıyor.
Dogum parası da otomatik yatmıyor Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığına basvuru yapmaniz gerek dogum raporu ve kimlikle beraber, belki eşiniz yapmıştır haberiniz olmayabilir.

Kadin doğum poliklinigine gidip emzirme raporu yaptirmaniz gerekir yaziyor. Bana bir kağıt vermişlerdi taburcu olurken orda bu şekilde yazıyor.
Dogum parası da otomatik yatmıyor Aile ve Sosyal Politikalar Başkanlığına basvuru yapmaniz gerek dogum raporu ve kimlikle beraber, belki eşiniz yapmıştır haberiniz olmayabilir.
Yok eşim de şimdi benden öğrendi

Arkadaşlar ptty3 gittim sadece doğum parası 300 lira yatmış. 170i aradım sgk. Hastane de doktor bildiriyor dedi . Hastaneyi arayacağım şimdi. Dogum yardımı için de 140i arayın aile sosyal politikalar. Belki gitmeden once telefonla basvuruluyirdur

Arkadaşlar ptty3 gittim sadece doğum parası 300 lira yatmış. 170i aradım sgk. Hastane de doktor bildiriyor dedi . Hastaneyi arayacağım şimdi. Dogum yardımı için de 140i arayın aile sosyal politikalar. Belki gitmeden once telefonla basvuruluyirdur
Burada 140 değil 144mus aile sosyal politikalar numarası yanlış yazmisim

Şu an hastane çıkışında bana verdikleri belgelere baktım. Hiç bir bilgi verilmemiş bu konuyla ilgili

Canım şu an buladim. Ödemeyi aldığım için galiba . İstersen e devlete girip ptt üzerinden yapılan ödemeler diye bir ara ya da şahıs ödemelerine bak bir. Ben ilk doğum yardımı yazdığımda gördüm
Bilemiyorum canim bana vermişler bir kagit bebegi ne zaman nereye hangi doktora götüreceğim falan yazıyor

X