2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Aslında sütüm var yani makine çekmeyi bırakınca elimle sıkıyorum geliyo ama makine bi yere kadar topluyomuş zaten
Ben süt olduğu halde bebiş emmedi diye azalıyo ya ona üzülüyorum. Naparsam yapayım emmedi sıpa. Şöyle 3 ay bari emse iyiydi çok sağol yorumun için mama süt devam ediyo bi şekilde şimdilik

benim oğlum da ellerini,kollarını emiyor

ay bunu duyduğuma çok sevindim ekran bağımlılığının çocuğu ne hale getirdiğini çok iyi biliyorum iki korkum var oğlumu 3 yaşına kadar ekrandan uzak tutamamak ve istediğim gibi besleyememek
Yaşına yakın izlemek isterse uzaklaştırmaya başlarım çünkü bende aynı senin gibi düşünüyorum ne kadar geç tanışırlarsa o kadar iyi
inşallah istediğin gibi ilerler süreciniz

Benim bebeğim de artık emmiyor tam 2 aylık Mecbur sağıyorum. Sizin bebeğiniz ne kadarlık? Ve kaç saatte bir kaç cc anne sütü ve mama veriyorsunuz

Bu saatten sonra mama yada anne sütü verecek olanlara en güzel önerı alıştırma bardağıdır kesinlikle. NapiyosunBüşra Instagram hesabını mı takip ediyorsun yoksa canım

Hem emzirip hem biberonla besleyen anneler devam ediyormu emzirme işi. Meme reddi var mı? Şuan bizde sıkıntı yok. üç buçuk dört aylıkken başlıyormuş meme reddi sanırım

Bu saatten sonra mama yada anne sütü verecek olanlara en güzel önerı alıştırma bardağıdır kesinlikle. NapiyosunBüşra Instagram hesabını mı takip ediyorsun yoksa canım
yok canım ama bakıp takip ettim. söylediğim bebek.uzmani o da alıştırma bardağını öneriyordu

Hem emzirip hem biberonla besleyen anneler devam ediyormu emzirme işi. Meme reddi var mı? Şuan bizde sıkıntı yok. üç buçuk dört aylıkken başlıyormuş meme reddi sanırım
bis 2 aylıkken vermeye başladık yani ben vermiyorum kafa karışıklığı olmasın diye ya babası ya ananesi veriyor biberonu hergün de değil çok yorgun olduğum zamanlarda kullandık

yok canım ama bakıp takip ettim. söylediğim bebek.uzmani o da alıştırma bardağını öneriyordu
evet ben de takip ediyorum hatta sormuştum ben ona bi tane çok pahalı bi biberon önermişti ben de ona benzer daha ucuz yavaş akışlı bişe aldım sonra bi baktım alıştırma bardağı diyor storylerinde e diyeydin ya bana da be kadın haha neyse yine de seviyorum diğer ebelerin içinde en güncel bilgiye sahip donanımlı biri

Çok teşekkür ediyorum evet denicem bunu ama bendeki sıkıntı şu, bebeğim hiç emmeiği
İçin anca evde annem ya da eşim olması lazım böyle uzun uzun sağmam için. İkimizken zor oluyo
Şu ek gıdaya geçsek de rahatlasam gerçekten bunaldım şu süt meselesinden. Evi görseniz her yer biberon, süt şişeleri, pompalar

Benim bebeğim de artık emmiyor tam 2 aylık Mecbur sağıyorum. Sizin bebeğiniz ne kadarlık? Ve kaç saatte bir kaç cc anne sütü ve mama veriyorsunuz
Benimki 67 günlük
Valla sürekli değişiyor mesela dün çok azdı sütüm mama süt karışık verdim. Bugün sabahtan beri sadece süt verdim. Uyumasına da bağlı.
Emmediği için düzeni yok maalesef
Ama ortalama sütü 110-120 ml sağıyorum mamayı 90 ml 3 kaşık yapıyorum hala 4 e geçmedim zaten mamayı pek sevmiyo zorla içiyo
Saat araları da 3 saat. Ama hiç uyumadıysa çabuk acıkıyo 2 saatte verdiğim oluyo

Yani 120 cc süt içip arkasından 90 cc mama mı içiyor

yaaa gerçekten mi
ben de hazırladığı linkte uygun fiyatlılar var diye seviyordum

Biz şöyle yapıyoruz. Önce kendimi bol bol emziriyorum. Toplamda 20 dk ile 30 dk arası emzirme oluyor. İki göğüs beraber. Ardından 90 ml mama yapıyorum. 60,75 yada 90 ml olarak tüketiyor. 90 ml üzerine çıkmadık. En erken 3 saatte bir en geç 5 saatte bir mama veriyorum. Ama aralarda devamlı emiyor. Öğlen bir ogununde mama vermiyorum. Süt sabahlari birazdaha fazla oluyor. O fazlalığı öğlen kullanıyorum. İki aylık kontrolünde ebe kilosu çok mamayı azalt dedi bende saat aralıklarını açıyorum. Bazen bu saat aralığını kolayca uygulayabiliyorum. Beni emiyor keyfi yerinde o zaman mizildayana kadar mama yapmıyorum artık. Yani saat uygulamasını biraz bırakmaya çalışıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…