2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba hanımlar, emzirme döneminde hangi vitaminleri kullanıyorsunuz? Bebeğin süt ihtiyacı artıyor ve ben yetmemeye başladım

Merhaba hanımlar, emzirme döneminde hangi vitaminleri kullanıyorsunuz? Bebeğin süt ihtiyacı artıyor ve ben yetmemeye başladım
Ben de aynı durumdayım. Bestlak işe yaramadı. Rezene çayı biraz etki ediyor gibi. İncir,badem,kuru dut hoşafı da etkili. Ama en çok e bebekin mavi şişe promaltı tavsiye ederim.bir de bol ayran

hiç dışarı çıkardınız mı? ben zorla kaçırdım birkaç defa. evdekiler bırakmıyordu. dışarı çıkar çıkmaz öyle derin uyuyor ki
Bi kere denedik arabayla ağlamasına denk geldi
Durmadı
Doktorumuz dün bebeği çok uyandırmayın artık kendi uyansın dedi. Dünden beri iyi uyudu gerçekten. 2 saatte kaldır yatır onu sinirlendiriyordu sanırım geri uyumuyordu.
Bir de sling almıştım onu sordum zararlı Mİ diye kullan dedi haftasonu onunla gezdirmeyi denicem inşallah sever

Biz bugün oğlumu göbek deliği için hastaneye kontrole götürüyoruz. Göbek bağı düştükten sonra sarı sivimsi yapı kaldı orada, doktor geçen gün gümüş nitratla yaktı, bugün kontrolü var.

Gebelikte kullandığım multivitamini içiyorum,doktoruma kendim yazdırdım çünki doğumdan sonra çok zayıfladım,bağışıklığımın düşmesine izin vermemek için multivitamin kullanayım dedim

Benim de öyle. Çok hassaslar. Makine çekmeye başlayınca çok can yakıcı oluyor. Bir çözümü var mıdır bunun acaba ya
Belki biliyorsunuzdur, bana hastanede vermişlerdi. Garmastan pomat vermişlerdi ve çok işe yarıyor. Tek problem emzirmeden önce memeden tamamen temizlemek lazım, bir deneyin isterseniz. Ben hala endüstri tipi pompa kullanıyorum dolayısıyla pomata da devam.

Kızlar bebeklerinizin kakasında hiç yeşillik oluyor mu yani kaka sarı ama içinde yeşilimsi kısımlarda var . Acaba neden oluyor bilgisi olan var mı?

Bebeğimin kakasi bir haftadır sarı yeşil, bu hafta genel olarak yeşildi. Bir sıkıntısı yok ama.

Şöyle bir görsel var

Eklentiler

• images (2).jpeg
    24,2 KB · Görüntüleme: 51
Bebeğimin kakasi bir haftadır sarı yeşil, bu hafta genel olarak yeşildi. Bir sıkıntısı yok ama.
Doktora sordunuz mu ben cumartesi götürücem bunu da sormayı planlıyorum. Daha önce soran varsa bilgilendirsin lütfen. Ben kakalı bezinin fotosunu da çektim yasak değilse yükleyebilirim.

Doktora sordunuz mu ben cumartesi götürücem bunu da sormayı planlıyorum. Daha önce soran varsa bilgilendirsin lütfen. Ben kakalı bezinin fotosunu da çektim yasak değilse yükleyebilirim.
Ilk yaptığında sordum, mamadan dolayi olur demisti bizim doktorumuz. Mamaya devam ettigimiz için kakasi da ayni renk devam ediyor. Mama kullanıyorsanız sizde de o sebeple olmuş olabilir.

kızlar sizin bebekler de uyurken sürekli kıpranıyor mu ya? Kundak yapmıyoruz hava çok sıcak diye. Ama elleri kolları hep havada. Bacakları ayrı oynuyo
Çocuk şöyle uyuduğu gibi uyanmıyo hiç
Sola yatırıyorum sabah kalkıyorum 90 derece dönmüş
Reflü yatağı aldık boşa gitti kayıp durdu hep

Kızlar göğüs pompasiyla sağım yaparken sizin de göğüs ucunuzda ağrı, acı oluyor mu? Ben de oluyor ve arka arkaya yaparsam uzun sürüyor bu durum. Ara vererek (1-2 gün gibi ) yapmam gerekiyor.
Ben sürekli sağıyorum etmediği için acı olmuyo bende hiç (seviyeyi 2-3 kullanıyorum arttırmıyorum çok)
Pompanın ucu küçük ya da büyük geliyo olabilir mi acaba? Bendeki 25 mm miş mesela standart olan bu galiba

Ben yarım kundak yapıyorum yoksa asla uyumuyor elleri zıplıyor anında uyanıyor hatta son birkaç gündür sabah uyandığında kundağı açmış kendini de çapraz yapmış oluyor. El kadar bebek bunları nasıl yapıyor hayret etmemek elde değil

merhaba ben doğum öncesi kullandığım vitamine devam ediyorum aklıma geldikçe adı pregnom
süt yapsın diye soruyorsanız sanırım b12 kullanılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…