2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Canm mama takviyesini nsl azalttın benim hala her emzirmenin ardından istiyor zaten bı memeyi çok kısa emiyor diğerine geçiyor oda çok kısa sonra ağlamaya basliyo mama veriyorum
Ben zaten mamayı çok vermiyordum günde iki en fazla 3 demişti doktor miktarınıda artırmadım 30 cc de kaldı sütüm arttığı için sadece destek olsun die arada veriyorum artık bazı günler gece 1 kere bazende akşamları 1 veriyorum artık yakında tamamen unutturup bırakıcam

1000023355.jpg
Doğum yaptığım günden itibaren bu ikiliyi kullanıyorum. Bebeğim bugün 2 haftalık oldu. Mama ilk 3.gun verdim sonrasında biraktim. Sütüm yetiyor size de tavsiye ediyorum. İlginç yanı da bebeğin sırtını sıvazladığım da gaz çıkarmıyor. Alttan kaka ile gazını çıkarıyor. Şuan gaz problemi yaşamıyoruz. Acaba bu kullandıklarım mi yapıyor diye düşünüyorum.

Benim kız işitme testinden geçti sonunda🥺🥺 ayy canımız çıktı 3 saat unutmakla uğraştık ne zormuş
Bize doktor su verebilirsiniz dedi ama ben su verilmez bebeğe diye biliyodum hep..kakasında kırmızılık varsa kesin verin dedi zaten bakalım kontrol etcem
Günde 30 gram alması bekleniyormuş 35 er gram almış şimdilik sıkıntı yokmuş. Klima da açın dedi. Annem sağolsun bana hep uzun kalın giysiler aldırmıştı yenidoğan kısa giyemez vs diye
Şimdi komple yeniden elbiseler aldık çocuk yanıyo diye 🥲

He bir de ebe kabız olursa mamasına biraz zeytinyağı dökün demişti . Doktora sormayı unuttummm🥺 henüz olmadı ama bebeğe verilir mi ki zeytinyağı

Ben bir kez verdim çok daraldım kabızdı
İyi aklımda bulunsun 🙏🏼 Bazen benim ebeyle doktor aynı görüşte olmuyor da ondan merak ettim
Mesela özel aşıları var ya doktor 2. Ayla 4. Ay yapılsın diyor
Ebe olmaz 3-5 aylarda olması lazım diğer aşılarla denk gelmesin diyo 😅

İyi aklımda bulunsun 🙏🏼 Bazen benim ebeyle doktor aynı görüşte olmuyor da ondan merak ettim
Mesela özel aşıları var ya doktor 2. Ayla 4. Ay yapılsın diyor
Ebe olmaz 3-5 aylarda olması lazım diğer aşılarla denk gelmesin diyo 😅
Ben almanyadayım burada da aynı durum var birbirlerinin izine kurşun atıyorlar

20 günlük bebek nasıl 3 saat uykuyla durur ya 🤦🏻‍♀️ Yok uyumuyor. Uykusu da o kadar hafif ki yoldan motor geçse uyanıyor
Düğünde bile o seste uyuyan bebeler geliyo aklıma 🙏🏼🥺

7 yaşında oğlum var oda ilgi bekliyor, kuzum benim öyle yogunumki cocugumla ilgilenemiyorum, birde misafirim var, günde 3 öğün yemek hazirla,bulaşık yıka, ev ocak işi yap, bebek zaten başlı başına bir iş, dun çocuğumu tuvalette unutmuşum 40 dk, anne kakam geldi dedi, tuvalet alt katta, sen git otur geliyorum dedim unutmuşum kapıları kapattığı için sesinide duymamışım, aşırı titiz bi çocuk poposunu silmeye tiksiniyor kendide kalkmamis, nasıl ağladı beni görünce, çok üzüldüm, uyku düzenin yok yemek düzenim yok ev düzenim hiç yok aşırı yorgunum
Size 3 öğün yemek hazırlatmak nasıl bir vicdan ya

Kızlar göğüs pompasiyla sağım yaparken sizin de göğüs ucunuzda ağrı, acı oluyor mu? Ben de oluyor ve arka arkaya yaparsam uzun sürüyor bu durum. Ara vererek (1-2 gün gibi ) yapmam gerekiyor.

Kızlar göğüs pompasiyla sağım yaparken sizin de göğüs ucunuzda ağrı, acı oluyor mu? Ben de oluyor ve arka arkaya yaparsam uzun sürüyor bu durum. Ara vererek (1-2 gün gibi ) yapmam gerekiyor.
Benim de göğüs uclarimi makine mahvetti. Mochi yi bile kullansam hemen acımaya basliyor

kızlar göğüs ucu hassaslaşanlar için gümüş kapağı öneririm. hiç krem vs kullanmadım gümüş kapakla hep geçti

20 günlük bebek nasıl 3 saat uykuyla durur ya 🤦🏻‍♀️ Yok uyumuyor. Uykusu da o kadar hafif ki yoldan motor geçse uyanıyor
Düğünde bile o seste uyuyan bebeler geliyo aklıma 🙏🏼🥺
hiç dışarı çıkardınız mı? ben zorla kaçırdım birkaç defa. evdekiler bırakmıyordu. dışarı çıkar çıkmaz öyle derin uyuyor ki

Boğulup tıkanmalar ne zaman bitecek 😰
dik emzirin diyenler olmuş. ben dik tutamıyorum ya. zaten bebişte ıkınma varsa ya da bi ağrısı memeyi tutup çekiştirme başladı emzirmeler sıkıntı oluyor artık durmuyor kucağımda

bugün de yarasına ağlıyor oğlum zorla uykuya daldı. çok kötü olmuş gıdı kısmı ya resmen açık yara gibi 😔😔 yarın aile hekimine götüreceğim

X