2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
benimki de kıpır kıpır hareketsiz yattığında uzun yatıyor zaten. tam uykuya dalamadığında çok hareket ediyor ve kısa uyuyup uyanıyor. gece için bi yöntem buldum bugün öyle yatırdım. bir yastık yüzünün içine banyo havlusunu uzunlamasına rulo yapıp 3 kenarına yerleştiriyorum ortasına bebişi koyuyorum bebiş ortada sıkışıp yattığı için çok hareket etmiyor hem de kendini güvende hissediyormuş. babynest mantığı ama aldığım babynest çok büyük bebeği sıkıştırmıyor.

kızlar ben bu çocuk bakma işini beceremiyorum galiba sürekli destek istiyorum destek göremeyince anneme eşime olur olmadık sinirlenip patlıyorum. sizce de biraz desteği ve alttan almayı hak etmiyor muyuz😪 bütün gece hatta gündüz de sadece ben bakıyorum eşim zaten sen bakacaksın diyo😔

kızlar sizin bebekler de uyurken sürekli kıpranıyor mu ya? Kundak yapmıyoruz hava çok sıcak diye. Ama elleri kolları hep havada. Bacakları ayrı oynuyo
Çocuk şöyle uyuduğu gibi uyanmıyo hiç
Sola yatırıyorum sabah kalkıyorum 90 derece dönmüş
Reflü yatağı aldık boşa gitti kayıp durdu hep
Altına destek koyun. Havlu ile bariyer yapın isterseniz. Benimki alttan destekli o tutuyor

Ben yarım kundak yapıyorum yoksa asla uyumuyor elleri zıplıyor anında uyanıyor hatta son birkaç gündür sabah uyandığında kundağı açmış kendini de çapraz yapmış oluyor. El kadar bebek bunları nasıl yapıyor hayret etmemek elde değil🤣
Ben ne bileyim bebekler öyle 2 aya kadar dönemez uyuduğu gibi uyanır sanıyodum 😅 kundak yapıyoduk ama 2-3 gündür çook sıcak diye bıraktık hatta kısa kollara geçtik. Aldığım tulumlar falan hep boşa gitti 🥲
Yarım kundağa tekrar dönüş yapayım bari yoksa dediğin gibi elleri hep oynuyor uyanıyo sonra

Altına destek koyun. Havlu ile bariyer yapın isterseniz. Benimki alttan destekli o tutuyor
Reflü yatağım alttan destekli aslında ama yine de kayıyo böyle iki büklüm kalıyo uyurken
Çünkü kundak yapılmayınca çırpına çırpına uyuyo balık gibi 😅 onu da sıcaktan bırakmıştık ama ince bi müslinle devam edelim bari 🤷🏻‍♀️

kızlar sizin bebekler de uyurken sürekli kıpranıyor mu ya? Kundak yapmıyoruz hava çok sıcak diye. Ama elleri kolları hep havada. Bacakları ayrı oynuyo
ben önüne ve arkasına ince battaniyelerini rulo yapıp dayıyorum yan yatırıyorum. yoğun bakımdan taburcu olurken özellikle söylediler beslendikten sonra sırt üstü yatmaması gerekiyormuş sütün ciğerlere kaçma ihtimali oluyormuş allah korusun

Reflü yatağım alttan destekli aslında ama yine de kayıyo böyle iki büklüm kalıyo uyurken
Çünkü kundak yapılmayınca çırpına çırpına uyuyo balık gibi 😅 onu da sıcaktan bırakmıştık ama ince bi müslinle devam edelim bari 🤷🏻‍♀️
😅😅 sıcaktan ben hiç kundak yapmadım. Hazır kundak almıştım boşa gitti. Yüz üstü yatirinca kayıyor ama. Yan yatirinca hiç kaymadi. Sasirdim

😅😅 sıcaktan ben hiç kundak yapmadım. Hazır kundak almıştım boşa gitti. Yüz üstü yatirinca kayıyor ama. Yan yatirinca hiç kaymadi. Sasirdim
Biz de anlamadık ki hep dönüyo kayıyo yattığı gibi kalkmıyor hiç 🤷🏻‍♀️
Benim nerdeyse her şey boşa gitti giysi konusunda. Yeni doğanları küçük geldi kaldırdım az önce. Çorap eldiven hiçbirini giymedi
Tulumları sıcaktan giyemedi soğuk olana kadar küçük gelcek
Sadece askılı kısa kollu atletleri giyebiliyo. İşte acemilik bilemedim 😅

Biz de anlamadık ki hep dönüyo kayıyo yattığı gibi kalkmıyor hiç 🤷🏻‍♀️
Benim nerdeyse her şey boşa gitti giysi konusunda. Yeni doğanları küçük geldi kaldırdım az önce. Çorap eldiven hiçbirini giymedi
Tulumları sıcaktan giyemedi soğuk olana kadar küçük gelcek
Sadece askılı kısa kollu atletleri giyebiliyo. İşte acemilik bilemedim 😅
Kendimi gördüm valla. 🤣 İlk basta üç parça yenidogan almışız. Ne kadar az almışız diye gittik daha fazla aldık. Simdi de sıcaktan çoğu giyilmiyir

dik emzirin diyenler olmuş. ben dik tutamıyorum ya. zaten bebişte ıkınma varsa ya da bi ağrısı memeyi tutup çekiştirme başladı emzirmeler sıkıntı oluyor artık durmuyor kucağımda

Bi kere denedik arabayla ağlamasına denk geldi
Durmadı
Doktorumuz dün bebeği çok uyandırmayın artık kendi uyansın dedi. Dünden beri iyi uyudu gerçekten. 2 saatte kaldır yatır onu sinirlendiriyordu sanırım geri uyumuyordu.
Bir de sling almıştım onu sordum zararlı Mİ diye kullan dedi haftasonu onunla gezdirmeyi denicem inşallah sever 🥰
Kaç günlük oldunuz uyandırma konusunda bende fikir edineyim

Kaç günlük oldunuz uyandırma konusunda bende fikir edineyim
23 günlüğüz
Doktorum artık sarılık olmaz olsa da vücuduna zarar vermez dedi. Çok güvendiğim bi doktor kendisi
2 gündür çok ellemiyoruz kendi uyanıyo istediği zaman
Açıkçası bana iyi oldu çünkü çok stres oluyodum uyuyakalcam diye
Zaten bizim bebek öyle 5-6 saat uyumadığı için sorun yaşamıyoruz şimdilik acıkınca uyanıyo 😅

Size 3 öğün yemek hazırlatmak nasıl bir vicdan ya
Ohoo bi yoruldum de, vay 3 çocuğunada bakarmış, evi ocagida temizler yemekler yaparmis. Simdikiler cani hafifmis, cocuk uyurken evi ocagi hep temizle hic durma diyor surekli kaynanam perişanım
Evet ya bende diyecektim de kimse inanmaz 1 aylık çocuğun döndüğüne diye demedim, kanepeye yada yatağa yatırıyorum, fırt yana dönüyor. Ben koynumda yatiriyorum kundak yapmıyorum, emmek istediğinde pıt pıt vuruyor hemen emiyor

Ohoo bi yoruldum de, vay 3 çocuğunada bakarmış, evi ocagida temizler yemekler yaparmis. Simdikiler cani hafifmis, cocuk uyurken evi ocagi hep temizle hic durma diyor surekli kaynanam perişanım

Evet ya bende diyecektim de kimse inanmaz 1 aylık çocuğun döndüğüne diye demedim, kanepeye yada yatağa yatırıyorum, fırt yana dönüyor. Ben koynumda yatiriyorum kundak yapmıyorum, emmek istediğinde pıt pıt vuruyor hemen emiyor
Ben de dönmez diye biliyodum annemle baya şaşırdık hatta ama olabiliyomuş demek ki
Hatta ilk döndüğünde yanlış hatırlıyoruz ters yatırmıştık herhalde falan demiştik 💆🏻‍♀️

ben şöyle bir çözüm buldum oğlum pişmeseydi çok rahat yatardı bence 🥴yıldızlı olan emzirme minderi
F35544FD-DAC1-4C2C-A171-BA53AF7B72C4.jpeg

benim de tüm kıyafetler boşa gitti. fotoğraf çekinme hayalim vardı çekinemedim. kısa kollu ya da sıfır kol badiler giydiriyorum böyle bile çok kötü pişti çok üzgünüm ya oturup ağlıcam artık 😔

tam ele gelmeye bsşladı gazı çıktı sürek ağlıyordu gaza iyi kötü çözüm buldum dedim boynuyla koltuk altı yara oldu hep böyle mi olacsk biri bitip diğeri başlıyor. şimdi vantilatörü çalıştırdım öyle duruyor canı yanıyor demek ki. bu defa üşütür mü diye korkuyorum 😔

X