2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kizlar bebeği memede uyuyan var mı? Benimki öyle uyumak istiyor, koyunca direk uyanıp ağlıyor ve 40 dakika ve üstü emiyor, bu da çok uzun geliyor
Benim bebeğim de öyle meme emerek uyuyor. Doktorlar sağlam 15 dk etmesi yeterli diyor. Bu yüzden emip emmediğini dinlemeyi bırakıyorum bir süre sonra. Doktorlar sütle ilgili soru sorunca şaşırıp kalıyorum.

Kan kokar. Ama ağrı sızı çok fazlaysa bir tahlil ver. Bende koku ve ağrı vardı .yüksek enfeksiyon cikti

Kocan baglatsin her eziyeti biz çekiyoruz

Hiç sorma ek gıda süreci gelsin diye dört gözle bekliyorum
Ben de her mama verişimde üzülüyorum ama yapcak bi şey yok
Alışacaz ya baska yolu yok doymayan bebege ne yapalım yani
Her kafadan bir ses çıkıyor işte Allah yardımcımız olsun. Bencede aslinda kilo artışı normal ama o niye oyle dedi anlamadim neyse bir ay aşısına az kaldi kendi ebemiz ne derse ona göre hareket ederim.

Aslında haklısın neden herşeyi kadınlardan bekliyorlar. Erkekte kendini kısırlaştırabiliyor bir zahmet onlarda elini taşın altına koysunlar.
Evet aynen. Mesela ben sezeryan doğum yapmak zorunda kaldım üstüme düşen herşeyi yaptığımı düşünüyorum gerisi onda

Nemlendirmeden çekmek zarar verir ve her gün önerilmiyor. YouTube da videolar var sf ile yıkayın ben günde 2 yapıyordum bebeğim grip oldu burun akıntısı vs. Doktor 6 kere yıka dedi aspirasyon 2 günde bir yapıyorum. Yıkama her gün
Tabii farklıdır mama kutusunda bile yazıyor her bebek miktarı bitirmek zorunda değildir vs diye
emzirsem de şu miktar konusuna takılmasam çok iyi olcak ama maalesef hala meme reddine devam
Ben emzirirken 30 dk tutuyorum bitince alıyorum memeden çok şeyse 40 dk. Max. Sonra aransa da almıyorum gazını çıkarmaya çalışırken aranması gidiyor. Verdikçe mama isterler şuan daha yeniyse emme refleksleri var açlıktan değil kucak istediklerinde gazı olduğunda da emmek istiyorlar. Günlük alması gereken mama miktarı kiloX150 günde kaç kere veriyorsanız ona bölün bir beslenmede çıkan miktarı verin. Yada mama da yazanı benim oğlum 56 günlük 70-80 veriyorum
Ayda 500gr. -1 kilo alımı normal. Her bebek fazla kilo alacak diye bir şey yok hala ztombik bebek takıntısından kurtulamıyorlar. Biz insanlarda kimimiz minyon kimimiz değil her bebekte aynı değil stres yapmayın

kızlar ben günde 1 defa otribebe sıkıp çekmeye çalışıyorum genelde bir delikten sümük geliyor ama hala burnu tıkalı gibi. daha fazla yapmalı mıyım

bir de şu videoyu uygulayayım diyorum ama açken izin vermiyor tokken yapsam

kızlar oğlumun boynu isilik olmuştu pişik kreminden sürdüm geçti çoğu yeri ama hava almayan tam gıdı kısmı yara gibi olmuş çok kötü önerisi olan var mı napabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…