2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ya çok üzüldüm benim beneğim bile gaz çıkarırken ıkınmaktan kıpkırmızı oluyor onu düşünemiyorum inş. Hemen geçe
Valla bir arkadaşım söyledi 3 çocuk büyüttü ilkinde yapmamış korkmuş ama diğerinde uygulamış günde 3 yemek kaşığı kimyon çayı.kaynar suya bir çay kaşığı kimyon atıyor 10 dk demliyor tortular çöküyor suyundan bir kaşık mama yada öemeden sonra bebeğe veriyor ben denedim valla arkadaşım gibi çocuk benim çocuk dedim.bir güzel gaz yaptı yapamıyordu hatta büyük adam gibi evi inletti çok sevindik ailecek.birde tabivsiyem mama verenlere mama ölçülerini esnetsinler silme bir kaşık diyor ya ben azcık eksik koyuyorum 30 cc su ise 35 kadar koyuyorım sindirmeleri kolay oluyor

Arkadaşlar sizlerin sütler kaç cc geliyor şimdi biz 15 günlük olduk benden her sağımda 30 yada 40 çıkıyor totalde bu az değil mi..zamanla artacak mı gıdalar tabletler bir çok şey ile destekliyorum.ama şuan ki durumunu bilmiyorım normal mi normalden az mı

Ben aldım. Eve çıktığım günden beridir (5 gundur)üstünde yatiroyorum. Bende ilk 200 liraligi almıştım. Çok basit geldi.iyi değildi. Sonra sevi bebe kiraz cekirdekliyi aldım. ( çekirdeği kullanmiyorum) ben aldıktan sonra indirime girdi. Bir takip et istersen.hic yatarken kusmadi.
Ayy keşke bi saat önce görseydim ben de nasılsa çok kullanmıcak diye 200 olanı aldım az önce :))

Arkadaşlar sizlerin sütler kaç cc geliyor şimdi biz 15 günlük olduk benden her sağımda 30 yada 40 çıkıyor totalde bu az değil mi..zamanla artacak mı gıdalar tabletler bir çok şey ile destekliyorum.ama şuan ki durumunu bilmiyorım normal mi normalden az mı
Sabah ilk sağımda 80-80 geliyo ama sonra ikisinden 60 çıkıyo zorlarsam o da
Bence artıyo benim ilk kez 80 i gördü çünkü günden güne artıyo gibi

kızlar toplu mesaj yazıyorum tek tek alıntılayamadım 🙈
ben asla emzik vermem diyordum ama maalesef veriyorum hem de epeydir. inşallah bir sorum olmaz. özellikle o katılır gibi ağlamalarında az da olsa kurtarıcım oluyor. bir de mesela dün çok gazlı sancılıydı gaz bile yapamıyordu sanırım çünkü saatlerce çok ağladı. uykuda da problem oldu beyaz gürültü açıyorum saç kurutma makinesi açıyorum fayda etmedi yani uykuyla uyanıklık arası gidip geldi hep. emziği bu durumda da verdim.
süt konusunda hastanede sağmıştım 10-20 cc falan gelmişti. sonraki günler 100 ü bulduğu günler oldu, epeydir sağmıyorum çünkü bu kriz anlarında sürekli emzirmeye çalışıyorum belki bir tık rahatlar diye. bir de ben manuelle sağmıştım. elektrikli 2.el aldım dün deneyeyim dedim beceremedim. artık bayramdan sonra belki tekrar denerim.
reflü yatağı almadım emdkten sonra fazla olduğunu düşündüğüm sütü çıkarıyor bugün çökelek gibi kustu ama çok değil. kusması reflüye mi işaret? bilmiyorum 🥴
yüz üstü daha çok bırakmaya çalışıyorum. çok faydası varmış. tummy time diyorlar.
ben de deli gibi 40 ını bekliyorum allah yardımcımız olsun inşallah bir düzene girebiliriz gazdan sancılardan kurtuluruz 😔

pişik kreminin isilikte de kullanıldığını ablamdan öğrendim. hametan mavi kutu efsane bence. poposu hep kızarık kaka yaptığı küçük bölüm orası pek geçmiyor bezden mi bilmiyorum 🥴 ama isiliği çok hızlı geçirdi.

pişik kreminin isilikte de kullanıldığını ablamdan öğrendim. hametan mavi kutu efsane bence. poposu hep kızarık kaka yaptığı küçük bölüm orası pek geçmiyor bezden mi bilmiyorum 🥴 ama isiliği çok hızlı geçirdi.
Oğlan mi kız mı? Benim ki oğlan yumurtalık kısmının altı pişik. Hamazinc verdi doktor. Normal aldığım pişik kremi bir işe yaramadı cunku

Benim kızın da koltuk altı ve cinsel organıyla bacaklarının birleştiği kısım kötü olmuş baya. Koltuk altı soyulmuş hatta. Güzelce yıkayıp kurulayıp mustelanın pişik kremini sürdük inşallah fayda eder üzülüyorum gördükçe
Pudra için ebe kullanmayın gözenekleri tıkar demişti zaten kimse de kullanmıyo sanırım artık hiç pudra duymuyorum çevremde

Sabah ilk sağımda 80-80 geliyo ama sonra ikisinden 60 çıkıyo zorlarsam o da
Bence artıyo benim ilk kez 80 i gördü çünkü günden güne artıyo gibi
Benim henüz sabah öyle olmadı ama bazı sabah daha iyi bazı sabah az dur bakalım belki herkeste böyle şeyler oluyordur bana çok az geliyor sütüm ya hayırlısı

Oğlan mi kız mı? Benim ki oğlan yumurtalık kısmının altı pişik. Hamazinc verdi doktor. Normal aldığım pişik kremi bir işe yaramadı cunku
oğlan canım benimkinin de tam kaka yaptığı yerin etrafı kızarık ama çok abartılı değil ben de acaba bez mi yaptı diyorum ama öyle olsa her yerinde olurdu diyorum.. o kızarıklığı görene kadar sürmüyordum artık hep sürmeye çalışıyorum.. bizimkinde de yumurtalıkla bacağı arasında kalan kısım soyuldu kızardı falan ama geçti gibi🙈

Benim kızın da koltuk altı ve cinsel organıyla bacaklarının birleştiği kısım kötü olmuş baya. Koltuk altı soyulmuş hatta. Güzelce yıkayıp kurulayıp mustelanın pişik kremini sürdük inşallah fayda eder üzülüyorum gördükçe
Pudra için ebe kullanmayın gözenekleri tıkar demişti zaten kimse de kullanmıyo sanırım artık hiç pudra duymuyorum çevremde
pudra bir de solunuma zarar veriyormuş bana yaşlı tayfa kullan dedi ama kullanmıyorum 🤣

pudra bir de solunuma zarar veriyormuş bana yaşlı tayfa kullan dedi ama kullanmıyorum 🤣
Bana da komşu teyze illa kullan mahvolur koltuk altı dedi ama doktor hayır dedi 😅 aslında kuru kalması açısından mantıklı gelmişti ama zararlıymış işte 🤷🏻‍♀️ şimdi de bebeği tuzlamadınız mı diyip duruyo, su verin su içsin vs vs bitmiyoooor

Bana da komşu teyze illa kullan mahvolur koltuk altı dedi ama doktor hayır dedi 😅 aslında kuru kalması açısından mantıklı gelmişti ama zararlıymış işte 🤷🏻‍♀️ şimdi de bebeği tuzlamadınız mı diyip duruyo, su verin su içsin vs vs bitmiyoooor
hahahahah gerçekten bunlardan kaçış yok mu yaaa ben sürekli laf sokucu şeyler paylaşıyorum instagramda whatsappta en azından birkaç kişi görüyor diye düşünüyorum 🤣🤣

Lohusalık beni ara ara vuruyor bi ağlama istekleri bişeyler… Ay bi dengeyi bulsa şu hormonlar artık ☹️ Yıprandım
Aynı durum bendede var ve bi türlü geçmiyor depresyona girdim mutsuz suratsız dolanıyorum ruhumu çekmişler sanki ne zaman normale döneriz🤦🏼‍♀️

oğlan canım benimkinin de tam kaka yaptığı yerin etrafı kızarık ama çok abartılı değil ben de acaba bez mi yaptı diyorum ama öyle olsa her yerinde olurdu diyorum.. o kızarıklığı görene kadar sürmüyordum artık hep sürmeye çalışıyorum.. bizimkinde de yumurtalıkla bacağı arasında kalan kısım soyuldu kızardı falan ama geçti gibi🙈
umarım gecer bir an önce. Havalar da ısındı iyice .daha kötü olmasın. Biraz hamazinc kullanayım. Geçmezse başka kreme gececegim

X