2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kg başına 10 ml olması lazım eğer biberonla veriyorsanız , aklımda öyle kalmış ,tabi memeden emerken ne kadar emdigini bilmek imkansiz
O zaman 30 ml çok az olmaz mı ki hastanede 2 günlükken hemşire 30 diyordu
Mamada bile 60-90 arası yazıyo ilk hafta için
İşte memeden emse doyar bırakır içim daha rahat eder ama maalesef

O zaman 30 ml çok az olmaz mı ki hastanede 2 günlükken hemşire 30 diyordu
Mamada bile 60-90 arası yazıyo ilk hafta için
İşte memeden emse doyar bırakır içim daha rahat eder ama maalesef
O zaman 20 ml miydi ki ,mamanın arkasinda yazıyordu kg başına ne kadar içmesi gerektigi,şimdi karıştırıyor olabilirim ,sizi yanıltmak istemem

O zaman 20 ml miydi ki ,mamanın arkasinda yazıyordu kg başına ne kadar içmesi gerektigi,şimdi karıştırıyor olabilirim ,sizi yanıltmak istemem
Benimki durmuyo zaten ortalığı yıkıyo içmezse. İçtiğini kusmuyo da çok gelse kusardı herhalde
Valla ilk annelik zor hiçbi şey bilmeden ilerliyoruz bakalım :)

Reflü yatağı kullanan var mı? E bebekte 200 liraya gördüm onu almayı düşünüyorum
Bebeğimde reflü var mı yüzde yüz emin değilim ama her türlü iyi gelir herhalde
Ben kullanıyorum 6 günlük bebeğime kullanıyorum. E bebekten aldım beşiğinin içine yerleştirdim orada yatıyor. Rahat kullanışlı reflu sorunumuz yok ama ben ne olur ne olmaz diye almıştım.

Benimki de öyle.Gazı var diyorlar.Ben de seviniyordum ki,bebeğimin gazı yok.
yesilcan86 ben o masajı yaptığımda gaz çıkarmıyor bebeğim
Benimki maşallah güzel çıkarıyor, masaji hızlı hızlı yapma, yavaş yavaş sakince yapınca hem bebekte korkmuyor hemde maşallah güzel cikariyor
O kadarda dert etme canım, bende yaşadım, hemde ilk günlerde yaşadım, 6 saat uyumuşuz, birinde 4 saat birinde 5 saat uyumuşuz,çok hafif sarılık geçirdi, dr sıkıntı yok çok iyi bebeğin dedi, her bebegin geçirdiği kadar geçirdi, sen istedikçe emzir, her şeyi vicdan yaparsan, bebise odaklanamazsın. Saati geçirmemeye dikkat et tabikide ama geçmiş bitmişe yapacak bisey yok
Kızlar sizin de meme uçlarınıza arada iğne batması gibi acı giriyor mu? Günde 2-3 kere oluyo sızlıyo durduk yere
Benimde oluyor, böyle içim titreyecek gibi oluyor,bakıyorum sadece goguslerime igneler batiyor

Ayaklarını oynatarak masaj yaptırın. Bide dizinize yatırın ters bı sekilde öyle sırtını sivazlayin baya iyi geliyor
ellerim su topladı masaj yapmaktan akşam 9dan sonra bi kötü oluyor sanki zamanı var. gündüz yapıyor kakasını çok ağlaması yok. akşam bi geliyorlar kuzuma katılıyor sanki

Benimki de bezini takarken ağlıyor. Nasi olcak bende bilmiyorum.

Bebeğimin koltuk altı soyulmuş baya. Sürekli kapalı kalıyo diye sanırım. Pişik kremi sürdüm ama inşallah faydası olur
Göbeğinde de hala siyah bi parça kaldı. Ebe duştan sonra kulak pamuğuyla düşürmeye çalışın dedi ama yok düşmüyo napsam bilemedim

benimkinin de boynu isilik oldu. pişik kremiyle azaldı bayağı. bence düşürmeye çalışmana gerek yok kendi düşsün

Weewell diye bir marka aldım dün. Denemedim daha bakalim

Bir bebek düşünmüyorum umarım kazayla filan da olmaz :) dün aldım bende e bebekten.

Hayırlı olsun .bununla geçmiş gitmiş olsun .

Reflü yatağı kullanan var mı? E bebekte 200 liraya gördüm onu almayı düşünüyorum
Bebeğimde reflü var mı yüzde yüz emin değilim ama her türlü iyi gelir herhalde
Ben aldım. Eve çıktığım günden beridir (5 gundur)üstünde yatiroyorum. Bende ilk 200 liraligi almıştım. Çok basit geldi.iyi değildi. Sonra sevi bebe kiraz cekirdekliyi aldım. ( çekirdeği kullanmiyorum) ben aldıktan sonra indirime girdi. Bir takip et istersen.hic yatarken kusmadi.

Hayırlı olsun :)

Kızlar emzik için ne düşünüyorsunuz? Bizim 3 hafta dolmadı henüz bebiş bana emzik muamelesi yapıyor geceleri de uyumuyor ağlıyor acaba emzik mi versem diyorum. İlk 1 ay önermiyorlar ama siz bu konuda ne biliyorsunuz?

Pişik kremi iyi gelecek,benim oğlumun da koltuk altında sivilce çıkmıştı,bacak arası soyulmuştu,sudocrem sürdük geçti,bir az zaman aldı tabi.Göbeğine doktor hidrojen peroksid döküp pamukla temizlememi,söylemişti doktor.Göbek düştükten sonra kalan siyah parça onunla gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…