2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ginnys Ginnys Allah analı babalı büyütsün. Cidden çok çekmişsin. Ben ilk doğumda 2 saat suni aldım hayatım kaydı 30 saat düşüncesi bile çok kötü. Epidural gerçekten can. 2. Doğumda aldım çok rahatlattı. Eğer suni sancı almak zorunda kalırsam yine alırım epidural.

Kızlar ben doğum yaptım ama çok sıkıntılı oldu mekanık yöntemlerden sonra biliyorsunuz yatış yapılmıştı jel ile doğum başlatıldı sancılar yok ama hafif ağrılar var sonra bir gün ağrılar sıklaştı sonra ebe dediki lauman yapalım hazır olsun hemde sancını artıracak( öncelikle lauman güzel bir hamle ama aklınızda olsun açıklık yoksa vs yaptırmayın kaç cnm de yapıldığı çok önemli ) neyse bunı bilmiyordum yapıldı evet sancıları tetikledi denildiği gibi sonra başıma gelmeyen kalmadı akşam bat yapılacak diye gittim yapıldı ama ben ayakta duramıyorum sancıdan dedim kesin 4-5 cm açıklık var ebe demezmi sadece 1 cm ve sancın çok yüksek bu şekilde doğum olmaz zaten sen yukarı çık ağrı kesici verelim biraz rahatla tamam dedim bu arada açıklık artsın diye yürüdüm geldim belden aşağıma duş tuttum ki zaten sıcak suda durabiliyorum ama başka türlü mümkün değil uyakta durulmuyor neyse yukarı hemşireye dediler ki ilaç veriler ek hazırlamış koca bir enjektör elinde birde serum geldi kalçanı aç diyor uzatamıyorum sancıdan ölüyorum sadece kafamınyatağa koyabildim açtığı gibi şak diye bastı ilacı zaten her yerim ortadaaynı anda serum da bağlandı oda ilaç kusma yapıyormuş yüksek etkili olduğu için önlemek amaçlı yapıldı.yatağa güç belam uzandım ki altıma yaptım zannediyorum. Meğer suyum patlamış şakır aktı Hemen aşağı inelim dedi hemşire yürüyünüz diyor ben yürüyemiyorum diyorum sandalye ile götürülelim diyor kımıldayamıyorım sedye ile diyorum yattığım yatak ile hemşire diyor ki onun değişe si lazım o şekilde gidemeyiz çarşafları değiştirmeden çıkartamam şaka gibi neyse yatakla aşağıya indim hemen doğumhaneye alındım ctg bağlanıldı müdahele edildi ama ağrılar banamısın demiyor yatırdılar beni sürekli yatarak kalmak zorunda kaldım istesemde istemesem de ayağa kalkamıyordum.yapılan her müdahele boş çıkıyordu hiç bir şekilde rahim ağzı yumuşamıyor açılmıyordu.sabah mı akşam mı hangi gündeyiz onu bişe bilmiyorumünkğ sancılar en yüksek seviyeye ulaşmış ama rahim ağzı ilaçlarla bile erimiyor 6-7 cm de kalıyordu sonra ne oldu durdurmadılar ertesi gğn galan oldu ama ben hangi gecedeyiz bilmiyorum hangi gündeyiz bilemiyorum sancıları durduramıyorlar en iyi fikir epidural yapmak dediler duyar duymaz tercüme yada herhangi bir şey dinlemeden tamam dedim bu arada beklerken yüksek sancıdan bayılıyorum gözlerim kayıyormuş geriye baya zor şeyler yaşadım epidural alınca herşey yerine oturdu rahatladım kaç saat kaldı bilmiyorı öylece bucufun kendi kendine açılmasını beklediler 9 cm di epidural kapattılar sancılar hissedilsin diye yeniden suni verdiler ıkınmayı falan öylelikle yaptım sonrada işte oğlum doğdu 3700 kilo 55 cm Yiğido 🥰 çok zordu içerden hafif yırtığım olmuş içerden mi olması yoksa dışardan mı olması daha iyi bilmiyorum bilene soralım hemen varsa bilen yazdın bu arada bebek başı insin diye sürekli sondayla çiş boşaltıyorlar sonda tak çıkartan derim çok tahriş oldu içerdeki yırtık 5 dikiş gibi dedi Dr ama acıdan kıvranıyorum ayaktayım şükür dolaşıyorum ama zor yani karnım kocaman ayaklarım şişti herşey garip bir hal aldı oturup kalkamıyorum mesela ama sonu güzel di fakat toplamda 30 aaat suni sancı adamı delirtiyor biraz fazla o güzellik
Gözün aydın olsun canım 🥰

Kızlar suyum geldi benim hiç kasılmam yok ama önce su olduğunu anlayamadım bi garipti ama heryeri ıslattım az az kesik kesikti doktorum kesik olmaz dedi ama biraz bekle bakalım dedi sonra bacağımdan az az sızınca ebemin hastanede olduğunu söyledi istersen aklın kalmasın git bakalım dedi hafif bir bel agrım vardı sadece. Bende gittim gelenin su olduğunu söyledi kalın bir parmak açıklık var dedi yine kasılmam yok eve döndüm kasılma bekleyeceğim dualarınızı bekliyorum

Kızlar ben doğum yaptım ama çok sıkıntılı oldu mekanık yöntemlerden sonra biliyorsunuz yatış yapılmıştı jel ile doğum başlatıldı sancılar yok ama hafif ağrılar var sonra bir gün ağrılar sıklaştı sonra ebe dediki lauman yapalım hazır olsun hemde sancını artıracak( öncelikle lauman güzel bir hamle ama aklınızda olsun açıklık yoksa vs yaptırmayın kaç cnm de yapıldığı çok önemli ) neyse bunı bilmiyordum yapıldı evet sancıları tetikledi denildiği gibi sonra başıma gelmeyen kalmadı akşam bat yapılacak diye gittim yapıldı ama ben ayakta duramıyorum sancıdan dedim kesin 4-5 cm açıklık var ebe demezmi sadece 1 cm ve sancın çok yüksek bu şekilde doğum olmaz zaten sen yukarı çık ağrı kesici verelim biraz rahatla tamam dedim bu arada açıklık artsın diye yürüdüm geldim belden aşağıma duş tuttum ki zaten sıcak suda durabiliyorum ama başka türlü mümkün değil uyakta durulmuyor neyse yukarı hemşireye dediler ki ilaç veriler ek hazırlamış koca bir enjektör elinde birde serum geldi kalçanı aç diyor uzatamıyorum sancıdan ölüyorum sadece kafamınyatağa koyabildim açtığı gibi şak diye bastı ilacı zaten her yerim ortadaaynı anda serum da bağlandı oda ilaç kusma yapıyormuş yüksek etkili olduğu için önlemek amaçlı yapıldı.yatağa güç belam uzandım ki altıma yaptım zannediyorum. Meğer suyum patlamış şakır aktı Hemen aşağı inelim dedi hemşire yürüyünüz diyor ben yürüyemiyorum diyorum sandalye ile götürülelim diyor kımıldayamıyorım sedye ile diyorum yattığım yatak ile hemşire diyor ki onun değişe si lazım o şekilde gidemeyiz çarşafları değiştirmeden çıkartamam şaka gibi neyse yatakla aşağıya indim hemen doğumhaneye alındım ctg bağlanıldı müdahele edildi ama ağrılar banamısın demiyor yatırdılar beni sürekli yatarak kalmak zorunda kaldım istesemde istemesem de ayağa kalkamıyordum.yapılan her müdahele boş çıkıyordu hiç bir şekilde rahim ağzı yumuşamıyor açılmıyordu.sabah mı akşam mı hangi gündeyiz onu bişe bilmiyorumünkğ sancılar en yüksek seviyeye ulaşmış ama rahim ağzı ilaçlarla bile erimiyor 6-7 cm de kalıyordu sonra ne oldu durdurmadılar ertesi gğn galan oldu ama ben hangi gecedeyiz bilmiyorum hangi gündeyiz bilemiyorum sancıları durduramıyorlar en iyi fikir epidural yapmak dediler duyar duymaz tercüme yada herhangi bir şey dinlemeden tamam dedim bu arada beklerken yüksek sancıdan bayılıyorum gözlerim kayıyormuş geriye baya zor şeyler yaşadım epidural alınca herşey yerine oturdu rahatladım kaç saat kaldı bilmiyorı öylece bucufun kendi kendine açılmasını beklediler 9 cm di epidural kapattılar sancılar hissedilsin diye yeniden suni verdiler ıkınmayı falan öylelikle yaptım sonrada işte oğlum doğdu 3700 kilo 55 cm Yiğido 🥰 çok zordu içerden hafif yırtığım olmuş içerden mi olması yoksa dışardan mı olması daha iyi bilmiyorum bilene soralım hemen varsa bilen yazdın bu arada bebek başı insin diye sürekli sondayla çiş boşaltıyorlar sonda tak çıkartan derim çok tahriş oldu içerdeki yırtık 5 dikiş gibi dedi Dr ama acıdan kıvranıyorum ayaktayım şükür dolaşıyorum ama zor yani karnım kocaman ayaklarım şişti herşey garip bir hal aldı oturup kalkamıyorum mesela ama sonu güzel di fakat toplamda 30 aaat suni sancı adamı delirtiyor biraz fazla o güzellik
çok çok geçmiş olsun ve seni tebrik ediyorum bu zorlu süreçten alnının akıyla çıktın 🥹♥️ rabbim analı babalı büyütsün 🙏♥️

Kızlar suyum geldi benim hiç kasılmam yok ama önce su olduğunu anlayamadım bi garipti ama heryeri ıslattım az az kesik kesikti doktorum kesik olmaz dedi ama biraz bekle bakalım dedi sonra bacağımdan az az sızınca ebemin hastanede olduğunu söyledi istersen aklın kalmasın git bakalım dedi hafif bir bel agrım vardı sadece. Bende gittim gelenin su olduğunu söyledi kalın bir parmak açıklık var dedi yine kasılmam yok eve döndüm kasılma bekleyeceğim dualarınızı bekliyorum
Rabbim cok kolay bir sekilde tek avazda bebeginizi kucağınıza almayı nasip etsin 🤲
Daha doğurmadim. Hastanede yatıyorum. Suni vermediler. Açıklığımin kendi halinde artmasını bekliyorlar. Bugün doktor ne der bilmiyorum
İnşallah kendi sancıların arttar kolaylikla doğumun gerçekleşir 🤲

inşallah bebişinizi kolaylıkla kucağıniza alırsınız canım dualarım seninle ve canım zehra12 zehra12 ile 😻♥️

Ameliyat anı nasıldı? heyecan yaptınız mı? ben çok korkuyırum ya hemen çıkarıyolar mı bebişi 😫
Bende sezeryan olucamı duyunca aşırı panikledim ameliyata tek başına girmekte biraz korkuttu epidural oldum bebek 15 dakika içinde odaya gönderildi bende bir saat sonra Sakinleştirici iğne yapıp bir sürü uyuttular sonrası leyla gibi zaten ama sadece beni çekiştirdiklerini hatırlıyorum acı sızı vs yok tabii ki korkmayın ki huzurlu geçsin☺️

Ameliyat anı nasıldı? heyecan yaptınız mı? ben çok korkuyırum ya hemen çıkarıyolar mı bebişi 😫
ben de acil sezaryene alındığım için neye uğradığımı şaşırmıştım🙈orda seni sakinleştirenler oluyor seni durumdan haberdar eden, şu an bebeğini çıkardılar bebeğin çok sağlıklı vs diyen. başında bekliyorlar hatta benimle muhabbet etmişlerdi. şu an miden bulanabilir bulanırsa söyle diyen vardı bulandığını söyledim hemen bi ilaç vermişlerdi bulantı kesilmişti.çok rahatlıyorsun.
bebeği hemen çıkarıyorlar sanırım benim 5-10 dk sürdü bebeğin alınması. sonrası biraz uzun sürmüştü ama yine hiçbir şey hissetmiyorsun hiç endişelenme canım♥️

Ah canım ya neler yaşamışsın 😟 anaların hakkı ödenmez gerçekten. neyse ki sağlıkla kavuşmuşsun yavruna. çok geçmiş olsun güzel anne 🌸🌸
Saol canım benim
Yaa kıyamam bayağı zorlu bir süreç geçirmişsin😞 Rabbim bundan sonra kolaylıkla toparlanmayı evladının tadını çıkarmayı nasip etsin 🤲🏻 gözünaydın olsun sağlıcakla büyüsün paşa🌸
İnşallah şimdi ebe çıkmayı bekliyoruz perşembe dört gözle evimi istiyorum
Tebrikler canım.Çok şükür,nihayet kavuştun yavruna.Sağlıkla,analı-babalı büyüsün🤲😘
Amin inşalalh
Zor bir sürecin olmuş canım ama çok şükür yakışıklı oğluna kavuşmuşsun, inşallah bundan sonra güzel günleriniz olsun hep🥰
İnşallah canım tek dileğim
Öok Çok şükür sağlıkla kucağına almışsın senin için biraz zor geçmiş ama napalım analık işte kolay değil süt kokulunla sana hayırlı uzun ömürler diliyorum❤️
Amin çok saol
Neler yapmışlar neler görmüşsünüz. Şükür kucağınıza almışsınız evladınızı 🤲🏻 Darısı bizlerin başına 🤲🏻
Amin en güzelinden
Öncelikle çok çok geçmişsin gözün aydın olsun paşana kavuştun. Rabbim sana ve babasına bağışlasın. Çok uzun ve sıkıntılı bir süreç ama sonu güzel insana bütün çektiği sıkıntıyı unutturuyor. Senin yaşadığın sıkıntıların aynısını yaşadım. Tek avantajım 6 saat sürmesi seninki bayağı uzun sürdü ha bide epidurala fırsatım olmadı o eksik. Şiddetli sancı rahimin açılmaması hep suni sancının etkisi.Suni sancı zordur dediler inanmamıştım ama doğruymuş. Neyse çok şükür sağlıklıyız önemli olanda değilmi. Bebiş nasıl iyimi
Amin canım bebek gayet iyi bn çpk bitkin uymak istiyorum

Az önce vizite çıkan doktorları duydum. Bir doktor diğer doktorlara benim durumumu anlatiyordu. Bugün doğum planlanıyor dedi. Ama nasıl bir plan bilmiyorum. Sancilarim da azaldı sanki. :KK43:

Saol canım benim

İnşallah şimdi ebe çıkmayı bekliyoruz perşembe dört gözle evimi istiyorum

Amin inşalalh

İnşallah canım tek dileğim

Amin çok saol

Amin en güzelinden

Amin canım bebek gayet iyi bn çpk bitkin uymak istiyorum
Efendim biri uykumu dedi o ne bu aralar hiç tanıdık gelmedi uyku gelimesi😂şaka bir yana uykuya hasret kalacağımız dönemler yapacak bişey yok annelik böyle bişey. Canım 30 saat suni sancı çektin bitkin kelimesi az kalır rabbim kolaylıklar versin hepimize. Evine gidince kafan daha rahat olacak hastaneler insanı daha çok yoruyor inan.

Az önce vizite çıkan doktorları duydum. Bir doktor diğer doktorlara benim durumumu anlatiyordu. Bugün doğum planlanıyor dedi. Ama nasıl bir plan bilmiyorum. Sancilarim da azaldı sanki. :KK43:
Canım benim rabbim yardımcın olsun. Son düzlükler sağlıkla atlatıp kuzuna kavuşmana az kaldı inş.

Allah yardımcın olsun canım hayırlı haberlerini bekliyoruz.

Ginnys Ginnys Allah analı babalı büyütsün. Cidden çok çekmişsin. Ben ilk doğumda 2 saat suni aldım hayatım kaydı 30 saat düşüncesi bile çok kötü. Epidural gerçekten can. 2. Doğumda aldım çok rahatlattı. Eğer suni sancı almak zorunda kalırsam yine alırım epidural.
İnsanın başına gelmeyince bilmiyor suni sancı ne değişik bişey son doğumdan önce 5 tane doğum yaptım normal sancımla hiç etkisinde kalmadım ama bu son doğum suni sancıyla oldu anamı ağlattı hiç hatırlamak istemiyorum.

Ebem aradı. 2de hastaneye gideceğim antibiyotik yapılacak 12 saat içinde kasılma olmazsa ilaçla başlatacağım dedi doktorum. 2 gibi yatış için hastaneye gideceğim belkide 2 den önce kasılmam başlar tüm dualarım o yönde.

Çok geçmiş olsun. Sizin doğumu başlatmak için zorlamışlar ondan olmuş bence. Kendi kendine doğmasını bekleseydiniz belki süreç bu kadar zor olmazdı ama galiba bazı sebepleri vardı doğum başlasın diye zorlamak zorunda kalmışlar.

Daha doğum yapmamış kızlar korkmasın, bunları okuyunca hepsinde korku olacaktır🙄 Ben birinciyi normal doğumla 6 saatte, ikinciyi 3 saatte doğurdum. Sancılar, su, nişan bilmem ne hangisi gelirse kendi kendine başladı bitti. Allah büyükmüş verilmiş sadakam varmış çok çekmemişim dedim sizin anılarınızı okuyunca. Şiddetli sancılar gelince 15dk ile 1 saat arasında doğuruyorsunuz aslında. Tek zorlayan o son saat oluyor. Ona da dayanma gücü veriyor Rabbim. Diğer gebelere böyle kolay normal doğum dilerim. Normal doğumdan korkmayın kızlar.

X