2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de yeni doğum yaptım. Bebeğim memede uyuyakaldığı için emziremiyorm İlk süt denilen sarımsı süt geldi ne sıklıkla sağım yapmalıyım
bebeğinizi ayaklarına vs dokunarak uyandırmanız lazım ya da soyun. sütü arttırmak için bebeğinizi emzirdikten sonra diğer memeyi bebek emerken boş memeyi sağım yapmayı öneriyor ebeler 10 dk gibi bir süreyle. böylece beyine daha fazla süt üretmen lazım sinyali gidiyormuş

O ıkınma o kadar kendiliğinden geliyor ki anlatamam 🤣🙈 böyle kabız olmuşsun da bağırsakların kasılıyor gibi mi desem nasıl tarif etsem bilemiyorum. Doğumhaneye yetişene kadar ebeler ıkınma ıkınmaaa diyolardı. Nasıl ıkınmayayım elimde değiiiiil 🤣 zor yetişmiştik doğumhaneye ilk doğumda
Ayyy bunu bende yaşadım 🤣🤣 tutamiyoruuuumm diye bagirmistim.
Suyum geliyormuş. Yatış verdi hastaneye
Hadi canım güzel haberlerni bekliyoruz.❤️
ay hadi darısı başıma 🥹♥️♥️ doğru ıkınmayla son kısımda bebeğin kaymasına izin vermek gerekiyormuş. o yüzden sordum 🥰🥰
Bebeğin kayması olayı şöyle ..kafası çıktıktan sonra ikinmayi kesmek gerekiyor. Biraz zor oluyor ama doktorun yada ebenin talimatlarına uyarsan kesiyorsun ikinmayi. Ve ardından bebek kendiliginden kayıyor. O an ikinirsan yırtığın olabiliyormus

Gözün aydın olsun canım Rabbim sağlıkla sıhhatli analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah. 17 mayıs oğlumun dogum gunu, kiziminkide 30 mayis olacak nasipse.

Bende hep oya denk gelirmi girebilirmiyim diye düşünüyordum Allahtan 30 mayısa gün verdi, secimden 2 gün sonra iyi oldu

Canım kuru incir süt için çok etkili, benim süt hormonlarım yüksek çıkıyordu hep, ya Bi beyin vücuda emziren anne sinyali yoluyormuş, ve gebe kalamıyormuşum, dr incir yememi yasaklamisti, hipofiz bezlerini uyarıp süt yaptığı için. Şimdi yiyorum ki sütüm gelsin diye
Amin canım cok teşekkür ederim Rabbim herkesin eclatlarına saglıklı hayırlı uzun ömürler versin ❤️ tamamdır kuzum inciri de deneyeyim ben benim de sütüm cok az geliyo cok stres te yaptım onunda etkisi büyük bende

Sağlıcakla tamamlarsınız süreci inşallah bebeğin de sen de🤲🏻 nasıl bir yol izlenecek tam olarak kaç haftalıksın?
Sağol canım inş. Yatış verdi. 35+4 üm. Nst de sancı çıkmadı. Bebeği kontrol etti her şey iyi ,kalabildiği kadar içerde tutcaz dedi. Ama sancı kesici müdahale yok yani her gün antibiyotik verilecek ve bekleyeceğiz. Bir hafta daha kalsa keşke.
Bu arada suyum birden gelmedi. Önce az geldi akıntı sandım ama rengi çok çok açık pembeydi akıntı gibi kıvamlıda değildi ve 5 dk da bir gelmeye devam etti. Gelirse anlarsınız kesin. benim hastaneye gidene kadar 2 ped doldurup pantalonuma geçti yine de beklemeye devam. Suyunuz gelirse panik olmayın

Sağol canım inş. Yatış verdi. 35+4 üm. Nst de sancı çıkmadı. Bebeği kontrol etti her şey iyi ,kalabildiği kadar içerde tutcaz dedi. Ama sancı kesici müdahale yok yani her gün antibiyotik verilecek ve bekleyeceğiz. Bir hafta daha kalsa keşke.
Bu arada suyum birden gelmedi. Önce az geldi akıntı sandım ama rengi çok çok açık pembeydi akıntı gibi kıvamlıda değildi ve 5 dk da bir gelmeye devam etti. Gelirse anlarsınız kesin. benim hastaneye gidene kadar 2 ped doldurup pantalonuma geçti yine de beklemeye devam. Suyunuz gelirse panik olmayın
Anladım canım dualarımız sizinle inşallah 🤲🏻

Şimdi hastaneden döndüm bana diyorlar ki bekleme tehliken var tamam durumun iyi ama riske girme gel suni sancı verelim (çubuk şeklinde hergün gidip takıyorlar ertesi gün iki tane 3 tane falan işte) bende istemiyorım ama bir yanım korkuyor diğer yanımda evimde hiç bir işim bitmedi kimse yardımcı olması bana annem geldi iştw yetişmeye çalışıyor ama çok üzülüyorum.herşey yarım bırakarak doğuma gitme fikri beni korkutuyor.neyden tam olarak korktuğumu bilmiyorım.kafam karıştı iyice sancı çıkmadı nst de.benim doktorum tatile gitti kontrol yapamayacak nöbetçi Dr yönlendirdi bende hastanede dedim ki kontrol için buraya gelsem olur mu dedim onlar bana dedi ki ben sizi doğurtalım diyorum siz kontrol diyorsunuz doğurursanız buna gerek kalmaz ki dedi bu bile korkuttu beni zamansız gibi bir his anlatamıyorum eve geldim yattım şimdi uyumaya çalışcam ağlama krizi tuttu zatn beni bilmiyorım çok kötü hissediyorum
Erken doğum olarak sebep ne gösteriyorlar. Eğer tansiyonsa sakın ihmal etme zaten haftan dolmuş. Senin gebelik zehirlenmesi riskin var ve çok tehlikeli herşey ani gelişiyor çok yakın yaşayan akrabalarım var.

Allah yardımcın olsun canım.Bizim bebekler aynı gidiyordu nerdeyse,doğumları da yakın olur diye düşünüyordum,çünki erken doğum riski olanlar da 38,39.haftalara kadar gele biliyor.Ama sen de mayıs annesi oluyorsun,sağlıkla kucağına al canım.🤲
Sağol canım inş. Hiç belirti yoktu ben de hatta sonuna kadar durcak heralde diyordum bugün suyum geldi

Ben de yeni doğum yaptım. Bebeğim memede uyuyakaldığı için emziremiyorm İlk süt denilen sarımsı süt geldi ne sıklıkla sağım yapmalıyım
2-3 saatte bir mutlaka sağın. Bebek tam ememediği için uyuyakaldığı için süt çoğalmıyor. Süt az gelse bile mutlaka 10-15 dk sağım yapın ki uyarı gitsin süt üretimi artsın

Ben preeklampsi yakalandım. O nedenle hayati tehlikem var ama tabi tahlillerim temiz geldi dırurmumm stabil oldu o nedenle bende biraz rahatladım fakat işte şimdi üni de bir Dr başlatalım diyor diğeri bekleyelim başlatırız diyor kafam karma karışık oldu gitti çorba gibi
Size böyle dedim ama bugün benim doktor randevum vardı 38+2 yim doktor haftaya 39 da geldiğinde suni sancı verelim dedi bebeğin kafası büyük beklersek zorlanırsın dedi 😀 size dedim benim doktor aynı şeyi bana dedi. Başka bir doktor arkadaşıma sordum o da kafası büyük olsa da 1 haftada çok farketmez suni istemiyorum 1 hafta daha bekleyeceğim de dedi inşallah suniye gerek kalmadan doğururum

Erken doğum olarak sebep ne gösteriyorlar. Eğer tansiyonsa sakın ihmal etme zaten haftan dolmuş. Senin gebelik zehirlenmesi riskin var ve çok tehlikeli herşey ani gelişiyor çok yakın yaşayan akrabalarım var.
Diyor ki gebelik zehirlenme bulgun olmuştu tamam ondan sonraki tahlillerin hep temiz geldi ve bir sıkıntı yaşamadın karaciğer değerlerin yada tansiyonların hep normal geliyor diyor şekerinde normal diyor bu durumda bekleye bilirsin 9 haziranı gelmezse yardımcı oluruz oğluna diyorlar bugün gördüğümüz Dr ise büyük bir donem yok ama küçük küçük donelerim var gebelik zehirlenmesi yaşadığın için istersen gel bekleme suni verelim riskten kurtul yatış veririz birinci yöntemle başlarız sonra diğeri sonra diğeri diye tüm sunileri saydı.bu iki Dr aynı hastanedeki iki farklı Dr bugğn ki pratisyen hekim di önce ki kıdemliydi 9 a kadar bekleyebilirsin diyen

X