2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bana tavsiye ediceğiniz süt arttırıcı bi çay varmı deneyeyim arttıramıyorum sütümü ek olarak mama aldık günde 2 sefer emzirdikten sonra veriyorum ama içmiyo 🤷🏼‍♀️
Canım e bebekte satılan malt içeceklerden önermişlerdi ve bestlak süt arttırıcı damla bi dene istersen sende süt için önemli olan annenin dinlenmiş uykusunu almış olması da önemli bol bol da su iç kendini aç bırakmamaya çalış inş artar

Merhabalar kizlar bugun 38 olduk kontrol gunumuzdu 3500 gram ölçtü bebisimi, hemoroid olmuştum pazartesi genel cerraha ilac yazdirdim ama malesef ki artti ağrısı ne yaparsam yapayım rahatlatıyor biraz ama ağrısı geçmiyor dedim doktora normal dogurabilecek miyim dedim, alttan da muayene etti normal doguma engel olmaz dedi. Hemoroid için de belki ağrısı hafifler ama doğumdan sonra ancak gecer dedi. Bu arada sancim kasılmam falan hic yok benim kız galiba 40i dolduracak.

YAvrum sen gereken her şeyi yapıyorsun. 2. de ssvd olsun diye ben de senin gibiydim. 39+5 in gecesi adet sancısı gibi sancıyla geçmişti. Sabahına nişan gelmişti. Benim bebeğin kalp atışları düzene giremedi diye zorunlu sezeryan olmuştum o gün. Hiç takılma, 40in içinde gelir en kötü ihtimalle annesi. Biraz salmaya çalış. Stres de etkiler, ve mutlaka i
Allahım bende okuyorum okuyorum bu olay bana biryerden tanıdık geliyor diyorum meğer pozitifmiş 🤣🤣

kızlar karnı doldurup boşaltmak dışında bildiğiniz nefes egzersizi var mı? 4-8 i de biliyorum, başka önerisi olan varsa alırım. bir de açılmalardan sonra doğumun son aşamalarında ıkınmayı tarif edebilecek var mı? 🥶

Son aşamada elinde olmasa da ikiniyorsun zaten . Ama benim karnıma bastırıp ittirmislerdi nefessiz kalmıştım biraz 🤭 beni bana bıraksalar daha rahat ederdim diye düşünüyorum

Kesik kesik sertçe mum üfleyecek gibi yapacaksın birde bu hafif burundan nefes alıp tüy üflermiş gibi yavaşca üfleme var bide işte dili dışarda köpek nefes alır ya onun gibi nefes almak var.
bunlar ıkınmamak gerektiği zamanda mı canım🥹 damla hocam bana hep çalışma videoları attı ama içinde nefesle ilgili bir şeye denk gelmedim 🥶🥶

Son aşamada elinde olmasa da ikiniyorsun zaten . Ama benim karnıma bastırıp ittirmislerdi nefessiz kalmıştım biraz 🤭 beni bana bıraksalar daha rahat ederdim diye düşünüyorum
aslında acele edilmese her şeyi halledebiliriz ama suni sancı vs çok acil olmadıkça
başvuruyorlar maalesef 🥹

Ağzın bal yesin inşallah gelir öyle adet sancısı gibi sancım vardı sabah ama minnacık iki kez oldu bitti niye bitiyor ki işte gün içinde ara ara olsun hemen gidiyor küçücük oluyor yine 20-35 arası sancıyla kaldık
Merak etme canım düzene girecek :KK66:

Allahım bende okuyorum okuyorum bu olay bana biryerden tanıdık geliyor diyorum meğer pozitifmiş 🤣🤣
Pozitif her yerde :KK70:

kızlar karnı doldurup boşaltmak dışında bildiğiniz nefes egzersizi var mı? 4-8 i de biliyorum, başka önerisi olan varsa alırım. bir de açılmalardan sonra doğumun son aşamalarında ıkınmayı tarif edebilecek var mı? 🥶
İkinma hissi muhteşem bir his.. çok özür dilerim ama büyük tuvaletin var gibi hissediyorsun🤪 yapicam şimdi yapicam şimdi diye bağırdım. İçinden geliyor o his. Ama ikinipta çıkaramadığın birşey.. ve sonunda doğuyor 😎 bağırarak enerjini tüketme. Her sancida ikinmada bebeğine yaklaştığını düşün.

Şimdi hastaneden döndüm bana diyorlar ki bekleme tehliken var tamam durumun iyi ama riske girme gel suni sancı verelim (çubuk şeklinde hergün gidip takıyorlar ertesi gün iki tane 3 tane falan işte) bende istemiyorım ama bir yanım korkuyor diğer yanımda evimde hiç bir işim bitmedi kimse yardımcı olması bana annem geldi iştw yetişmeye çalışıyor ama çok üzülüyorum.herşey yarım bırakarak doğuma gitme fikri beni korkutuyor.neyden tam olarak korktuğumu bilmiyorım.kafam karıştı iyice sancı çıkmadı nst de.benim doktorum tatile gitti kontrol yapamayacak nöbetçi Dr yönlendirdi bende hastanede dedim ki kontrol için buraya gelsem olur mu dedim onlar bana dedi ki ben sizi doğurtalım diyorum siz kontrol diyorsunuz doğurursanız buna gerek kalmaz ki dedi bu bile korkuttu beni zamansız gibi bir his anlatamıyorum eve geldim yattım şimdi uyumaya çalışcam ağlama krizi tuttu zatn beni bilmiyorım çok kötü hissediyorum

Şimdi hastaneden döndüm bana diyorlar ki bekleme tehliken var tamam durumun iyi ama riske girme gel suni sancı verelim (çubuk şeklinde hergün gidip takıyorlar ertesi gün iki tane 3 tane falan işte) bende istemiyorım ama bir yanım korkuyor diğer yanımda evimde hiç bir işim bitmedi kimse yardımcı olması bana annem geldi iştw yetişmeye çalışıyor ama çok üzülüyorum.herşey yarım bırakarak doğuma gitme fikri beni korkutuyor.neyden tam olarak korktuğumu bilmiyorım.kafam karıştı iyice sancı çıkmadı nst de.benim doktorum tatile gitti kontrol yapamayacak nöbetçi Dr yönlendirdi bende hastanede dedim ki kontrol için buraya gelsem olur mu dedim onlar bana dedi ki ben sizi doğurtalım diyorum siz kontrol diyorsunuz doğurursanız buna gerek kalmaz ki dedi bu bile korkuttu beni zamansız gibi bir his anlatamıyorum eve geldim yattım şimdi uyumaya çalışcam ağlama krizi tuttu zatn beni bilmiyorım çok kötü hissediyorum
Eğer bebeği ya da seni tehlikeye sokan bir durum yoksa suni sancı için biraz daha bekle bence canım, daha bu sabah kuzenim yatış yaptı 40 haftalık ve hiç açılması yok. Sabahtan beri suni sancı veriyolarmış hala hiç açılma olmamış, yani sancı başlamadan suni verdiklerinde süreç genelde çok zorlayıcı oluyor gördüğüm kadarıyla.. Şu an için bi sorun yoksa kontrolleri daha sık yaptırıp süreci biraz daha kendin beklemeyi dene bence

Belki de durumunun riskinden dolayı doktorun onerisini dinlemelisin, ne yaşayacağımızı bilemediğimizden korkuyoruz bende korkuyorum canim ama Rabbime teslim et kendini. Evdeki işlere gelince de hersey yoluna girer ki girmese de olur sağlığınız yerinde olsun bak ne güzel annen yanında biraz kendini rahatlat Rabbim hepimize kolay doğum nasip etsin 🤲

Bir sıkıntınız mı var neden 41 olmadan suni vermek istiyorlar? Normalde 41 de veriliyor benim bildiğim

bunlar ıkınmamak gerektiği zamanda mı canım🥹 damla hocam bana hep çalışma videoları attı ama içinde nefesle ilgili bir şeye denk gelmedim 🥶🥶
Yok kasılma anımda hepsini yapabilirsin ama bazen o elinde olmadan ıkındığın zaman geliyormuş ve ıkınmaman gerekiyormuş son zamanlarda işte o anda en çok köpek nefesi diyor. Ama tüm nefesler hep kasılma anlarında yapılmalı

Benim Mayıs annelerinden bu gruba gelme sebebim de bu🤣 Bebeler erken geliyor grup bi önceki ayın grubu gibi oluyor benim gibi ay sonu doğuracak olanlar kalıyo öyle😂😂
Mayıs anneleri bebek konularına geçti artık,onları da okuyorum bizi neler beklediğini bilmek için ☺
Ben de haziran sonuna kalırsam,temmuz annelerine geçmek zorunda kala bilirim

Mayıs anneleri bebek konularına geçti artık,onları da okuyorum bizi neler beklediğini bilmek için ☺
Ben de haziran sonuna kalırsam,temmuz annelerine geçmek zorunda kala bilirim
Aynen bende hem oraya hem buraya bakıyorum ama burda en azından dönüş alabiliyorum yaşadıklarımla ilgili😄

Kızlar bebeğim bu gün hareketli, saat 12den beri de kasılıp duruyor,karnıma rahatsızlık veriyor,iş yapacak halim yok,sıcak ta bir yandan.Bu normal mi?
4-5 gündür mide yanmam da kesildi,bu bebek aşağıya inmiş demek mi oluyor?

Bebeğini kucağına alacağını düşünsen belki ufak bir müdahaleyle çok kolay herşey yolunda devam edecek. Kendini riske sokman daha çok gerebilir seni canım ya umarım tabi herşey gönlünce olur ama lütfen sakince bir düşün herşey düzene bi şekilde girer neden evi düşünüyorsun boşver sen stres oldukça o içerde daha çok stres olacak. Suni sancı belki düşündüğün gibi bişey değildir. Benim kayınvalidem ikinci bebeğini suni sancıyla kucağına almış her zaman aynı acı der ikiside aynı derecede acı diyor sadece biri 2 saat sürmüş suni sancılı doğumu eşim ilk doğumu yarım saat tabi yaşı küçükmüş ilk doğumunda. Ama suni sancının aynı olduğunu hep söyler oda bebek iri olduğu için kontrol diye gidiyor. Gel doğum yaptıralım diyolar bu bebek 5 kgyı bulur diyolar sağlıkla görümcemi alıyor kucağına o yüzden biraz öyle bak lütfen.

X