2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar sabah 9.50de doğum yaptım sancılar düzenliydi zaten, açılma da başlamıştı hemen aldılar sezeryana oğlum ters dönmüş geri zaten. Kucağıma aldım 5 dakika öpüp kokladım sonra aldılar hemen küveze girdi ordan yeni doğan yoğun bakımına. Ben sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyordum. Oğlumada bulaşmış idrar yolu enfeksiyonu ciğerlerine vurmuş hafiften yoğun bakımda antibiyotik başladılwr 2 güne toparlar drdi doktorum ama önlem amaçlı falan 5 gün tutarız dedi antibiyotik bitene kadar işte. 36+4de 3335 grm 49 cm doğdu yavrum.. merak ettiğiniz başka bir şey varsa sorabilirsiniz🌸
gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün canım çok geçmiş olsun hemencecik toparlanıp eve dönmeniz dileğiyle 🥹♥️

Bende doğum yaptım 37+1 de çünkü heryerim bir anda şişti ve alerji yaptı hatta bir gün yatıp ertesi gün öglen sezeryan olacaktım ki cok ateşim cıktı fenalastım bunları olmadan hemen önce bir yakınım kaybettim muhtemelen stresten oldu ama çok şükür bebekte bende iyiyim. Doğum tarihi 17 mayıs oldu. Normal dogum yapacaktım ama fenalasınca bekletmedi doktorum iyi ki de öyle olmuş. Sezeryan korkusu olan bşr insandım ama düşündüğüm gibi değilmiş. Benden size tavsiye sezeryandan korkmayın elbette herseyin dogal iyidir ama bazen sartları zorlamamak lazım ben cok direndim ama son anda eger direnmeyi bırakmasaydım hastaneye yetişebilirmiydim bilmiyorum

Bu test çok önemli 35-37 arası yapılıyor.38 de oluyor mu bilmiyorım ama önemi şu eğer pozitif ise bu enfeksiyon doğumda bebeğe geçiyor ve bebekte enfeksiyon oluşuyor antibiyotik tedavisi başlamak gerektiriyor.bebekte menenjit zatürre hatta toksik şok durumu oluşabiliyor( sepsis) bu nedenle bebek gelişmesini tamamlamışsa önlem için küvözde tutuluyor enfeksiyon düşürülmeye çalışıyor anne karnındayken ne bebeğe ne anneye zararı yok ama çıkarken kapıyor işte.erken bilmek erken tanı ve tedaviyi kolaylaştırıyor böylece riskler azalıyor hatta kayboluyor.ben geçen hafta oldum negatif çıktı bir arkadaşın ki pozitif geldi o yarın tedaviye başlayacak.
Sezaryen olacaklar için de bu risk var mı acaba?

Kızlar ben bugün nst bağlandım.zaten doğru düzgün bağlayamıyorlar 0 çıkıyor 5 çıkıyor sonrada fark ettim kendim düzelttim öyle olunca 66 ya kadar yükseldiğini 40-45 falan olabildiğini falan gördüm ama tabi süre bitti daha yükselecekmiydi bir kaç kere daha bilemem ama neyse işte sizce bu sancımıdır yani sancılarım başlar mı ay ben üzülmeye başladım sancım başlamıyor diye kafam çok karışık anlamadım gitti
Nst ye bağlıyken en az 40 olması lazım kuzum sancı diyebilmek için onada burda küçük sancı diyolar ve 15 dk bağlıysan 3 kere olması lazım en az ama dediğim gibi 40 ın üstündeki sancıları dikkate alıyorlar (aşağıya resim bırakıyorum mor renk sancı sarı olan kalp atımı) bak istersen göğüslerine süt masajı yapıp sancını başlatabilirsin sütün gelirse sağıp buzluğa koyarsın doğumdan sonra kullanırsın sen bilirsin tabiki 😇

Eklentiler

• IMG_6947.jpeg
    IMG_6947.jpeg
    116,2 KB · Görüntüleme: 71
Sezaryen olacaklar için de bu risk var mı acaba?
Bilmiyorum araştırmalıyım en azından eğitim aldığım ebeye sırayım öğrenirimyazarım
Nst ye bağlıyken en az 40 olması lazım kuzum sancı diyebilmek için onada burda küçük sancı diyolar ve 15 dk bağlıysan 3 kere olması lazım en az ama dediğim gibi 40 ın üstündeki sancıları dikkate alıyorlar (aşağıya resim bırakıyorum mor renk sancı sarı olan kalp atımı) bak istersen göğüslerine süt masajı yapıp sancını başlatabilirsin sütün gelirse sağıp buzluğa koyarsın doğumdan sonra kullanırsın sen bilirsin tabiki 😇
Masaj yapıyorım canım hayırlısı valla mıncık mıncık olduk inan ki 😊😅😅 yoruldum çok daha doğmadan

Bilmiyorum araştırmalıyım en azından eğitim aldığım ebeye sırayım öğrenirimyazarım

Masaj yapıyorım canım hayırlısı valla mıncık mıncık olduk inan ki 😊😅😅 yoruldum çok daha doğmadan
Yaaa ona rağmen sancın yok mu 😵‍💫😂 sütün ne durumda gelme var mı?? Aslında sütte sancıya bağlı diyolar ama bilemicem

Bende doğum yaptım 37+1 de çünkü heryerim bir anda şişti ve alerji yaptı hatta bir gün yatıp ertesi gün öglen sezeryan olacaktım ki cok ateşim cıktı fenalastım bunları olmadan hemen önce bir yakınım kaybettim muhtemelen stresten oldu ama çok şükür bebekte bende iyiyim. Doğum tarihi 17 mayıs oldu. Normal dogum yapacaktım ama fenalasınca bekletmedi doktorum iyi ki de öyle olmuş. Sezeryan korkusu olan bşr insandım ama düşündüğüm gibi değilmiş. Benden size tavsiye sezeryandan korkmayın elbette herseyin dogal iyidir ama bazen sartları zorlamamak lazım ben cok direndim ama son anda eger direnmeyi bırakmasaydım hastaneye yetişebilirmiydim bilmiyorum
Tebrik ederim,analı-babalı sağlıcakla büyüsün.

Yaaa ona rağmen sancın yok mu 😵‍💫😂 sütün ne durumda gelme var mı?? Aslında sütte sancıya bağlı diyolar ama bilemicem
Yok anam yok gelen giden son 15 gün gelen olmazsa suni verecekler bende istemiyorım suniyi ama yaptıklarımı bir bilsen herşey var listede bir de suni sancı verdiler diyelim rahim ağzı yumuşamazsa açıklık olmazsa suni de bir anlamıyok onunda öğrendim perine masajı yapa yapa rahim ağzını yumuşattım heralde o iş görür 😅 sancı lazım bana 😂

Göğüs ucu yaralarım henüz iyileşmedi askine daha kötü kişiden kişiye değişiyor benim yaralarımın geç iyileşme gibi bir huyu var uzun sürüyor kimisi bir kaç gün sürer kimisi hiç yara olmaz inş sizde hiç yara olmayanlardan olursunuz. Aşılar hakkında bir bilgim yok ama bence yapılmıyor eğer yapılsa anne ve babadan onay alınmadan yapılmaz. İlk doktor kontrolleri 7 haftalık oldukları zaman belki o zaman yaparlar.
Bu aşıları bende çok merak ettim. Yurt dışında yapıyorlar mı kizlar bı sorarmisiniz etrafiniza?
Aynı şekilim diş ağrısından 3 gündür mahvoldum ama hiç bir işlem yapmıyorlar maalesef parol içiyorum sadece çok zor 😢
Gerçekten yapmıyorlar mi? Ben artık dayanamazsam giderim dişçiye diye düşünmüştüm. Dün kafamı duvarlara vuracak kadar ağrım vardı. Parol hiic fayda etmedi. Kendiliğinden 4 saat ağrı çektikten sonra hafifledi. Şuan birşey yemeye korkuyorum tekrar başlayacak diye.

Sankflorian Sankflorian haziran anneleri grubu mayıs anneleri grubuna döndü hakikaten.38-39. haftada olanlardan bakalım kimler hazirana kalacak artık onu merak ediediyorum
Ben talibim hazirana 😅 bu gidişle bulcak haziranı 38+3 olduk bu gece biraz alt karın ağrım vardı sabah geçti inşallah suniye gerek kalmazda kendi sancımla doğar🙏🏻

Sankflorian Sankflorian haziran anneleri grubu mayıs anneleri grubuna döndü hakikaten.38-39. haftada olanlardan bakalım kimler hazirana kalacak artık onu merak ediyorum😃
Benim Mayıs annelerinden bu gruba gelme sebebim de bu🤣 Bebeler erken geliyor grup bi önceki ayın grubu gibi oluyor benim gibi ay sonu doğuracak olanlar kalıyo öyle😂😂

Sankflorian Sankflorian haziran anneleri grubu mayıs anneleri grubuna döndü hakikaten.38-39. haftada olanlardan bakalım kimler hazirana kalacak artık onu merak ediyorum😃
Benim durumda yarın netleşcek gece acayip sancım vardı bakalım neler olcak şuan da bile yokluyo😂😂😂
Yok anam yok gelen giden son 15 gün gelen olmazsa suni verecekler bende istemiyorım suniyi ama yaptıklarımı bir bilsen herşey var listede bir de suni sancı verdiler diyelim rahim ağzı yumuşamazsa açıklık olmazsa suni de bir anlamıyok onunda öğrendim perine masajı yapa yapa rahim ağzını yumuşattım heralde o iş görür 😅 sancı lazım bana 😂
Suniyi bende istemiyorum bir yandanda diyorum yarın kontrolde kilosun 3500 ün üstünde çıkarsa sezaryene döneyim diyorum kafam karma karışık 😂😂😂 hakkımızda hayırlısı neyse o olsun sağlıklı olsun bebişlerimiz doğum şekli artık çok önemli değil kafamda 😂 yarın açılma vs çıkarsa kontrolde belki yatış verip doğum başlatılabilir benim çünkü sancılarım başladı😂 herşey süpriz olcak yarın büyük gün🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰 defnemi kollarımda istiyorum artık Allahım sağlık versin de ♥️♥️♥️♥️🌸🌸🌸🌸🌸

Benim durumda yarın netleşcek gece acayip sancım vardı bakalım neler olcak şuan da bile yokluyo😂😂😂

Suniyi bende istemiyorum bir yandanda diyorum yarın kontrolde kilosun 3500 ün üstünde çıkarsa sezaryene döneyim diyorum kafam karma karışık 😂😂😂 hakkımızda hayırlısı neyse o olsun sağlıklı olsun bebişlerimiz doğum şekli artık çok önemli değil kafamda 😂 yarın açılma vs çıkarsa kontrolde belki yatış verip doğum başlatılabilir benim çünkü sancılarım başladı😂 herşey süpriz olcak yarın büyük gün🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰 defnemi kollarımda istiyorum artık Allahım sağlık versin de ♥️♥️♥️♥️🌸🌸🌸🌸🌸
Haydi geliyor deseneee🥰 sezaryen dönme kiloda yanılıyorlar benekler küçük doğuyor bak Sankflorian Sankflorian dediler bebek büyük 2950 lerde çıktı nerde hani kilosu bir de kadıncağız şeker bar tansiyon var onların stresi bile insanı etkiliyor sen sancın varsa doğuma odaklan benimde gelsin inşalalh gelmiyor kaldım böyle ne olduysa canım sıkılıyor hergün sabah artık depresyona girdim sanırım sancı depresyonuna

Haydi geliyor deseneee🥰 sezaryen dönme kiloda yanılıyorlar benekler küçük doğuyor bak Sankflorian Sankflorian dediler bebek büyük 2950 lerde çıktı nerde hani kilosu bir de kadıncağız şeker bar tansiyon var onların stresi bile insanı etkiliyor sen sancın varsa doğuma odaklan benimde gelsin inşalalh gelmiyor kaldım böyle ne olduysa canım sıkılıyor hergün sabah artık depresyona girdim sanırım sancı depresyonuna
Sancım yok gelmiyo diye düşünme beyinde bitiyo herşey 😂 açılma bile benim dr um hep öyle dedi bana beyninde sancım yok dersen sancın başlamaz açılmam yok dersen ne yaparsak yapalım açılmaz dedi açılıyor rahatlıkla doğum yapıcam diceksin dedi sancımda var düzensiz şuan ama düzene girmek üzere diceksin dedi 😂😂😂 kadın sezaryen düşmanı😂😂 zorunlu hal dışında istemiyor sezaryan

Sancım yok gelmiyo diye düşünme beyinde bitiyo herşey 😂 açılma bile benim dr um hep öyle dedi bana beyninde sancım yok dersen sancın başlamaz açılmam yok dersen ne yaparsak yapalım açılmaz dedi açılıyor rahatlıkla doğum yapıcam diceksin dedi sancımda var düzensiz şuan ama düzene girmek üzere diceksin dedi 😂😂😂 kadın sezaryen düşmanı😂😂 zorunlu hal dışında istemiyor sezaryan
Ya hep öyle diyordum ben ama dün doktorum sinir sistemime bomba attı resmen bugğn stresli gergin uyandım ve sinirli ve çok erken deli dana gibiyim şuanda sebepsiz.birde bu nedenle şuan tansiyonum yükseliyor neye kime sinirliyim onu da bilmiyorım durduramıyorum sinirimi valla hastaneye gitmem lazım gitmeicem diye tutturdum 1 saat önce kız kendi kendime engel olamıyorum.

Bu aşıları bende çok merak ettim. Yurt dışında yapıyorlar mı kizlar bı sorarmisiniz etrafiniza?

Gerçekten yapmıyorlar mi? Ben artık dayanamazsam giderim dişçiye diye düşünmüştüm. Dün kafamı duvarlara vuracak kadar ağrım vardı. Parol hiic fayda etmedi. Kendiliğinden 4 saat ağrı çektikten sonra hafifledi. Şuan birşey yemeye korkuyorum tekrar başlayacak diye.
Aşılar tabiki var yapıyorlar ama zamanlarını bilmiyorum. Dün randevu aldık çocuk doktorundan 7 haftalıkken ilk kontrol ve aşısı yapılacak ama ne aşısı bilmiyorum soracam senin için.

Ay bacım seni korkutmak istemiyorum ama inş suni sancıya kalmazsın.

X