2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bende desteğim normal doğum dışında düşünemiyorum 7 kat derimin kesilmesi fikri korkutuyor asıl çünkü altta kesi bile olsa minnacık bir üst deri o ama diğeri başka.. ha Allah korusun bir şey olur beklenmedik tamam sezeryan hayat kurtarır benim için. Bu kadar bu konu

Kuzum aşkında o çizgi beyazmış her gebede olurmuş ama hani gebelik maskesi deriz ya koyu lekeler çıkar işte o koyulaşma o çizginin üzerinde oluşunca çizgi belirtirmiş o nedenle çizgimiz çıktı dermişiz ama o hep varmış bunu düşünebilirsin bir araştırmada okumuştum.ilaveten hiç görmeyen de oluyor ve mesela benim var ama yarısı 8. Haftada çıktı diğer yarısı 25 ten sonra oluştu böyle ilginçliktw oluyor hiç olmayada bilirdi 🥰

Sana tavsiyem Yusuf olgaçın (Dr) İnstgram sayfasını aç tüüüm doğumlarının altında üstünde yazanları oku videolara bi bak bakalım normal doğum neymiş hatta doğum yapanların konuşmaları olan videoları var ama başkaca araştırma ha illa araştırır dersen yine dr söylerim sadece seninde fark ettiğin gibi olay doğru yöne bakabilmekte dilerim en hayırlısı olur ama doğumu bebek seçer biliyormusun aslında asıl olay budur bunun konusu derin.bir tavsiyemde tr de kolay bulursun hipnobirthing kitabını al oku bence geç sayılmaz bir kaç günde biter bütün mantığını kavrayacaksın ve diyeceksin ki ben ne düşünmem gerek çok iyi biliyorum diyeceksin umarım endişelerin kaybolur seçimin kolaylaşır 🌸🥰
Çook teşekkür ederim iki bilgi için de 🙏🏼🥰

Trendyolda soru cevap kısmında ölçüyü gebelikten önceki ölçülerle veriyor diye hatırlıyorum.O yüzden bir de buradakı kızlara sorayım dedim.Ben eczaneden istediğimde bana bakıp çocuk bezinin büyükler için olanını verdi,evde denemek ve ölçüye karar vermek için,o da M ölçü ve tam oldu.
Kilo ve boy oranın ne peki??

Yaaa bıraksın çok biliyor o , aha bir bilirkişi daha 😂 3. Gebeligim hiçbirinde olmadı bende.🤭
Geçen gün müge anlı izledim de konuda geçti herkeste olur demişti, o zaman takıldı kafama ilk 😂😂 bakalım belki bende de çıkar şimdilik yok gibi bi şey :)

Kızlar 35+2yim sabah kontrolüm var doktora gideceģim. Resmen vajinamdaki bütün kemikler ağriyor ayakkabıyı çıkarırken, yattığımda sağa sola dönerken, her şekilde ağrıyor sizdede oluyor mu? Ve göbek değilim benim yeni yeni kapanıp dışarı çıkmaya başladı üstelik bazen veya öksürürken vs.orası olduğu gibi acıyor gerçekten acıyor ama garip mi bu? Yoksa var mı sizlerde de?😊

Kızlar,benim dün kontrolüm vardı,ultrasona girmedim ama,doktor 2 hafta sonraya tekrar çağırdı,onda gireceğim.Ben 6 yıl sonra gebe kaldım,bir çok defa yazdım,bilenler biliyor.Doktorum 6 yıl sonra gebe kaldığın için normal doğum riskli dedi.Zor hamile kalmışsın,sezeryan olması daha iyi dedi.Bende bu kadar yıl gecikmesi ilk doktorumun yalnış tedavi uygulaması,2ci doktorumun yazdığı tedavinin bana olumsuz etkisi,sonra benim ilaç tedavisini bırakıp bitki tedavisine yönelmem,sonra da bir hastalığa yakalanmam sonunda 2,5 yıl korunmamız neticesinde oldu.Tedavisiz hamile kaldım(macunlar falan alıp eşim ve kendim yedim,bence onların etkisi de oldu,çünki 1,5 yıl içinde eşimin ireli hareketli sperm sayısında artış vardı).Bende polikistik over sendromu varmış,bunu da kendim araşdırıp okudukca öğrendim.Adetlerim hep 30 günü geçerdi,yılda 12 defa değil de,9-10 defa adet olurdum yani.Ginekoloji tdavide yalnış adamlara denk geldim,ilk evlendiğimde çok acemiydim,araştırıp okudukça öğrendim,kısmet bu zamanaymış diyorum,çünki kendimi suçlu bulmam bir işe yaramıyorum.Önemli olan hatalardan ders çıkarmak.
Ben hamileliğimi rahat geçirdim diye bilirim,şimdi de bir sıkıntım yok.Bu durumda ben normal doğum yapmak istiyorum.Sizlerin uzun süren kısırlık sonrası normal doğum yapan akrabası,arkadaşı varmı?Rica etsem doktora kontrole gidince bu durumu sora bilir misiniz?Benim için normal doğumun riski çok mu fazla?
ben de 4 yıl sonra hiçbir problem olmamasına rağmen tüp bebekle hamile kaldım. bir eczacı tanıdığımız var o da böyle konuşuyor bu bebek çok özel kesinlikle sezeryan olmalısın diye. ben buna katılmıyorum bebişim doğal olmayan bi yolla oluşmuş olsa da gelişimi hep normal yolla olmuş gibiydi bir problem hiç olmadı.. şimdi de doğal bir şekilde kendi istediği zaman doğum yapmak istiyorum, planlı sezeryan yapmayacağım. bizim gibi uzun zaman sonra uzun uğraşlarla olan bebeklere çok yük yüklüyoruz bence. her çocuk özeldir ve ailesi için biriciktir ♥️

mathildays mathildays canım beşikle ilgili bilgi vercektim sana elele madre 😂 hala almadıysan geçen gün kurduk geri kapattık bence gayet kullanışlı alabilirsin tek olumsuz yanı 15 kg un üstüne çıktığında taşımayabilir ama yani gayet konforlu ve rahat diyebilirim sana buda benimkiler kurarken çekmiştim tam bitiminde video çektim ama burdan gönderilmiyo malesef
çok teşekkür ederim ben de bir iki gün önce sipariş vermiştim🥹🥹 inşallah o zamanlara kadar yatağını ayırabiliriz 🤣🤣

1 kez normal doğum yaşamış biri olarak normal doğum.ama bence buna en güzel cevabı ikisini de yaşayan biri verebilir. Aslına bakarsaniz kişiye göre de değişebilir. Psikolojiniz ne istiyorsa ona yönelin 😊

Ne tuhaf bir durum olmuş. Normal doğum neden riskli olsun ki. Bana doktorlar bahane arıyor gibi geliyor. Normal doğum olunca gecesi gündüzü olmayacak işlerine gelmiyor sanırım. Vakti saatinde kendilerine göre kesip alıyorlar 😣 olmadı başka doktorlara danışın içiniz rahat etsin riski yoksa normal doğum isteyin.
Yakım arkadaş doktor,iş arkadaşlarına sordu,onlar da 6 yıl sonra gebelik oluştuğu için biz de sezeryana alırdık demişler.Aslında benimle ilgili risk yok,riskler normal doğum riskleriyle aynı.Sadece uzun süre sonra gebelik oluştuğu için bebeği riske atmak istemiyorlar,ben öyle anladım.Bu arkadaşım da benim bu zamana kadar yaşadıklarımı biliyor,ben bazı talihsizlikler yaşadım,yalnış yaptıklarım da oldu,o yüzden bu kadar gecikti,belki de daha önce hamile kala bilirdim,her şey nasip kismet bir yerde de.Ona da dedim ki,riskler kolay hamile kalan biri ve benim için aynıysa ben beklemek istiyorum,bebeğim 29.haftada tersti,şu an hangi pozisyonda bilmiyorum,dönerse doğumu bekleyeceğim,dönmezse 39 hafta dolana kadar beklemek istiyorum,tabi o zamana kadar doğum başlamazsa.Rabbim hayırlısını nasib etsin şu an tek dileğim o.
Kilo ve boy oranın ne peki??
trendyola tekrar baktım,gebelikte bel çevresini ölçüp alın diyor,ben yalnış hatırlamışım.
Kilom 5 nisanda 61.5-di,ondan sonra tartılmadım,2-3 kilo aldım ya da almadım bence,boyum 156

Kızlar 35+2yim sabah kontrolüm var doktora gideceģim. Resmen vajinamdaki bütün kemikler ağriyor ayakkabıyı çıkarırken, yattığımda sağa sola dönerken, her şekilde ağrıyor sizdede oluyor mu? Ve göbek değilim benim yeni yeni kapanıp dışarı çıkmaya başladı üstelik bazen veya öksürürken vs.orası olduğu gibi acıyor gerçekten acıyor ama garip mi bu? Yoksa var mı sizlerde de?😊
34+2deyim,bende de uzun süredir yatakta dönerken ve yataktan kalkarken vajinamda ağrı oluyor,bence normal bir durum eğer çok fazla şiddetli değilse.Ben doktora sorduğumda da normal demişdi.

Kızlar benim göbeğimde hala çizgi oluşmadı neden anlamadım 😅 böyle göbek deliği üstünde belli belirsiz bir şey var gibi ama öyle altında falan net çizgi yok
Herkeste oluyo diye biliyodum yoksa daha yeni mi oluşacak
Oluşmamışsa ne güzel,göbeğiniz güzel görünüyordur.Bende küçüklüğümde o cizgi vardı,büyüdükten sonra kaybolmuştu,gebelikte son aylar çıktı,hatta göğüslerin arasına doğru daha ince uzanan bir çizgi de oluştu.

Benim o ağrılar 20. Hafta dan beri var çok zorlanıyorum bu aralar hayırlısıyla haziran ayını bir göreydik iyiydi😵‍💫

Ben buradan(Baküden) bu pijamadan aldım,kumaşı güzel,pijama almak isteyen bundan rahatlıkla ala bilir.
Screenshot_20230515-121405_Trendyol.jpg
Screenshot_20230515-121938_Gallery.jpg

Eklentiler

• Screenshot_20230515-121405_Trendyol.jpg
    Screenshot_20230515-121405_Trendyol.jpg
    65,5 KB · Görüntüleme: 17
Günaydın kızlar benim dün gece tuvalete kalkmaların hayli zordu yatıp yatıp kalkınca sanki oğlum düşecek zannediyorum alt kanım acaip ağırlaştı ve çok merak ediyorım kanala ne zaman girecek diye inşallah zamanlı girer de müdahele etmezler suni ile
Girmiş olmasın canım ?

X