2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Benim 3 hafta gelisim geriliği var şuan 36+5 2350 filan kilosu kilo alamiyor sekerden sanırım 37 yi bekliyoruz alacaklar artik

Demirin kaç çıktı kuzum senin cidden bu kadar yapmaları sinir bozucu bizde olsa devletin malı deniz yemeyen domuz misali harcanır herşey ki kaldı ki tahlillerin biri gelir biri gider delik deşik olduk diye şikayet ederiz anam bunlar var olan şeye çözüm sunmuyor sanki devlet sen serum taktırınca batacak boşuna mi zengin bu alman devleti bana da gebelik testi yaptırmak istediğimde öyle demişlerdi gereksiz ise test yapmıyoruz devlete külfet falan diye acaip garipler ya

Bilmiyorum bana şekerden dolayı 35-37 haftalar arasi ani bebek ölümü olabiliyor dedi. Hatta ben şekerden dolayı yatmak istemedim azarladi baya

Ginnys maden suyu magnezyum içeriyor ya sizce 36. Haftadan itibaren tüketmemiz sıkıntılı olur mu ki az önce elime aldım aklıma geldi

Benim 3 hafta gelisim geriliği var şuan 36+5 2350 filan kilosu kilo alamiyor sekerden sanırım 37 yi bekliyoruz alacaklar artik
Evet şekerden olabilir çünkü benim bundan önceki gebeliğimde hep kilolu kilolu dediler çocuk doğdu 2900 gr yani bazen tersi oluyor. Onun için bundada ultrason ölçülerine pek inanmıyorum. Hakkımızda hayırlısı sağlıklı olsunlarda kilo hiçç problem değil zayıf doğan çocuk daha çabuk toparlanıyor.

Kiloya hic takılmıyorum zaten ben tek istediğim sağlıklı olması. Büyüdükçe kilo alır elbette. Bende ölçümlere cok güvenmiyorum o yuzden doğduktan sonra gorcez artık herşeyi hayırlısı olsun. Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Kaç çıktığını bilmiyorum ama çok düşük dediler. Sıkıysa sor kaç diyekız kendimiz kaç defa söyledik hiç tınlamadılar neyse buda bize bahane oldu sıkıysa bir daha sorun çıkarsınlar. Öylede fenalar hayatta birbirlerine laf söyletmezler birbirlerini çok kolluyorlar. Çarşamba soracam ama değerimi kaç diye.

Bilmiyorum bana şekerden dolayı 35-37 haftalar arasi ani bebek ölümü olabiliyor dedi. Hatta ben şekerden dolayı yatmak istemedim azarladi baya
Allah Allah azarlamak nedir ya gebe bir kadını.. bizi sürekli haberdar et kendinden merak ederiz

Çok pisler ya işlerine geldiği gibi hareket ediyorlar inşallah çarşamba sonuç alırsın

yaaaa o kadar tatlı ki bu minnoş sağlıkla gelsin anneciğine
bu da benim akıllı uslu oğlum

Eklentiler

• C61A7E8A-276B-4476-9975-F6C1664098E9.jpeg
    91,8 KB · Görüntüleme: 68
Merhaba canim
Benim 31 haftadayim serviks benim 27 mm cikti normal dendi bana
Aklimda soru isareti kaldi
Senin yorumunu gorunce cevaplamak istedim

Öyle vallah arkadaşım ne yalan diyeyim düzenli vitamin kullanmıyprum canım ne istiyorsa yiyorum arada sağlıklıda besleniyorum gelisimi 2 haftada önden gidiyoe 20.haftamdan beri. Su fazlalığı ve iri olduğu için sezeryan diyor doktorum ya 37 yada 38 de 4 ve üstü olur kilosu dedi riske atamam dedi bende kabul ettim vallah evet herşey çok güzel sancılarım olmasa vallah. Benim korkum sadece ciğerleri, ben 34 haftalıkken bebeğim 36 haftalık ama yinede korkuyorum ciğerleri belki yeterinxe gelişmemiştir diye.

Hiç korkma Allah’ın izniyle hiiiç bir şey olmaz ciğer geliştiriciyi 24-34 arasında vuruyorlar 35 bitince ciğer iğnesine gerek bile kalmıyor ha bazen gelişim geriliği oluyor o durumdaki bebeklerde yinede tercih ediyorlar ama içini ferah tut müsterih ol canını sıkma oda sende relax olun en güzel günlerimiz

Plasenta rahim ağzına yakın olduğunda kanamaya sebep oluyor yukarı çıkmazsa ilerleyen haftalarda normal doğum bile yapılmıyor yolu kapattığı için sizin haftanız daha çok erken yukarı çıkar
Bir kaç yerde okudum 13 haftalık ken bunu söylemek çok erken dedi başka doktor ve ebe bu konuda bilginiz varmı ilk haftalar da kanamam oldu şimdi de o kdr üzülüyorum ki tüp bebek olduğu için mi bilmiyorum ki

Öyle vallah ben elimden geldiğince pozirif olmaya çalışıyorum ki doktorumda öyle zaten çok sağolsun baya ilgili içimi rahatlıyor 36+37i görsek yeter diyor ne olur ne olmaz önden gittiği için ki doktorum perinatoloji uzmanı bu arada doğumumada o girecek. Bugün kontrole cağırdı yine geçeb düştüm ne olur ne olmaz diye nstye bağladı sancım çok hafif vardı oyle hissediyordum ama 100leri geçti nstde serum falan takıldı bir daha nst o zaman düştü 50lere tabii bu gidişle 36 yada 37 görsen yeter dedi elinden gelen herşeyin fazlasınıda yapıyor

Bir kaç yerde okudum 13 haftalık ken bunu söylemek çok erken dedi başka doktor ve ebe bu konuda bilginiz varmı ilk haftalar da kanamam oldu şimdi de o kdr üzülüyorum ki tüp bebek olduğu için mi bilmiyorum ki
Tüp bebekle alakası yok plesenta 32..haftaya kadar hareketli oluyor çıkar yukarı bu üzülecek bir durum asla değil ha sen normal doğum istiyorsan 32. Haftadan sonra hala aşağıdaysa bu ozman konuşulur ama çok erken nerede duracağını bilemezsin ki benimde öyleydi yukarı çıktı hareketli bir durum üzülmek bile yersiz şuan için kendini üzme lütfen

Ne iyi doktorun varmış maşallah yerinde konuşan yerinde ve zamanında müdahale eden bence bırak doktoruna hiç düşünme bir şeyi öyle bir doktor keşke almanyada da olsa keşke ama nerdeeee sen bunun rahatlığıyla güvenle bekle bakalım ve evet pozitif olmak çok iyi

Öyle vallah doktorum çok ilgili küçücük bir şeyi bile içimi rahatlatana kadar samimi bir şekilse anlatıyor ne yapmam gerekeni vs. Saat kaç olursa olsun özel bir durumda hemen arıyorum veya yazıyorum geri dönüş yapıyor. Içimi rahatlatanda bu zaten doktoruma güvwniyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…