2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Slm kızlar bendeki son durum şöyle,
Bugün kontrolüm vardı 34+5 günlük bebişin kilosu 2900 gr çarşamba günü hastaneye yatışım yapılacak çünkü demir eksikliği çok çok düşük baştan belliydi çünkü hap fayda etmiyordu çok ihmal ettiler serum takviyesi yapılacak. 37+2 oluncada tekrar kontrol edecekler eğer bebişin kilosu fazlaysa suni sancı ile doğum yaptırılacak. Ama ben elimden geldikçe bir sorun olmadıkça 38+2 ye kadar beklemek istiyorum. Benim demireksikliği çok etkiledi beni çok kızıyorum şimdi doktoruma serumu başta vermeleri lazım çünkü cidden hap hiç bir zaman bende fayda etmedi. Neyse bakalım haftaya neler bekliyor beni

Açliklar suan iyi ama tokluklar yüksekler var 150 filan cikan var hic bir sey yemememe ragmen yüksek çıkıyor birazda vucut yapıyor bence. Uyku duzeni cok bozuk oluyor hastane de

Yemeğini bitirdiğin an masan kalk dolan hatta imkan varsa yürü yada dans et bir şekilde hareket et yemeğin yanında et hariç yoğurt ye bak tokluk kan şekerinde değişecek o en kolayı.herşey gönlün gibi güzel olsun

Senin de canımın içi Kucağımıza sağ salim aldık çok şükür yazmayı nasip etsin Rabbim

Selam kızlar bugün benimde kontrol vardı, nst de biraz sancı cıktı, servise gönderdi dr, orda serum taptılar, tekrar nst ye bağladılar iyi cıktı çok şükür, sekerim hızlı yükseliyormus, idrar kültürü aldılar, pazartesi çıkacak sonuç. 35+2 de 2620 gr cıktı bebisimde, 38 hafta dolsun alırız sezeryanle dedi dr

3 kez tokluk icin 1 defa da açlık icin yani 4 kere
Bende 4 kez vuruluyorum. Kaç haftalık bebişin kilo alımı nasıl. Benimki 34+5 haftalık 2900gr dediler böyle devam ederse kilo alımı 37.Haftada doğum yaptıracaklar ama ben hiç istemiyorum çünkü ultrason ölçülerine pek inanmıyorum.

Kızlar selamlar. Bugün kontrolüm vardı. 36+1 haftalığız. Kilomuz 3276 olmuş. Biraz iri bir bebek dedi doktorum. Kafamız ve karnımız büyük o yüzden normal olmaz dedi. Zaten sezeryan istediğimi söyledim. 22 Mayıs 8:30 da doğum yapıyorum nasip olursa

Eklentiler

• IMG_20230505_175751.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20230505_175735.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 54
Aa doğumlar başlıyor muu Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

Evet kullanıyorum
Peki kilosu falan nasıl çok mu fazla şeker olan çok kişi duydum ama ani bebek ölümü riskiyle değilde bebeğin gelişimi çok olduğu için falan almayı öngördüler ona kafam takıldı açıkçası Allah korusun

Cano senin demir ile olan imtihanın ne böyle ama sonunda cevap bulmuş çok şükür belki hastane daha kapsamlı ilgilenir bak benim şimdi öyle oluyor bugünde hastanedeydim valla gözünü seveyim hastanenin benim Dr ne uyuz keçiymiş inan hastane daha olumlu ılımlı.. kan aldılar yeniden karaciğer enzimlerim kontrol edildi iyi çıktı preeklampsi ye rağmen ve güzel haber şuan hedef 37+0 ama eğer bugğn ki stabil bulgular oluşursa belki bekletecekler gidebildiği kadar ama bunu da daha sık kontroller ile yaparız dediler gün aşırı yada her gün gibi.. ama olsun çok mutlu olduk.ve ilk defa aylar aylar sonra yüzünü gördük hiç görmediğimizi söyledik hemen rahatsız edelim baksın dedi denedi ve oldu ağlaya ağlaya ben ne güzel bebek bu diye diye baktım.benim doktorda bırak rahatsız etmeyi uğraşmıyor bile onun arkası dönük diyip baş karın bacak suyu kan akışı hafi hop kalk bitti yapıyor.çok mutlu olduk enson 12. Haftada görmüştük.bu arada anladığım kadarıyla çarşamba itibariyle 37+2 olana kadar hastanedesin artık.buna biraz kafam takıldı rahat edebilecekmisin diye acaba serum alıp eve gitsen serum zamanları hastaneye gitsen olmuyor mu ev ortamı rahatlığından çıkmasan.

Sorma canım ya demireksikliği anamı ağlattı düşün iki adım yürüyemiyorum hemen takatsiz ve nefessiz kalıyordum. Doğuma kadar kalmayacam şimdilik iki gün kalacaksın dediler eğer serum fayda ederse gidersin eve dedi kii zaten kalamam o kadar. Kız çok acayipler sanki onların cebinden çıkıyor kaç defa dedik hap etkisini göstermiyor serum verin diye kabul etmediler neymiş serum pahalıya geliyormuş. İlk defa bugünkü doktor dedi bazen hap fayda etmiyor. Doğumdan sonra kanama riski var onun için önlem almamız lazım serumla takviye yapacaz deli oldum lan 8 aydır nerdeydiniz perişan oldum allaha havele ediyorum. Biliyorsun buralardaki sağlık sistemini berbat. Hayırlısı artık
Senin adına çok sevindim bebişini gördüğün için bütün bu sıkıntılarımız onlar için hayırlısı doğsunlarda napalım başa gelen çekilir artık

Ay maşallah ne kadar güzel bir bebiş sağlıkla kucağınıza alın inşaAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…