2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
37 den sonra yasal olarak çalışılmıyor yasak. Ben 32+1 de gittim ama raporu 32+0 olarak aldım. aldığın günden başlatıyor çünkü o 2 günü çalışsan bile aktarmaz
Ya benimki cumartesiden cumartesiye oluyor. Pazartesi doktora gidince 32+2 idim, o günkü raporu sanki 32+0 mışım gibi girdiler sisteme, artık 10 haziran değil 12 haziran görünüyor doğum tarihim. Pazartesiden pazartesiye takip edeceksin dedi hastane. O yüzden 37+2'de gidince sistemde 37+0 görünüyor olacağım ve analık izni için rapor girişi yapılacak. Çok şükür 18 Mayıs perşembe iş yerinde son günüm olacak. 19 Mayıs cuma zaten tatil. Cumartesi Pazar da çalışmış sayılacağım için 21 günlük sgk girişim olacak. İyi oldu pazartesi gitmek, en azından 2 gün daha kazandım 40+2'de de hala doğmamışsa 10 günlük rapor verecekler. İlk bebeğimi 40+4'de doğurmuştum, 10 günlük rapor doğurduktan sonra iptal oluyor ve direk başlıyor 13 haftalık analık izni. İş görememezlik ona göre yatıyor. Tam 13 hafta bitince kesiliyor. Erken doğuranlarda da sıkıntı olmuyor bildiğim kadarıyla, 16 haftadan kullanmadığı haftalar doğum sonrasına aktarılıyor.

Nese bekleyim biraz daha . Hamile çekimlerinde millet göbeği açık poz veriyor tüysüz. Ben her yerimi kapatacağım. Tüy gözükmesin diye
Çok güldüm Ebruvaryok ya, boşver fotoşopla silersin tüyleri. Meitu diye bir uygulama var, ben bacaklarımdaki selülitleri pürüzsüzleştiriyorum fotoğraflarda

Benim açlık 70'in altında çıkıyor hep, sabah kalkıyorum 63, 66 falan. Yemek yiyorum 2 saat sonra 77 oluyor. Bu da insülin direnciymiş. Doktor bana da dikkat et şekerli yeme dedi ama yiyorum açlıktan bayılayım mı Sizinki gibi 100ün üstünde çıksa ben hiç şeker yemem, çocuk 38. haftada 5 kilo olur mazallah, şimdiden önlemini alın. Normal doğum zor olur yoksa.

33 haftalık olduk biz, göbek 120cm, kalça 117cm. Ne kilo aldım bee.. 78'den 93'e çıktım. 15 kilocuk.
Kasımda indirimden aldığım hastanede giyerim dediğim L-XL beden saten pijamalar gelmiyor kalçama şimdiden Şimdi XXL veya 3XL bakıyorum trendyoldan, bari alt kısmı tekrar alıyım, üst kısmı geliyor. Hastanede ne güzel saten takımla foto çekinirim diyordum. Mavili bir taç da alıcam. Bebişe de instagramdaki şu hesaptan isimli hastane çıkış seti yaptırdım tavsiye ederim Nigde'den yolluyorlar: minisamuslinbebek.

Benimde küçük buz koyma şeyim var onu koyuyorum iyi oluyor yaparken küçük iğnede olsa insan kendine yaparken farklı oluyor
Bende pazartesi ayrılış yapacağım. Normalde 5 haftayı çakışmak istiyordum gebelik ilerlemesinden dolayı doktor istirahate geçmemi söyledi 2 hafta aktarabileceğim :)

Zaten korkan ve endişe eden bir anne için biraz fazla sert olmuş yorumunuz bence.mesela siz rahat rahat yiyebildiğinizi yazmışsınız benim hayatımda şeker yok şekeri bırak karbonhidrat yok ne olması gerek görülmüşse sadece onlar var kaldı ki hamileysen aş eriyorsun.İki haftadan fazladır hastayım meyve ye bol bol diyor bir dpktor ama ben yiyemiyorum çünkğ şekerim var.canımda çekiyor aksilik ya.. hani öyle bol keseden yiyorum içiyorum demenize bile imrendim biliyormusunuz çünkü ben yapamıyorum yapsam bir tarafım riskli.. Bayram geldi kandiller geldi iftar sofraları neler neler hazırladım ama kendi tabağımı aldım geçtim.diyetisyen hekimin ve dahiliye doktoru çok başarılı gittiğimi ama elde olmayan bir sebeple oluştuğunu anlatmaya çalıştılar bu sabah bunu bana insan bilse bile ağlıyor çocuğuma bakamıyormuyum diye fakat siz az önce bana üstten üstten baya baya ne yazdınız.100 üstü çıkmış ben olsam şeker yemem 38. Haftada 5 kilo olur dediniz.ne kadar kırıcı farkında değilsiniz sanırım.aksi ayıp sayılırdı.birde şu var sizde gebesiniz insan diğerinin halinden anlar hassasiyetine özen gösterir.bu arada siz yorumlamadan ben söyleyim ben gebelik boyunca 7,5 kilo aldım.ciddi bir titizlik gösteriyorum.zaten kiloluydum bari devam etmesin dedim. Bunca emeği bir kaç cümle ile sanki sorumsuz bir anneymişim gibi yazmış oldunuz da neye değdi.. neyse kimsenin başına üzüleceği şeyler gelmesin dileyelim ahkam kesmeyelim olur mu

Bana da oluyor

Bide önlem alın falan yazmış sanki alınmıyormuş gibi.

Bu arkadaşın insanı evhamlandırma panik edip moral bozma gibi yorumları var daha öncede denk gelmiştim takmayın okadar hiç kimse bile isteye kendine bebeğine kötülük etmez zaten elinden geleni dikkatli bir şekilde yapmışsın inşallah sağlıkla kucağına alıcan bebeğini gerisi Allaha kalmış

Bide önlem alın falan yazmış sanki alınmıyormuş gibi.
Aylardır diyet yapıyorım sağlıklı besleniyorum üstelik canımın çektiği şeyleri bile yiyemiyorum hayır diyetisyen dahiliye hepsi çok iyi çaba verdiğimi söylerken böyle bir yorum cidden şaşırttı kötü niyetli değildir illaki kendisinden örnek vermek istemiştir ama üslüp kırıcı heleki önceki günden uyumamışım sonra ki gün yüksek çıkmış şok olmuşum ağlama krizine tutulmuşum vs kendimi yiyip bitirmişim birde ama birisi çıkmış ben olsam şeker yemem!! Şeker ne ki zaten kullanmıyorum bırak direk şekeri meyve şekerinden tutun karbonhidratlara kadar nişasta da buna dahil mesela bugğn koca bayram masasında kendime salata yaptım yedim onca börek tatlı vs arasında kolay değil gerçekten hemde hiç değil ama işte bir hamileyi bir diğeri anlamazsa kim anlat acaba

Saol vanım Allah razı olsun şohusalarada yaparlar ya birisi çıkar ahkam keser derdi nedir anlamazsın o gibi bir durum heralde kendisi de farkında olsun diye cevap yazdım bir konu ancak bu kadar kırıcı durur

Bende aynı şekildeyim. O kadar dikkat etmeme rağmen bazen tansiyonum düşmüyor. İnsan biraz empati kurabilmeli her durumda. Canını sıkma kardeşim inşallah bu günleri de atlatacağız..

Bende aynı şekildeyim. O kadar dikkat etmeme rağmen bazen tansiyonum düşmüyor. İnsan biraz empati kurabilmeli her durumda. Canını sıkma kardeşim inşallah bu günleri de atlatacağız..
İnşallah canım inşallah tansiyon için neler yapıyorsun düşürmek adına çok mu yüksek Allah yardımcın olsun diğer bir zorlukta o valla hiç kolay değil birde insan çok sıkıntı yapıyor ben bir yandan da onu ölçüyorum şükür onu kontrol altına alabildim ama şans ederi heralde çünkü tansiyonda çok bağımsız bir etken bilemiyorsun

Merhabalar, artık ödemlenmeye başladığımı hissettim, dün ayaklarım bir anda şişti ve üzerine basamadım 30 haftaya kadar hiç böyle bir problemim olmamıştı. Tuz da kullanmıyorum denebilir. Bu ödeme nasıl çare bulabiliriz ?
Sabahları kalktığımda dudaklarım o kadar şiş uyanıyorum ki

Ayaklarını uzandığında yüksekçe bir yere koy bol su iç kan akışı yavaşlıyor hareket etmek lazım

Ben de kontrol altına almıştım uzun zamandır aslında dün 13.9 çıktı bir kaç kez sonra 12.8 düştü

Ben de kontrol altına almıştım uzun zamandır aslında dün 13.9 çıktı bir kaç kez sonra 12.8 düştü
Üzüldüm ya benimde oluyor arada şimdilik ama daha çok çıkıyordu.her suyumda limon var birde böyle çok olunca bir limonu içiyorum birde sarımsakla yalıyorum resmen bnde oldum olası tansiyonu düşürürdü işe yaradı ama gebelik başka bit olay bir anda direnç gösterebiliyor vücut Allah yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…