2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Uzunlukla ilgili de bir şey demedi bana hiç. Rahim ağzı kapalı dendi her seferinde sadece
Çatı muayenesi normal doğum isteyenlerde oluyor değil mi? Biz daha hiç doğum şekli konuşmadık ama sezaryende yapılmıyor diye duymuştum
aslında doğum şekline karar vermek için yapılıyor ben normal istiyorum ama çatılar darsa sezeryana dönebiliyor tabi yaptırmak zorunlu değil yaptırmadan da normal doğuran çok arkadaşım var ama baştan süreciniz sezeryan olarak planlandıysa yapmazlar size büyük ihtimalle

Ben 2 hafta önde olması sorun değil diye biliyorum. 3 den sonrası sıkıntı diye okumuştum
Teşekkür ederim. Acaba çok yedigimden mi böyle yoksa sağlık açısından bir sıkıntı mı bir cevap bulamadım. Dr sormakta aklıma gelmedi . Akşam takıldı aklima

Öyle doğarsa okula yazdır direk :)) Ayy anacığım küçük doğur el kadar olan bebikler çok tatlı oluyor :)) Ablamda 4 kilonun üstünde doğurdu taşıması zor oluyor :)) Kuzeenimde 2600 felan doğurdu ufacık bişeydi gerçi hala ufacık bişey çanta gibi taşıyor her yere çocuğu , biz yeğenimi taşımak için tüm aile çıkıyorduk evden ahahah :)
erkek kardeşim 5 kg doğdu :) annem şeker hastası o yüzden en zayıf doğanımız 4 kilo doğdu :) canım anam hepimızı de normal doğurmuş

Hala hiç vajinal ultrason olmayan var mı ben gibi? Ben hiç bilmiyorum rahim ağzım uzun mu kısa mı
Sadece kapalı olduğunu söylüyo her seferinde o kadar
Şimdiye kadar 3 ayrı doktora gittim hiçbiri de bakmadı
Önümüzdeki ay mı bakacak acaba. Bir de bana kalırsa ben sezaryen istiyorum öyle olunca bakmasına gerek var mı? Çatı muayenesi farklı bir şey ama galiba
Ay çok soru sordum da merak ettim :KK53:
İlk hamileliğimde de bunda da hiç ölçülmedi. Çatı muayenesi de olmadım. Benim ilk kız 41 haftayı tamamladı baktılar gelmiyor sezaryenle aldılar :-)

Evet haklısınız bende mecbur kalmasam boyamazdım. Kapatıcılarla baya bir idare ettim. Özel bir okulda öğretmenim ve dış görünüşe önem veriliyor. Birçok veli ile görüşme yapıldığı için ister istemez rahatsız oluyorsun. Bende yeterli araştırma yapmadan kullandığının farkindayım umarım bebeğim etkilenmemiştir 😔
Bir seferden bir şey olmaz kalbini bozma ama diğer ay bu dediğimi yap ya organic kullanan bir kuaföre git yada kendin yap bnce olur mu

İnşallah canım. Tenefuslerde sınıfıma geçim ayaklarımı uzatıyorum. Ders boşluklarında sınıfımda koltuk gibi birşey var kapımı kitleyip yatıyorum valla 😄 böyle böyle geçirecem 1 ayı daha
İnşallah bir şey yoktur rahatça. Bir ay daha devam edersin

Ben her kontrole gittiğim zaman rahim ağzına bakıyor iyi diyip geçiyor onun için bende hiç sormadım ölçüsünü.şimdi bişey soracam olumsuz bişey der bide onu takacam onun için hiç sormayayım. 😂😂😂
Ay sorma bnde bu düşünceden 148 çıktı tansiyon orada eve geldim 117 düştü orada geriliyorum

Teşekkür ederim. Acaba çok yedigimden mi böyle yoksa sağlık açısından bir sıkıntı mı bir cevap bulamadım. Dr sormakta aklıma gelmedi . Akşam takıldı aklima
Sonuçta 2 kilo doğan bebek de var 5 kilo da. İlla farklılıklar olcak endişe etmeyin 3 hafta üzeri değilse
Benim de önden gidiyordu bu hafta normal dedi doktor artık
Bir de kaşar peyniri, muz bebeğe kilo aldırıyor diyolar ne kadar doğru bilmiyorum :)

Ben normal doğum yapan annelere bişe sormak istiyorum önceki iki doğumum normal oldu ilki çok kolaydı ama ikinci doğumum çok zor oldu dikisim çok fazlaydı afedersiniz oturadim bir ay bu yüzden bebeğimide emziremedim .. ikinciye istinaden korkumdan sezeryan istiyorum ama doğrumu düşünüyorum bilmiyorum fikirlerinize ihtiyacım var

Benimde beyazlarım var artık çok belli oluyor.

Ay çok teşekkür ederim :) beyazlarım artık çok belli oluyor fotoğrafta çekimi de yaptırmak istiyorum o yüzden güzel dursun dedim kaç aydır iyice saldım boyayamadım 😂 o markadan alayım
Al evde boyarsan onun yapılışı biraz farklı bn anlatırım yaparsınız yalnız o boyayı markette bulamazsın kuaför malzemeleri satan bir toptancıda olmalı

Hala hiç vajinal ultrason olmayan var mı ben gibi? Ben hiç bilmiyorum rahim ağzım uzun mu kısa mı
Önümüzdeki ay mı bakacak acaba. Bir de bana kalırsa ben sezaryen istiyorum öyle olunca bakmasına gerek var mı? Çatı muayenesi farklı bir şey ama galiba
Ben vajinalde ölçtürdüm uzunluk cs iyi dedi ölçü vermedi. Şu sıralar karından bakıyor iyi diyor geçen ölçüsünü söyledi sadece gerekli görürse vajinal bakabilir bence.

Sonuçta 2 kilo doğan bebek de var 5 kilo da. İlla farklılıklar olcak endişe etmeyin 3 hafta üzeri değilse
Benim de önden gidiyordu bu hafta normal dedi doktor artık
Bir de kaşar peyniri, muz bebeğe kilo aldırıyor diyolar ne kadar doğru bilmiyorum :)
Saolun. Dünyaları yediğim için muzu ,peyniri farketmiyir😅

Benmim ilk hamileliğimde doğuracağım güne kadar bakılmadı hiç 😁o günde mecbur bakıldı nırmal yaptım çünkü bunda da ilk zamanlar sıkıntılı olduğu için bakıldı sonra hiç bakılmadı zaten doktor değiştirdim o hiç bakmadı demekki bi sorun yok bende hiç sormadım rahm ağzı uzunluğunu falan ☺️

Benmim ilk hamileliğimde doğuracağım güne kadar bakılmadı hiç 😁o günde mecbur bakıldı nırmal yaptım çünkü bunda da ilk zamanlar sıkıntılı olduğu için bakıldı sonra hiç bakılmadı zaten doktor değiştirdim o hiç bakmadı demekki bi sorun yok bende hiç sormadım rahm ağzı uzunluğunu falan ☺️
Ben uzunluğun ölçüldüğünü bile burda öğrendim bilmiyordum hiç. Tek bildiğim o konuda çatı muayenesiydi 😅
İnşallah sorun olmaz da bana da bakılmaz. Çatal fobim var 😂

X