2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar ikili test için gittim 13 haftalık kendi doktorum değil radyoloji doktoru baktı hiçbişey söylemedi sadece büyük ihtimal erkek dedi sormamıştım iki hafta sonra çıkıyormuş sonuçlar folik asiti kesti başka vitamin falan yazdı öyle

Eklentiler

• 7EA05D5B-79C3-4BDF-80DC-7CA8162564D5.jpeg
    147,5 KB · Görüntüleme: 65
Arianaa
G gebelikyolunda
Bebek arabasını Kanz X-Go Plus Silver Travel Sistem aldım. Babymall, puset ve puset takma aparatı dahil 8bin tl, 4 taksit yaptı.
Prima Premium Care ile büyüttüm ilk çocuğumu. Bu yüzden erken davranıp indirim varken eve depoladım bu sefer. 1 numara 70li paketten 4 tane aldım
. İnternette paketinin tanesini 200 liraya aldım. 2 numara olandan da 4 paket aldım, o da tanesi 200 liraydı. Çok para gitti bebek bezlerine.
Babymall'den tanesi 30 liraya birkaç tane zıbın aldım. Çok beğendiğim bir tulumu da aldım ama 160 liraydı. Daha ucuzları vardı tabii.
Hastanede giymek için kendime 2 saten takım aldım, tanesi 115 liraya düşmüştü. Şu anda 300-400 tl. Bir tane de pamuklu dantelli lohusa gecelik seti aldım, 450 tlye. Sabahlığı da var, çok tatlı pantolonlu set. Trendyolda Lohusa Avm diye bir satıcıdan aldım, çok beğendim. Fiyatı epey var ama yüzde yüz pamuk ve çok kaliteli. Satenlerin dışında bir de böyle havalı dantelli bişey olsun istemiştim.
Trendyoldan RMG Büyük Beden satıcısından 5 parça hamile elbisesi aldım. Hepsi çok kaliteli ve ucuz. Pamira Tekstilden de hamile salopet aldım.
Doğum sonrası takmak için lohusa korsesi almıştım evde var, mutlaka alın.
Eczaneden de şunları depoladım:
Lierac çatlak kremi ve Mustela çatlak yağı aldım. Kullanıyorum bir kaç haftadır.
Meme ucu kremimi de Mustela aldım. Meme ucu kapatma pamuğu aldım. Süt torbası aldım.
Süt sağma aletim manuel. Makineler ses yapıyor. Bende her ikisi de vardı, gece sessiz sessiz sağdığım için manuel olandan daha memnun kaldım. Lansinoh marka. Ben süt torbalarını da lansinoh alıyorum. Fakat Wee Baby'de çok ucuza benzerleri var. Bence lansinoh çok pahalanmış, herhalde ithal.
Ben hastaneye direk götürüp ilk günden kendimi sağmaya başlıyorum, çünkü sütüm gelmemişti ilk çocukta. Hem emzirdim hem sağıp şırıngayla verdim bebeğe.
Mama almak için erken, onların ömrü 6 ay. Son ay mama alın hastaneye götürün. Ben sarılık olunca kızıma hem süt hem mama verdim ilk ay. Bu sefer direk ilk günden başlıycam. Sarılık olmasın karnı doysun.
O yüzden son ay eczabeden şırınga da alıp hastane çantanıza koyun.
Hastanede yoğun bir kanamam olmuştu. 5 gün yatmıştım ben. O yüzden Airiz kadın pedi gece için olandan depoladım eve. Hastaneye onu götürcem.
Bebek için de battaniye hazırlıkları yaptım. Birkaç tane annemden getirdim. Kıyafet olarak daha fazla şey alacağım ama henüz cinsiyeti belli değil. Hastane seti almadım o yüzden.
İlk aylarda günde bir sürü kez üst baş değiştiriyordum. Çünkü ya kaka kaçıyor sırtına, ya da kusuyor. O yüzden çok bebek kıyafeti alıyorum ben. Artık insanlar da getirse yetmiyor.
Bir de dediğim gibi emzirme yastığı alın, çok rahat ettim ben o yastıkla. Böyle C harfi gibi oluyor. O yastıklar yıl önce 25 liraydı, ey gidi.
Evinizde yoksa bebek için yatak yastık yorgan hazırlayın, sallayarak uyutursanız diye sallanan bi beşik alabilirsiniz. Ben ekstra yerden sallanan hamak alıyorum. Kızımı sallayarak uyuttum 3 yıl resmen.
Banyosu için de şimdiden bebek şampuanı depolayın. Ben Bioderma alıyorum bebişe, büyük kıza ve kendime Unibaby. O da her gün zamlanıyor.
Banyo için küvet ve küvet üstü file alacaksınız. Çok kullanışlı oluyor o file.

Ben de hastaneden geliyorum ikili testim normal çıkmış bebek iyiymiş 7.2 cm olmuş 87 gr bana biraz kilosu fazla geldi ama doktor bişey demedi cinsiyet için de şöyle bi baktı sadece erkeğe benzettim ama daha erken 2 haftaya falan belli olur dedi

aaaa ne güzel ayrıntılı tek tek anlatmışsınız söylediklerinizin bana çok yardımı olacak çok teşekkür ederim
önceden de bir bebiş büyütmüş olmanız çok önemli tecrübelisiniz, sizce nasıl yataklar almalıyız kafam çok karıştı.. park yatak sallanan yataklar vs bir sürü seçenek var hangisi en kullanışlı olur bilemiyorum

Ölçüler tahmini veriliyor. Normal görünüyor canım. Sağlıklı güzel bir bebek. Endişelenme. Ben de 16. hafta bitince gideceğim cinsiyet için. Randevumu aldım. Şu anda 13+2'deyim. 16+2'ye aldım. 3 hafta sonra doktorum söyler diye bekliyorum.

Ben ilk kızımda bebek odası yaptım. Baya büyük ahşap bir beşik ve gardrop almıştım. Her yerde satılan klasik modellerden. Benim beşik büyüyüp sonradan büyük yatak olmuyor. Öyle olan modeller çok büyüktü. Önüne dolap koymuşlar iyice büyümüş. Odamız küçüktü o yüzden düz beşik aldım. Sallanmasın diye de sabitledim. Bebek dönmeye başlayınca, bebek döndükçe sallanıyor ve uyuyan bebeği uyandırıyor. Yani sallanan beşik iyi değil. Bebeği sallayarak uyutmak için ucuz 100 liralık yer hamağı aldım. Onda uyuttum genelde, uyuyunca yatağına aldım güvenli olsun diye. Emzirerek de çok uyuttum. Bebeğin odasına tek kişilik de yatak aldım, ilk 6 ay falan orada yattım. Bebek 3 yaşına gelince beşiği birisine verdim. Odadaki tek kişilik yatağı da birisine verdim. Sonra kızıma Tekzen'den üstü ev gibi çatılı olan ahşap bir çocuk yatağı aldık. Yatak da yere tam mesafede. Yani yüksek değil. Montessori yatak diyorlar bunlara. Ben de yatıyorum. Beni de kaldırıyor. Bu kızın odası öyle oldu, şanslı tabi ilk çocuk.
Kayınvalidemde görümcemden kalma park yatak var, onlara gidince onda yatırıyordum benim kızı. İkinci çocukta beşik almamaya karar verdim. Oda yapmayacağım. Kayınvalidemden park yatağı getireceğim ve kendi yatak odama kuracağım. İlk 6 bizimle aynı odada uyusun. Park yatağı sonra başka odaya alırım. Park yataktan sonra da direk kızımınki gibi bir genç odasına geçireceğim. Ben yine yer hamağı almayı düşünüyorum. Onun içinde çok güzel uyuyor bebekler. Çocuğa oda yapacaksan orda yatıp kalkman gerekiyor en az 4 ay. Çünkü bebek gece uykusuna 4. aydan sonra başlıyor. O zamana kadar ne gecesi var ne gündüzü. Her 2 saatte bir emziriyorsun. Uykular haram

Ayyy kızlar hepimizin Allah yardımcısı olsun sağlıklı ilerlesin insaAllah 15 +3gunluk olacak randevu zamanına inşallah net bir şekilde herşeyi öğrenirim cinsiyette dahil 15 gün nasıl geccek aceba

ben de montessori model bi oda yapmayı düşünüyorum ama dediğin gibi ona daha çok var. belki 1 yaşına kadar falan almam diye düşünüyorum çünkü kiradayız şu an bu evde çocuk odası yapabileceğim bir yer de yok
ilk etapta neler ihtiyaç olur nasıl idare ederim onun derdindeyim yer hamakları çok güzelmiş cevabın için çok teşekkür ederim

ay bi de bebeğin başı sağdaysa kız soldaysa erkek diyorlar bir sürü hurafe yazdım buraya kendimden soğudum
neyse az kaldı öğrenmeye benim 12.hafta randevum var söyler mi acaba eşim erkek boşuna meraklanma diyip duruyor. rüyasında görmüş.böyle batılları yoktur aslında.
kız olursa da ayrı sevinirim valla

Ayyy kızlar hepimizin Allah yardımcısı olsun sağlıklı ilerlesin insaAllah 15 +3gunluk olacak randevu zamanına inşallah net bir şekilde herşeyi öğrenirim cinsiyette dahil 15 gün nasıl geccek aceba
Bende haftaya gidicem 15+3 gibi inşallah cinsiyet kesinleşir artık alışverişe başlamak istiyorum

Bende heyecanla bekliyorum, daha doğrusu beklemeye çalışıyorum bir yazlık takım, birde mont aldık bile, yeni bişeyler almamak için kendimi tutmaya çalışıyorum
Hep seçtim favoriledim bekliyor doktor kıza benzetti bende hep kız için bakıyorum ya birden değişirse die alamadım

Hep seçtim favoriledim bekliyor doktor kıza benzetti bende hep kız için bakıyorum ya birden değişirse die alamadım
Yaa sormaa bana da 11.haftada kıza benziyo dedi doktor ben de hep kız kıyafetlerine bakıyodum bugün de erkeğe benziyo dediler eve geldim hemen erkek kıyafetlerine baktım bir an önce belli olsaydı

Yaa sormaa bana da 11.haftada kıza benziyo dedi doktor ben de hep kız kıyafetlerine bakıyodum bugün de erkeğe benziyo dediler eve geldim hemen erkek kıyafetlerine baktım bir an önce belli olsaydı
Bizde daha tahmin bile yok. Herkesin farklı bir tahmini var ben daha hiç kıyafet alışverişi yapmadım o nedenle.

ya ben de hep kız isterdim o yüzden kendimi kötü hissediyorum galiba erkek olacak tabi ki erkeğe de bin şükür

Bizde daha tahmin bile yok. Herkesin farklı bir tahmini var ben daha hiç kıyafet alışverişi yapmadım o nedenle.
Ben de daha hiç bişey almadım sadece eşim çok heves edip oyuncak bebek almıştı kendisi oynar artık bir de ben ebebekten manuel göğüs pompasıyla fırça tarak seti aldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…