2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bize doktorlar 1 yaşına gelince çilek verin diyor .yine de dikkatli olun 3 gün kuralı ile verin diyorlar. Ama yabancı videolarda izliyorum 7 aylık bebeğe çilek veriyor. Bir yerde yanlış mı yapıyoruz.
Hormonlu çilekler kötü alerji,hatta boğulma yapa biliyor,o yüzden önermiyorlar sanırım.Osman hoca diyor ki,süt proteini alerjisi daha fazla çıkmasına rağmen ek gıdaya yoğurtla başlatıyorlar,çileğin alerji riski daha az,ama onu vermeye korkuyorlar.
Ben de dahaçilek vermedim.Karpuz da vermek istemiyoruz,2 defa bizim karpuzdan ısırdı,dün karpuzygörünce eliyle gösterip istiyordu,hormonu fazladır diye eşim ağustosa kadar vermeyelim diyor

Benim oğlum sabah uykusunu 30
-45 dk gibi uyuyor,Saat 4de emziyorum,memede uyuyor,yatağına koyup yanından ayrılırsam uyanıyor,yanında olursam uyuyor.Gündüz o uyuduğunda pek bir iş yapamıyorum.Gece uykularım şükür kötü değil.Bazen 1-2 defa uyanıyor,işlerim bitmişse ben de onla uyursam,o da uyuyor,bizim yatakta uyuyor,ama sabaha kadar çok dönüyor,yatağın aşağı kısımlarından götürüp yanıma koyuyorum,tekrar yan taraflara filan dönüyor

Ayy dün gündüz mert efe bir kere kustu ağzına biraz patates verince ben hızlı yuttu öğürdü sanmıştım hafif sıcaktı vücudu onu da dişe yormuştum gece ateşlendi oğluşum dolven verdim ama inmedi zar zor bi saat uyudu sabaha karşı sabah aldık doktora giderken yolda kustu hastanede de çocuk doktoru yok dokuzda gelicek diyince eve döndük şimdi uyuyor ateşi biraz düştü kusmak iyi geldi heralde ama ne oldu hiç bir fikrim yok dişin ateşi kusma yapmaz dimi bi de ateş 38.6 ları gördük yani

Çok geçmiş olsun.diş ateş yapmaz diyor osman gönülal.

benim bebişim 3-4 defa yataktan düştü üstelik ben yanındayken kaşla göz arasında gidiveriyorlar en iyisi yere yatak sermek

hastalanmıştır canım muhtemelen. çok geçmiş olsun. bizimki dişte 1 defa ateşlendi o da 38 i geçmedi. genelde 38 i geçmeyen ateşe diş diyorlar..

kızlar plaj için mayo vs aldınız mı bebişlere? 1 haftalık kaçabileceğimizi umuyorum. gerek var mı acaba

Çok geçmiş olsun.diş ateş yapmaz diyor osman gönülal.
hastalanmıştır canım muhtemelen. çok geçmiş olsun. bizimki dişte 1 defa ateşlendi o da 38 i geçmedi. genelde 38 i geçmeyen ateşe diş diyorlar..
Çok sağolun kızlar ya doğru diyosunuz dişten değil az önce çözdük mevzuyu gece bezi taştı geçen gün eşimdeydi içerdelerdi o ara kıyafetine de geçti tabi ıslak kaldı bi kaç saat muhtemelen ordan mideyi üşüttü sleepynin gece olayı berbat ya

Ben çileği çıkar çıkmaz vermiştim çok da sevmişti, kiraz karpuz vs bayılıyor, buzdolabına gidiyor sürekli kkk diyor.

benim bebişim 3-4 defa yataktan düştü üstelik ben yanındayken kaşla göz arasında gidiveriyorlar en iyisi yere yatak sermek
Valla benimki de düştü, uyurken çok hareket ediyor, beşikte zaten yatmıyor, ben yan tarafında eşim de ayak ucunda yatıyor diğer yanı da hiç kullanamadığımız beşik kapatıyor böylelikle bu çemberde geze geze uyuyor, oda yaptım yer yatağı aldım daha hiç kullanmadık döne döne mutfağa kadar gider diye korkuyorum, uyurken girmediği hareket yok, doktora gittim bunları söyledim bi şurup verdi sakinleştirici sanırım ama onu da veremedim tadı berbat.

kızlar plaj için mayo vs aldınız mı bebişlere? 1 haftalık kaçabileceğimizi umuyorum. gerek var mı acaba
Biz de düşündük tatile gitmeyi ama sonra dedim havaya atıcak paramız mı var bu çocukla, decathlona bakabilirsin bu arada. Sen git sonra bize anlat nasıl geçtiğini

Benim artık tahammülüm kalmadı aman dökülmesin üstü kirlenmesin diye uğraşıyordum şimdi kaşığı istiyor kendisi yemek istiyorlar diye düşünüyorum keşfetmek istiyorlar o öyle yaparken ben de bir iki tıkıştırıyorum ağzına evin hali acınası tabi saldım ben de hiç gücüm kalmadı, eşim de daha çocuğa yemek bile yediremiyorsun açlıktan gece uyanıp duruyor diyor eşimle uğraşmak daha zor yani dün gece bi uyandı 2 saat uyumadı tahıllı mama yaptım yemedi açsa yemez mi sıkıldım artık aç mı tok mu mevzusundan valla, çocuğu uyutmaya çalışırken halüsinasyon gördüm uykusuzluktan sanki biri girmişti eve bağırdım hırsız diye çocuk ağlıyor eşim bağırıyor ne saçmalıyosun diye, ilaç içmem gerekiyormuş, hayır sadece uykuya ihtiyacım var.

Alt temizliği yaparken benim kadar zorlanan varmıdır bilmiyorum ama ben şöyle biraz kolaylaştırdım, tabi bi süre için geçerli olabilir, bezini kendisine aldırıyorum hadi gel bezini almaya gidelim diyorum zaten yürümeye çoktan istekli hemen geliyor döke saça alıyor atıyor tekrar alıyor vs, hadi koltuğa çık diyorum bazen çıkıyor bazen ben yardım ediyorum her yaptığı şeye çoşkulu seviniyorum aferin diyorum ıslak mendili veriyorum içinden vermesini söylüyorum çıkarmaya uğraşırken değiştiriyorum altını. Sonra bezini ona veriyorum çöpe atmaya gidiyoruz kendisi atıyor, çöpe atma aşamasına bayılıyor hatta yalandan peçeteleri buruşturup sürekli çöpe atmaya çalışıyoruz. Kendisi dahil olunca süreç baya uzuyor ama çatlayana kadar morarana kadar ağlamıyor.

Belki bi böcek sinek vs ısırıyordur o da alerji yapıp vücudun ısırık yerlerinin dışında başka bölgelerinin kaşınmasına sebep olabilir. Mesela bende de hep üst kolum yan tarafları kaşınır bi şey ısırdığında. Hayvanlara yaklaştırıyorsunuz da olabilir.

Oğlumun üst 4 alt 2 dişi var, dün ağladığında alt azı dişinin çıktığını gördüm, altlar dörtlemeden ve üst azı çıkmadan alt azı çıkmış, bu çocuk tam düzen karşıtı.

Yaa bunu bilmiyordum, evet bacaklarında sinek ısırığı var.

çok geçmiş olsun canım. molfixte de kışın taşıyordu ben epeyce gece altını değiştim. şimdi az yaptığı için değişmiyorum. istersen 1 beden büyük takabilirsin gece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…