2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben doktora götürdüm babıldamıyor diye, bekleyelim dediler. Şimdilik bir sorun görmediler.
Maşallah kuzuna

Çok teşekkür ederim, aynen öyle yaptım . Gelince getirecekler kurabiye, poğaça filan.

benimki de hiç kelime söylemiyor canım 18 aya daha çok varrr hiç sıkma canını

Fiziksel gelişim ilerdeyse dil sonradan geliyormuş ya da tam tersi dil öndeyse fiziksel gelişim sonradan gibi, kilo çok önemli değil ama maşallah boyu çok iyi uzamış yürüyorda, benimki yeni yeni yürümeye başladı annem vs yürümüyor diye garipsemeye başlamıştı ama dil gelişimi iyiydi 8,5 aylıkken iki kelimeli cümlemsi şeyler kurmaya başlamıştı bir çok kelimeyi söylüyor şimdi, belki ben çok müzik dinlettim, kitap okudum, yaptığım her şeyi anlattım onun etkisi olabilir.

Bebeklerden kan alıyorlar mı bilmiyorum ama yetişkinlerden bile sadece tam kan bakabiliyorlar vitaminlerine bakamıyorlar öyle bir yetkileri yok
ay bilmiyordum yaaa

evett sonucu alıp gitsem sadece muayene parası veririm ve oralarda beklemem diye düşünmüştüm ama nasipp

bizimki sadece mama diyor o da pipisine falan yani her şeye
kendince bağırıyor çığlık atıyor bazen tatlı sesler çıkarıyor inşallah hepsi vaktinde güzelce konuşur

ve hala yürümüyor her gören ay daha yürümüyo muuuu diyo ama ışık hızında sürünüyor ayağa kalktığımda benden önce hareketlenmiş önüme geçmiş oluyo
son günlerde annem de eşim de yok ve selim nereye gidersem peşimde aşırı bunaldım yorgunum bir de ev sahibi yine evi satıyor bıktım bu ev sahiplerinden 5.yılda 3.eve çıkmamız olacak ya taşınmaktan nefret ettim ama çok şükür başka bir problem yok

Pipi demişken oğlum artık bez değiştirirken kaçmıyor pipisinin olduğunu farketti, her bez açılışında tutup baya bi çekiştiriyor, canı da acımıyor.

Pipi demişken oğlum artık bez değiştirirken kaçmıyor pipisinin olduğunu farketti, her bez açılışında tutup baya bi çekiştiriyor, canı da acımıyor.
benimki de oynuyor ona bi değişik mam diyor biz de söyletip gülüyoruz

Maşallah maşallah erken konuşan bebek tatlılığı diye bişey de var yanii

Ooo allah kolaylık versin ev işi çok zor hele biz kiracılara allah yardım etsin inşallah gönlüne göre bulursun yürümemesi normal bi kaç tane bir yaş doğum gününe denk geldim genelde otruuyor bebişler bi anda ayaklanıverir merak etme

Bugün meva'm 1 yaş aşısını oldu. Benim tarttigim da 11 kg çıkıyordu saglik ocaginda 10.200 çıktı boyuda 77 cm Dedim 3 ayda aynı kiloda mi yani dedim. Oluyormuş hareket boya gidiyormuş kilo.. bizim 10 diş çıktığını sorunca çok normal benim çocuğum 1 yaşında 2 dışı vardı dedi. 2 yaşına kadar 12 kg ideal olanı imiş. Artık bir gram bile mutlu edecek bizi öyle gözüküyor.bugün desteksiz 3 adım attık her anları heyecan verici. Büyüdüler gerçekten

Doğum günü olan bebeklerin doğum gününü kutlarım.Sağlıkla büyüsünler.

Benim oğlumda cumartesi gecesinden beri döküntüler oluşmaya başladı,dün doktorlar çalışmadığı için,diğer hastanelerde de nöbetçi doktorlar olacağı için,ateşi olmadığı, yemek yediği için götürmedik.Bu gün kendi doktoruna götürdüm.Yüzünde,kafasında,omuzlarında döküntüler bu sabah daha da artmıştı.Kızamık olmuş oğlum.Aşıdan sonra olduğu için pek de ağır geçirmiyor dedi doktor.11 haziranda aşı olmuştu.19 haziranda ve 20 haziran sabah saatlerinde ateşi oldu.Her baktığımda içim acıyor.Çocuklar hastalanmasın.

A-BH çok geçmiş olsun. Şaşırdım açıkcası aşıdan sonra olmasına benim oğlumun bacaklarında da kırmızı döküntüler var ben isilik sanıyordum,şimdi uyuyor geçmezse size yarın fotoğraf göndereyim bi bakar mısınız aynı döküntüler mi

Son düzenleme:
Kızamık aşısı canlı bir aşı, aşı yapıldığı zaman bağışıklık sistemi biraz zayıf ise yapılan aşıdaki canlı virüs vücudunda çoğalmıştır . Bu nedenle kızamık olmuştur. Burada aşıdan sonra kabakulak olan bir kaç bebek görmüştüm ben de. ( Türkiye de aşı, kızamık , kızamıkçık, kabakulak olarak 3 lü yapılıyor).
Çok geçmiş olsun.

Bebeğim bugün yaşını doldurdu,aşıları acıtacak diye neredeyse aşı redci olucam .
Dün doğum günü yaptık yavrum kalabalığa alışık değil , gündüz uykusunu hiç uyumadı, Huysuzdu .Adam akıllı güzel bir fotoğraf çekemedik .
Bir ara tekrar fotoğraf çekmeyi düşünüyorum.
Bu fotoğrafı sabah denize giderken çektim, en güzeli bu oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…