2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Biz ayın 7.sinde yaptırdık 9ay aşılarını . KKK aşısı zaten bu kızamık aşısı yani . Bilmem bana önemli geldi hiç bir aşısını aksatmadık. Özel aşısı vs dahil .
Ben kan tahlilini 8.ay da yaptırtmıştım üstüste gelmesin diye.. çok şükür iyiyiz .

Bu arada bu çiş koku olayı su kısmından kaynaklanıyormuş . Sıcaklardan dolayı doktor bana sık sık su ver dedi . Zaten görünce de bas bas bağırıyor su istiyor..

Kızlar ben size başka şey soracağım. Ya biz deniz olan şehirdeyiz başladık yani denize girmeye.. yalnız ben bebeğimi denize sokamıyorum , kum da bile oturmadı korktu bas bas bağırdı ağladı . Arkadaşımızın bebeği 1,5 yaşında o da ilk defa girdi ufaklık resmen su kuşu oldu , ..
Ama bizim ki korktu .. Sizin bebişleriniz naptı ? Korktu mu ? Yada ben ne yapacağım ya bilmiyorum alışması lazım ..

İnşaallah büyük bir umutla bekliyorum düzelmesini
Bizim ateş olmadı ama koku olması beni tedirgin etti peki koku kendiliğinden mi geçti
evet ateş geçtiğinde geçmişti ve dediğiniz gibi bende o günden beri bol bol su teklif ediyorum

Biz daha girmedik ama doktora sormustum soylediklerini paylasayim;
Saaat 4-6 arasi bebeklere uygun gunes kremi ile (bioderma onerdi)
Mutlaka kollarini ve basini boynunu kapatan uv korumali sapka mayo ile
Once kucagimizda yavas yavas kesfetmesini saglayayarak yani birlikte sarilarak girmek alisinca simit vb kullanmak
Simiti once disarda tanitmak sonra denizde oturtmak birden sokunca korkuyorlarmis
Birde uzeri tenteli havuzlar var onlari onermisti deniz suyu ile doldurup oynayabilir diye
Eger korkuyorsa zorlamayin kendi zamaninda yavas yavas alisacak dedi

Biz bugün ilk defa gideceğiz 1saatbsinra falan evden çıkarız şuan tek bildiğim evden çıkmadan yarım saat önce güneş kremini sürmek ve denize sokarken ilk olduğu için t-shirt ile sokacağım bakalım heyecanlıyım bende

Deniz simidini dün sisirdik dünden beri elinde umarım alışmıştır

Biliyorsundur belki biz kızımın tedavisinden dolayı evden çıkmıyoruz Rabbime emanet ne diyeyim aşı aşı aşı hepsini yaptırıyorum zatende bu fazladan Bi aşı dedi hemşire o yüzdende yaptırmak istemedim böyle söyleyince sende birazcık içim rahatladı teşekkür ederim

Evet canım biliyorum, nasıl şimdi kızın tedavisi nasıl gidiyor?

Kart gibi bişey yaparsan wpden falan atmalık, altına yazover topuklu ayakkabı giymemeniz önerilir diye
Slm kızlar malum yaz geldi biz hazırlanamadik bir türlü bebek için güneş kremi mustela mi Bioderma mi hangisini önerirsiniz kullanan var mı
Ben muhebdisinoglu onerisiyle babyton aldım
Cildiyeci onerisiyle Bioderma aldım ama o kadar zor sürülüyor ki, kızımın hiç Sabri olmuyor. Çok kati gerçekten aşırı zor sürülüyor kullanamıyorum.
Solante almayı düşünüyorum.
Solantenin içeriği temiz değil demişti muhendisinoglu sonra marka o paylasımı sikayet esip içeriği kaldırttı
Yarın hem 9 ay aşıları hem de 9 ay kan tahlili var. Şans dileyin kızlar
Nasıl geçti?

dikloron su an bexero ile cebelleşiyorsun ama hamilelik nasıl gidiyor

Ben bilmiyordum kusura bakmayın çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin bu aşı kızamık kabakulak 3k li aşı değil mi fazladan değil yani 9.ayda uygulanan bir asiymis zaten

Ben bu hafta sağlık ocağındaki aşısını haftaya da menejiti vurdurmayi düşünüyorum
Beni de bugün aradılar da yaptırmayacağımı söyledim. Zaten ilave bir aşı olduğunu söylediler, doktorumuz da çok kalabalıkla temasınız yoksa yaptırmayın demişti.
Biz 3. kez denize soktuk haftasonu. İlkinde güzeldi, sevdi. İkincide ağladı. Üçüncüde çok eğlendi su kuşu oldu. Üçüncü girişinden önceki hafta evde de şişme havuzuna sokmuştuk alıştı muhtemelen iyice suya.

Arkadaşlar merhaba, ben eski üyeliğimi silmiştim. Yeni üyeliğim zaman aldı biraz ama sonunda ben de aranıza katıldım. Benim koalam da eylülde doğdu. 9 aylık olmasına bir kaç gün kaldı. O kadar çok şey yaşadık ki ve bunları paylaşacak kimse olmaması, çocuksuz arkadaşların anlamaması, akraba olanların çocuğunu kıyaslaması vs derken kimseyle konuşasım gelmiyor açıkçası. Bu topiği görünce çok sevindim. Çok fazla telefona bakamıyorum. Kızım iki uyku yapıyor. Uyurken anca işte. Bu ara atak döneminde mi bilmiyorum. Normalde şu an uyumazdı mesela ama uyudu. Gece doğru düzgün uyumadığı için sanırım. Bu bir kaç gündür başını sağa sola sallıyor özellikle uykusu gelince. Aranızda yaşayan var mı ya da önceki çocuklarında gören oldu mu tecrübeli annelerden?

Hemoglobin 10.4 çıktı kansızlık çıktı biraz. Onun için Demir ilacına devam ediyoruz
Onun dışında gelişimsel olarak iyi ilerliyor
Aşı da hic sıkıntı yapmadi bizde gayet rahat bir süreç geçirdik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…