2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Benim kızım da yakın zamana kadar gunde 3 kaka yapıyordu bu sıra bazen bir kez bazen 2 kez yapıyor ama pişik yok bilemedim sen eger bi gariplik hissediyosan istersen doktora git öncesinde

Ben manuel pompa kullanıyordum sonra ebebekin giyilebilir olanını aldım uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı kablo vs derdi de yok ama bilemem uzun sureli kullanımda nasıl olur. Biberonu almıyor mu yoksa hiç denemedinşz mi eger denemediysenix bence biberon pratik bir çözüm yolu bardak ya da suluk da denenebilir ama orda daha cok dökülüyor

Benim kızım once birini ama ardından hemen oburunu cıkardı yine de es zamanlı değil aralarında biraz zaman var biri damagı tamamen acmısken oburunun köşesi yeni cıkıyodu

Yeni gebemiz diklocugumun verdiği bilgiye gore sorumlumuz probiyotik yogurt. Bir sure probiyotik vermeden deneyecegim bakalim sonuc degismezse doktor yolu tutacagiz artik.

Benim kızım da yakın zamana kadar gunde 3 kaka yapıyordu bu sıra bazen bir kez bazen 2 kez yapıyor ama pişik yok bilemedim sen eger bi gariplik hissediyosan istersen doktora git öncesinde

Ben manuel pompa kullanıyordum sonra ebebekin giyilebilir olanını aldım uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı kablo vs derdi de yok ama bilemem uzun sureli kullanımda nasıl olur. Biberonu almıyor mu yoksa hiç denemedinşz mi eger denemediysenix bence biberon pratik bir çözüm yolu bardak ya da suluk da denenebilir ama orda daha cok dökülüyor

Benim kızım once birini ama ardından hemen oburunu cıkardı yine de es zamanlı değil aralarında biraz zaman var biri damagı tamamen acmısken oburunun köşesi yeni cıkıyodu
Fikir için çok teşekkürler e bebek ürünleri güzel oluyor uygun fiyatlı almayı düşünüyorum bende açıkçası sağıp depolayacak miyim nasıl olacak yaşayarak deneyimleyecegim yani süreç nasıl olacak ve ne kadar sağmak gerekecek
Biberon hiç vermedik kullanmadık yani biberonla verecek bir şey olmadı suyu bardaktan veriyorum bazen ama döküyor olmuyor ölçülü bir cubugumuz var suyu onunla veriyorum
Dişler alttan 2 li çıkınca öyle sanmistim ama iyi oldu soylediginiz ağzında diğer dişi arayacaktim 😂

İsyan edeceğim şimdi 😂😂 çocuğuma uyku tulumu bulamadım . Kızlar bu erkeğe olur mu yaa 🤭

İsyan edeceğim şimdi 😂😂 çocuğuma uyku tulumu bulamadım . Kızlar bu erkeğe olur mu yaa 🤭
Baskılarını tam anlayamadım ama renk gayette olur zaten uykuda giyecek 😂🤭

dikloron dikloron 'um tebrik ederim canim, tup bebek sonrasi hamilelik daha kolay olusuyor. Aralari bizim kizlardan da az olacak, simdiden bol bol uyu dinlen, enerji depolamaya bak 🧿

Kızlarrrrrr, benim bir sorunum var, Ilay kuş asiri cok kaka yapiyor, demir ilacina ragmen kakasi civik ustelik. Sizler ne durumdasiniz? Gunde 5 kakali bezimiz, 2 cisli bezimiz var.
5 kakanin ucu civik, biri kaskati, biri yari kati yari civik oluyor genelde ama tum gun civik kaka yaptigi da oluyor.
Ablasi 9 aylikken demir ilaci sebebiyle gunde 1 kez ancak kaka yapardi, o da kaskati olurdu.

Simdi persembe aksami ucusum var, doktora gitsem mi diye bir dertlendim, ne diyorsunuz?

Ishal olmasi disinda hicbir belirti, huysuzluk vs yok, gecen cuma kizamik asisi oldu, asidan mi diyeceğim ama ne alakasi var, bu cocuk yumurta yiyor gayet normal kaka yapiyor. Ama dikkatimi birsey cekti, ne zaman protein alsa kakasi bu hale geliyor.

Ha sunu eklemedim, kakasini popoda en fazla 1-2dk tutuyorumdur ama hemen pisik oluyor, yani kakasi yakiyor cocugu, huysuzlaniyor kaka sonrasi.
Acaba demir ilaci yapiyor olabilir mi? Kizimin demiri yuksek oldugu icin yeni basladik. 2 gundur demir kullaniyor. Normalde kati olan kakasi baya yumusadi. Sidefer kullaniyor. Bende demir takviyesinden diye dusunmustum. Gunde 2 bazen 3 defa yapiyor.

Acaba demir ilaci yapiyor olabilir mi? Kizimin demiri yuksek oldugu icin yeni basladik. 2 gundur demir kullaniyor. Normalde kati olan kakasi baya yumusadi. Sidefer kullaniyor. Bende demir takviyesinden diye dusunmustum. Gunde 2 bazen 3 defa yapiyor.
Ya tabiki olabilir her cocugun bunyesi bir degil ama demir ilaclari genelde kabiz yapmasiyla bilinir. Kakayi siyah ve kati hale getirir, o yuzden demir ilacindan şüphelenmedim acikcasi bir de biz aylardir demir kullaniyoruz, bu durum yeni olustu.

Alt değiştirmede ciddi kriz yaşıyoruz, eskiden en sevdiği şeydi
Pisigi yok, canıni da acitmiyorum (hep pamuk kullaniyorum)
Tikanana kadar ağlıyor, istiyor ki bir bez tak 1 hafta götürsün o beni
Kafama poşet bile taktım dikkatini çekeyim diye yok.
Sadece alt değişimi değil, sırtüstü yatırıp yaptığım her şeyde böyle. Banyo sonraları da felaket bizde.
Yaşayan var mı çözüm bulan var mı ? Oyuncak vs hepsini denedim

Sadece alt değişimi değil, sırtüstü yatırıp yaptığım her şeyde böyle. Banyo sonraları da felaket bizde.
Bizde aynı durumdayız hele kaka yapmışken tek başına değiştirmek imkansız, banyo sonraları da aynı hep bi kriz
Bizimki de istiyor ki çıplak kalsın, evler hala az serin yaz gelse de cıbıldak cıbıldak dolaşsalar yaa

Oyuncakları ilgisini asla çekmiyor kumanda bazen de telefon veriyorum ama o daha uzun soluklu olmuyor üstüne bi de pipisini tutup kaşıyor 🥹

Cok şanslısın Philips avent en iyi marka zaten 😊 bende bir tane ucuz manuel alacağım elektrikli hangi marka karar veremedim orta yollu bir şey bakacağım peki sütü saginca nasıl kullanıyorsunuz mesela sabah emzirip bıraktık diyelim sonraki öğün annem kahvaltısını yedirecek öğlen sağılan sütü verse sonra bir meyve çorba yoğurt gibi vs ve ben işten geldim emziririm gibi mi ilerliyoruz
Ayrıca biz biberon kullanmıyoruz sağılan sütü nasıl verecegiz
Kayınvalidem kaşıkla veriyor sağılan sütü. Sabah yumurtalı kahvaltı yaptırıyor ikinci öğün süt veriyor yatırıyor bana öyle dedi.

Dönmeye çalışıyor hemen alt değiştirmek istediğimde. O an evde kim varsa babası yada başka biri çağırıyorum. Dikkatini dağıtsın diye. Olmadı tut ellerini diyorum hızlıca altını değiştiriyorum

Bu arada kızlar diş hekimine gittinix mi ilk dişler cıkınca kontrol oneriyorlar bizimkinin ust dişleri cıkıyor yakın zamanda goturmeyi dusunuyorum
Çocuk doktoru bakıyor zaten ben götürmeyi düşünmüyorum. Nasıl olsa bu dişler kalıcı değil. Kalıcı dişler çıkınca yamuk gelirse ortodontiye gidilecek mecburen

Kalın gibi duruyor yorumlarda biri 0,5 tog yazmış olur fiyatı da iyi. Tükendi diyor yalnız alabildin mi?

Çocuk doktoru bakıyor zaten ben götürmeyi düşünmüyorum. Nasıl olsa bu dişler kalıcı değil. Kalıcı dişler çıkınca yamuk gelirse ortodontiye gidilecek mecburen
O konuda birkaç problem kalıcı dişler ağızda süt dişler varken çıkıyor. Karma dişlenme dönemi olarak geçiyor. Bunun dışında konuşma için de dişler önemli ve çocukları psikolojik olarak etkiliyor çürük ya da eksik dişler ve bu sebeple sosyal olarak geri kalmasına neden olabiliyor.

Kayınvalidem kaşıkla veriyor sağılan sütü. Sabah yumurtalı kahvaltı yaptırıyor ikinci öğün süt veriyor yatırıyor bana öyle dedi.
Hamileyken biberon almıştım ama hiç lazım olmayınca bence şuandan sonra gerek yok ya kasikla ya da e bebekte anne süt kaşığı gördüm ölçü çizgileri de var öyle bir şey olabilir zaten iş çıkışında yakın 2 saat kala en son bir şey yemiş olsa biz gelince doya doya emziririz bende o şekilde planliyorum

Hamileyken biberon almıştım ama hiç lazım olmayınca bence şuandan sonra gerek yok ya kasikla ya da e bebekte anne süt kaşığı gördüm ölçü çizgileri de var öyle bir şey olabilir zaten iş çıkışında yakın 2 saat kala en son bir şey yemiş olsa biz gelince doya doya emziririz bende o şekilde planliyorum
Kaşık biberonda kullanabilirsim ucu kaşık gibi

Dönemsel bi şey bencr kızımda da bi ara oldu asla tutamıyoduk ve çareyi külot bezde bulmuştuk su an daha sakin yine cırt cırtlı bez bağlayabiliyoruz eşimle. Kapagını acabildiği mustela gibi kremleri yiyerek falan duruyor fjfjf ama genel olarak o bakımla ilgili olarak ona gorev vermeyi denemek ve gecici oldugunu bilmek galiba bu bez değiştirirkenki sürecin anahtarı septembrmom septembrmom

Dönemsel bi şey bencr kızımda da bi ara oldu asla tutamıyoduk ve çareyi külot bezde bulmuştuk su an daha sakin yine cırt cırtlı bez bağlayabiliyoruz eşimle. Kapagını acabildiği mustela gibi kremleri yiyerek falan duruyor fjfjf ama genel olarak o bakımla ilgili olarak ona gorev vermeyi denemek ve gecici oldugunu bilmek galiba bu bez değiştirirkenki sürecin anahtarı septembrmom septembrmom
Külot bez kullanıyorum günde bir iki kere ve evet krem veriyorum hep. Yatar yatmaz krize giriyor çoğu zaman gözü hiç bişi görmüyor 🥲

X