2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Ben de yatağa yatırıp yanına uzanarak emzirebiliyorum yoksa dikkati çok dağılıyor.

Bizimki bugün ben işteyken oturduğu yerde sırt üstü düşmüş kafasını çarpmış yere 😞 birşey olmuş mudur annemle babam bakıyordu 😞
Geçmiş olsun bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Morluk yada şişlik varsa arnica jel sürebilirsin hemen geçiriyor. Doktora sormuştum.

Dün gittik muayeneye çok çok yeni 4+2 falan dedi ama ben 5+2 bekliyordum sat a göre🥹 haftaya gel tam belli olur dedi

Ya sat 15 nisan zaten 21 martta ilk adetimi oldum, 2.yi 1 hafta erken olunca dedim heralde düzensizlik normal sonra işte son adetim gecikti ama asla ihtimal vermiyorum, sancım var pedle dolanıyorum ha oldum ha olacam ama gelen giden bişey yok ama asla aklıma gebelik gelmiyor ilki tüp bebek olunca.
Çalışıyorum bi de baktım memelere dikenler batıyor aha dedim mastit olcam yine eve geldim dokundum falan şişlik düğüm yok Allah Allah dedim, en son işte 3 gün önce d vit alınca midem bulandı ki bulantı yaşamam tadı da hoşuma gider ordan işkillendim akşamına eşime test aldırdım 1 tane almış oda yaptım baktım pozitif inamadım 😄 ertesi gün 2 farklı marka aldırdım onlar da pozitif çıktı ama yine inanamıyorum 🙄 sonra kan verdim beta 1200 küsur 🥹 çok şaşırdım gerçekten 2 yıl denedik olmadı bende düşük amh vardı ilk denemede tuttu sonrasında ihtimal vermiyordum açıkçası , Allahın takdiri işte hala inanamıyorum 🤣🤭
Ne güzel ne mutlu senin adına çok sevindim

Sevgili anneler bebekleriniz gece uykusuna kaçta yatıyor?
Bizimkisi en geç 19.30’da uyumak istiyor aşarsak saati hem uykuya dalması zorlaşıyor hem de gece uyanması artıyor. Akşam hiçbir yere çıkamaz olduk. Kabusa dönüyor geç kalırsak. Ne yapmalı bu konuda?
Geç uyuyor 20.30-21 gibi. Günler uzadı ya aydınlıkta yatmıyor

Kizlar süt sağma cihazı kullanıyor musunuz ben Haziran sonu ise baslayacagim bu süreci nasıl yonetecegim acaba manuel bir pompa alsam işimi görür mü
Ben işe başladım canım süt sağıyorum. Ablamdan kalan Philips avent elektrikli pompa vardı onu kullanıyorum. Diğer göğüse de mochi manuel pompa aldım. Elektrikli ile sağarken süt akıyor. Manuel pompa ile alan sütü topluyorum

Ay valla Alara çok mız mız sürekli onunla ilgileniyorum misafirim var , bitmek bilmiyor bu misafirler biri gidip diğeri geliyor uzun süre kalıyorlar , öyle işte , evde bile oturamıyorum sürekli dışardayım misafirlerden dolayı , artık Alara o kadar alıştı ki sürekli dışarıya çıkmak istiyor tabi arabada hala durmuyor
Bizimki de gezenti. Öğlen uyumadığı zaman dışarı parka çıkartıyorum. O kadar seste nasıl güzel uyuyor anlatamam

Kızlar kulak kasimasi üst dişlerde mi oluyor bugün kalktığımizdan beri eller hep kulakta biraz da huysuz rahatsız ediyor belli ateşi yok ama ağrısı vs olmasın diye neler yaptınız
Bizimde eller hep kulakta 3. Diş üstten 1 diş çıktı. 4. Diş üst ikinci diş çıkacak onu bekliyoruz. Dentigel sürüyorum dişine rahatlatıyor

dikloron dikloron 'um tebrik ederim canim, tup bebek sonrasi hamilelik daha kolay olusuyor. Aralari bizim kizlardan da az olacak, simdiden bol bol uyu dinlen, enerji depolamaya bak 🧿

Kızlarrrrrr, benim bir sorunum var, Ilay kuş asiri cok kaka yapiyor, demir ilacina ragmen kakasi civik ustelik. Sizler ne durumdasiniz? Gunde 5 kakali bezimiz, 2 cisli bezimiz var.
5 kakanin ucu civik, biri kaskati, biri yari kati yari civik oluyor genelde ama tum gun civik kaka yaptigi da oluyor.
Ablasi 9 aylikken demir ilaci sebebiyle gunde 1 kez ancak kaka yapardi, o da kaskati olurdu.

Simdi persembe aksami ucusum var, doktora gitsem mi diye bir dertlendim, ne diyorsunuz?

Ishal olmasi disinda hicbir belirti, huysuzluk vs yok, gecen cuma kizamik asisi oldu, asidan mi diyeceğim ama ne alakasi var, bu cocuk yumurta yiyor gayet normal kaka yapiyor. Ama dikkatimi birsey cekti, ne zaman protein alsa kakasi bu hale geliyor.

Ha sunu eklemedim, kakasini popoda en fazla 1-2dk tutuyorumdur ama hemen pisik oluyor, yani kakasi yakiyor cocugu, huysuzlaniyor kaka sonrasi.

Sevgili anneler bebekleriniz gece uykusuna kaçta yatıyor?
Bizimkisi en geç 19.30’da uyumak istiyor aşarsak saati hem uykuya dalması zorlaşıyor hem de gece uyanması artıyor. Akşam hiçbir yere çıkamaz olduk. Kabusa dönüyor geç kalırsak. Ne yapmalı bu konuda?
Gündüz 3uyku uyuyor bizimki gece de 11den önce uyumuyor uyursada illa uyanıyor sende gündüz uykularını arttırabilirsin

Ben işe başladım canım süt sağıyorum. Ablamdan kalan Philips avent elektrikli pompa vardı onu kullanıyorum. Diğer göğüse de mochi manuel pompa aldım. Elektrikli ile sağarken süt akıyor. Manuel pompa ile alan sütü topluyorum
Cok şanslısın Philips avent en iyi marka zaten 😊 bende bir tane ucuz manuel alacağım elektrikli hangi marka karar veremedim orta yollu bir şey bakacağım peki sütü saginca nasıl kullanıyorsunuz mesela sabah emzirip bıraktık diyelim sonraki öğün annem kahvaltısını yedirecek öğlen sağılan sütü verse sonra bir meyve çorba yoğurt gibi vs ve ben işten geldim emziririm gibi mi ilerliyoruz
Ayrıca biz biberon kullanmıyoruz sağılan sütü nasıl verecegiz

Bizimde eller hep kulakta 3. Diş üstten 1 diş çıktı. 4. Diş üst ikinci diş çıkacak onu bekliyoruz. Dentigel sürüyorum dişine rahatlatıyor
Aaa üstten dişler tek tek mi çıkıyor ben ikili gelecek diye bekliyorum 😀 diş çıkarma süreci zor olduğu için gerçekten rahatlamaya ihtiyaçları var zeytinyağı karanfil de iyi geliyor sanırım ise yaradi

dikloron dikloron 'um tebrik ederim canim, tup bebek sonrasi hamilelik daha kolay olusuyor. Aralari bizim kizlardan da az olacak, simdiden bol bol uyu dinlen, enerji depolamaya bak 🧿

Kızlarrrrrr, benim bir sorunum var, Ilay kuş asiri cok kaka yapiyor, demir ilacina ragmen kakasi civik ustelik. Sizler ne durumdasiniz? Gunde 5 kakali bezimiz, 2 cisli bezimiz var.
5 kakanin ucu civik, biri kaskati, biri yari kati yari civik oluyor genelde ama tum gun civik kaka yaptigi da oluyor.
Ablasi 9 aylikken demir ilaci sebebiyle gunde 1 kez ancak kaka yapardi, o da kaskati olurdu.

Simdi persembe aksami ucusum var, doktora gitsem mi diye bir dertlendim, ne diyorsunuz?

Ishal olmasi disinda hicbir belirti, huysuzluk vs yok, gecen cuma kizamik asisi oldu, asidan mi diyeceğim ama ne alakasi var, bu cocuk yumurta yiyor gayet normal kaka yapiyor. Ama dikkatimi birsey cekti, ne zaman protein alsa kakasi bu hale geliyor.

Ha sunu eklemedim, kakasini popoda en fazla 1-2dk tutuyorumdur ama hemen pisik oluyor, yani kakasi yakiyor cocugu, huysuzlaniyor kaka sonrasi.
Biz geçen ay kusma ve ishal yaşadık kusma yumurta sarısını tam vermemden kaynaklaniyordu şuan yarısının biraz azını veriyorum çözdük resmen mide kaynıyor ve kusma için motis diye bir şurup vermişti aynı şekilde doktorumuz prebiyotik önerdi enterogermina kids yazdı ve ishal çözüldü her gün 1 tane verebilirsin sorun olmaz demişti sonra araştırdım ve kabız olunca da onu verince enteresan şekilde işe yarıyor siz bu durumu doktorunuza sordunuz mu o ne diyor
Bizde de hemen alsam bile kızarıklık oluyor kızarıklık geçene kadar pişik kremi sürüyorum

Benim oğlan da gece hiç uyuyamadı hep ağladı kulağını kaşıdı durdu dişten böyle oluyor sanırım, zeytinyağı karanfili nasıl uyguluyorsunuz? Miktarı nasıl, gece uykusuna geçmeden mi sürüyorsunuz ?

Yoğurdu nasıl veriyorsun? Bizde bi ara böyleydik ve 2 3 hafta sürdü her beslnme sonrası kaka yapıyordı bazen sulu cıvık bazen katı çişli bezi yoktu resmen hep kakalı ama ben şunu farkettim yoğurdunu aktivia probiyotik yoğurt ile mayalıyorum bu yoğurdu yediği zamanlar çok dışkılama yapıyordu bi daha kullanmadım kendi yoğurdumuzdan mayaladım normale döndü.

En başında da ek gıdaya geçtiğimizde kabız olunca yoğurt verince hemen kakasını yapıyordu ordan bu çıkarımda bulundum ve buymuş sebebi gerçekten

Yoğurdu nasıl veriyorsun? Bizde bi ara böyleydik ve 2 3 hafta sürdü her beslnme sonrası kaka yapıyordı bazen sulu cıvık bazen katı çişli bezi yoktu resmen hep kakalı ama ben şunu farkettim yoğurdunu aktivia probiyotik yoğurt ile mayalıyorum bu yoğurdu yediği zamanlar çok dışkılama yapıyordu bi daha kullanmadım kendi yoğurdumuzdan mayaladım normale döndü.

En başında da ek gıdaya geçtiğimizde kabız olunca yoğurt verince hemen kakasını yapıyordu ordan bu çıkarımda bulundum ve buymuş sebebi gerçekten
Ay probiyotikle mayalamistim, ben de normale doneyim o vakit, sagol canim 🙏

Teşekkür ederim canım hoşbulduk diyelim😂 ailem uzakta ama bakalım Allah kolaylık sağlar 🥹🤗
Aynen ilk zamanlar zaman geçmiyor sanıyoruz ama geçiyor. daha zor günler seni bekliyor dermişim 😄 şaka bir yana büyüdükçe kolaylaşıyor, birbirlerine en iyi arkadaş olacaklar tadını çıkar 🥰 cinsiyeti ne acaba 🥰

Benim kızım da yakın zamana kadar gunde 3 kaka yapıyordu bu sıra bazen bir kez bazen 2 kez yapıyor ama pişik yok bilemedim sen eger bi gariplik hissediyosan istersen doktora git öncesinde
Cok şanslısın Philips avent en iyi marka zaten 😊 bende bir tane ucuz manuel alacağım elektrikli hangi marka karar veremedim orta yollu bir şey bakacağım peki sütü saginca nasıl kullanıyorsunuz mesela sabah emzirip bıraktık diyelim sonraki öğün annem kahvaltısını yedirecek öğlen sağılan sütü verse sonra bir meyve çorba yoğurt gibi vs ve ben işten geldim emziririm gibi mi ilerliyoruz
Ayrıca biz biberon kullanmıyoruz sağılan sütü nasıl verecegiz
Ben manuel pompa kullanıyordum sonra ebebekin giyilebilir olanını aldım uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı kablo vs derdi de yok ama bilemem uzun sureli kullanımda nasıl olur. Biberonu almıyor mu yoksa hiç denemedinşz mi eger denemediysenix bence biberon pratik bir çözüm yolu bardak ya da suluk da denenebilir ama orda daha cok dökülüyor
Aaa üstten dişler tek tek mi çıkıyor ben ikili gelecek diye bekliyorum 😀 diş çıkarma süreci zor olduğu için gerçekten rahatlamaya ihtiyaçları var zeytinyağı karanfil de iyi geliyor sanırım ise yaradi
Benim kızım once birini ama ardından hemen oburunu cıkardı yine de es zamanlı değil aralarında biraz zaman var biri damagı tamamen acmısken oburunun köşesi yeni cıkıyodu

X