2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Kızlar 13 haftalık oldum doktorum balık yemediğim için balıkyağı kullanmamı önerdi imom marka aldım içinde bir çok başka vitaminlerde var balık yediğin günler içme diğer günler iç dedi varmı aranızda kullanan yan etkisi yoktur umarım

Ben kullandım canım şuan da ona eşdeğer bi vitamin kullanıyorum birebir aynılar. Balık yiyemiyorum bana da önerildi mide bulantın varsa içtikten sonra bazen balık tadı gelebiliyor onun haricinde bi yan etkisi yaşamadım memnunum

Teşekkür ederim cvpladğın için canım sabahları bulantım oluyor akşam içilir mi acaba biliyormusun

Teşekkür ederim cvpladğın için canım sabahları bulantım oluyor akşam içilir mi acaba biliyormusun
Ben gündüz unuttuğum içim şimdi içip yatıyorum arkasından da bi mandalina yedim c vitamini içindeki demirin emilmesi için lazım diye sabah yazarım canım bi rahatsızlık olup olmadığını

Bende doktorumun önerisi ile Ocean mummy aldım , içinde birsürü vitamin ve mineral var bende kabızlık yaptı

Merbaha kizlar ..nasılsınız ..
Tuhaf birşeyler var sanki .
Karnım çıkmıştı az da olsa ama iki gündür karnım gittikçe küçüldü ..böyle birşey yaşayan var mı .geçen hafta cuma kontorele gitmiştim sıkıntı yoktu..
Bu hafta gitmiyecektik ama Perşembe günü büyük ihtimalle tekrar gidecem .

Belki şişkinlikti o yüzden indi. Ben progestana başladıktan sonra yine kabız yaptı şişliğim vardı ama şimdi daha az gibi inmiş gibi. Bir de sabahları daha küçük oluyor karnım akşama doğru şişiyor

Canımm uyumadan önce içme mide boşalmış gaz ve bulantı yaptı. Sanırım sen de balık sevmiyosun o tadı ve kokuyu sonradan almamak için akşam yemeği ile birlikte iç
Ben dün öğlen 3 de içtim bu sabah istifra ettim ama onla ilgisi yoktur herelde herşeyi ona bağlarım ben şimdi

Benimde öyle oluyor canım bazı günler daha şiş bazı günler inik sanırım gaz falan mı oluyoruz ondan gibi

Ben dün öğlen 3 de içtim bu sabah istifra ettim ama onla ilgisi yoktur herelde herşeyi ona bağlarım ben şimdi
Hayır canım boş bualntı yapmıyo sadece yeni içtiğinde miden boşsa balık tadı geliyo ağzına ben onu kaldıramadım dün o yüzden çok öğürdüm sonra geçti o tat onun için yemekle iç dedim balık kokusunu bastırsın

Kızlar selam. Benim dün pıhtılı kanamam olunca korkup acile gittim. Koyu renk bir pıhtı gelmişti. Gittiğim üçüncü hastanede kadın doğum doktoru buldum acıbademlerden biriydi. Dış doktormuş nöbetçi.
Baktı bebekte sorun yok ama plasentan rahim ağzına yakın yarısını kapatmış ondan kanama olabilir sen 20 gün sadece yat bence düzelir dedi. İşe gitme, ev işi yapma, yemek yapma dedi. Tanıya da plasenta previa marjinal görüldü yazmış. Düşük tehlikesinin tanı kodunu girmiş. Progesteron iğne yazmış acilde yaptırayim diye bir sürü tetkik istemiş. O kadar korkuttu ki beni. Hemen kendi doktorumu aradım korkma hiçbir şey de yaptırma gereksiz yapılan progesteron iğnesi ilerde bebekte soruna yol açabiliyor yarın ben göreyim dedi.
Bugün gittim ne plasentam aşağıda ne de o doktorun dediği gibi sıkıntılar var. Bunlar nasıl doktor inanamıyorum dedi. Beni dünden beri boşu boşuna paniklettirdi. Bugün 13+5 ultrasonda ölçüldüğünde 14+2 hiçbir kanama alanı da yok. İğneyi 12. haftada bırakmıştık sadece 1 hafta progesteron fitil kullanacağım. Güvendiğiniz doktordan başkasına gitmemek lazımmış onu anladım.

Hiç kilo almadım hatta kilo verdim diye de endişeleniyordum onun için de şu aşamada önemli değil alırsın yavaş yavaş dedi. Karnım da yok dümdüz hala. İdrak edemedim hamileliği :)

Çok geçmiş olsun canım aynen doktor çok önemli benim de 10.haftada gittiğim doktor çocuğun ensesi ölçüp sınırda diyip beni çok korkutmuştu. Meğer o haftada ölçüm olmazmış çok şükür şuan sınırda felan da değil. Yani gereksiz bi korku yayıyolar bazı doktorlar. Peki kanama sebebi için kendi doktorun ne dedi?

Benimde öyle oluyor canım bazı günler daha şiş bazı günler inik sanırım gaz falan mı oluyoruz ondan gibi

İnşallah oyledir.. progeston fitili 2 haftadır bırakmışım ...ondan sonra değişen birşey olmadı..bir kaç gün önce karnımda oturup kalkarken birşey var gibiydi şimdi boş gibi ..inşallah benim kuruntumdur..mide bulantim falwm dewam ediyor tek tesellim belki o ..hayırlı ile Rabb'im sağlıkla bebeislerimizi bize bağışlasın

Geçmiş olsun canim .evet bazen doktorlar içimizde kuruntu azmis gibi daha da korkutuyorlar ..çok şükür ki iyisiniz ...rabbim sana bağışlasın

Sebebi bilinmiyor dedi yani içeride bir kılcal damar bile kanamış olabilir. Çünkü içeride bir kanama alanı yok, rahim ağzı da kapalı. Artık anormal bir durum olmadığı sürece kesinlikle gitmeme kararı aldım başka doktora. Bir de adam da tüp bebek doktoruymuş valla inanamıyorum hastalarına allah sabır versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…