2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Merhaba, benim surekli kanamam oluyor. Doktor rahimde kanama alani oldugunu soyledi, biraz devam edebilirmis. Kasiklarda agri yoksa ve kanama bir kac gun icinde duuryorsa bence endise etmene gerek yok, ben surekli acile gidiyordum ama artik alistim. Bebegin kalp atislairni iki defa dinledim kanamalardan sonra.
Selam, hematom gibi bişey mi?

Merhabalar, ben yurtdışından katılıyorum. Hafta sonu Dr Bülent Tıraş ile tanıştım muayene etti. Ultrasonda Fazla yumurta göremedi ama AMH gayet iyi çıkmıştı 2 hafta önce.
Banada Prp+ekso tavsiye etti 4.200 EUR bir rakam verdi asistan. Bu normalmi?? Bilen varmı?
Adamına göre fiyat belirleme sanki.
Ayrıca Genetik testi ve Mikrochip tavsiye ediyor. Ben sadece prp yaparım diye düşünüyorum. Onada 1.250 EUR istiyorlar Maslakta.. Bana tedavi ve fiyat konusunda yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkür ediyorum ve hepinize sağlıklı hayırlı bebişler diliyorum

Ben devlette yaptırdığım için piyasayı bilmiyorum
O kadar para verebilecek güçteyseniz kıbrısı deneyin derim

Ben devlette yaptırdığım için piyasayı bilmiyorum
O kadar para verebilecek güçteyseniz kıbrısı deneyin derim
Teşekkür mesaj için. Yani sırf prp+ekso 4.200 eur veremem. Bunun dışında daha IVF+Mikroçip+genetik tarama da eklenecek. 😅 Belki yurtdışında kaldığımız için bu rakamları söylüyorlar. Mümkün değil o kadar para vermeye. O yüzden fiyat ve Doktor kıyaslamak istiyorum.

Dr. Murat Arslanı bilen varmı acaba? Googlede çok iyi yorumlar almış. O da önceden Acıbadem’de çalışmış

Bunlar ilk rutin testler aslında. Asmde bile bakılıyor canım birde bağışıklık testleri var ilk 3 ay içinde bakılması gerekiyor.
Tamam bana da kese randevusunda senden kan isticem dedi sonra ben de hcg baktırırken başka şeylere de bKmışlardı onu gösterdim tamam gerek kalmadı dedi belki onlardır tsh da varmış aralarında
Ben hergün kalçadan progestan ampul vuruluyom canım şimdi gittim geldim lavaboya yok gelen bişey fitilide attım yine bişey gelmedi canım korkulcak bişey yoktur demi ya devamı gelmedi çünkü
Ağrı olmadığı sürece sıkıntı yok sanırım. Doktoruma geçen sordum ne kadar böyle devam etcek kanamalar her defasında korkuyorum dedim. Düşüğe neden olmadığı sürece bizi ilgilendirmeyecek dedi. Düşüğe neden olacak kanamayı da anlarsın emin ol dedi.

Merhabalar, ben yurtdışından katılıyorum. Hafta sonu Dr Bülent Tıraş ile tanıştım muayene etti. Ultrasonda Fazla yumurta göremedi ama AMH gayet iyi çıkmıştı 2 hafta önce.
Banada Prp+ekso tavsiye etti 4.200 EUR bir rakam verdi asistan. Bu normalmi?? Bilen varmı?
Ayrıca Genetik testi ve Mikrochip tavsiye ediyor. Ben sadece prp yaparım diye düşünüyorum. Onada 1.250 EUR istiyorlar Maslakta.. Bana tedavi ve fiyat konusunda yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkür ediyorum ve hepinize sağlıklı hayırlı bebişler diliyorum
Merhaba öncelikle Allah kolaylık versin inşaallah hayırlı güzel bir sonuç alırsınız. Benim doktorum Gebze Anadolu Sağlık Merkezinde Prof. Dr. Tayfun Kutlu. Gerek doktoru gerek tüp bebek merkezini gözüm kapalı tavsiye ederim. Ben bahçeciden oraya geçiş yaptım. Paket fiyatı bahçecide 53 bin lirayken asm'de 45 bin liraydı. İnsana yürüyen para olarak bakmıyorlar, insan gibi değer veriyorlar. Bir ön görüşme yapmanızı tavsiye ederim🌸

Ben ilk transferimi orada yaptırdım önermem

Kizlar merhaba ben de kalp atışını duydugum gün sık sık idrara gittiğimi söylemiştim doktora . İdrar testi yaptırdı. Enfeksiyon çıktı. Monunol şase verdi antibiyotikmis bebeğe zararı olmaz dedi.Ama ben içmedim daha . Açıkçası korktum ilaç olduğu için ama bu sefer de karnimda kasılmalar ve adet ağrısı şeklinde ağrılar devam ediyor. Enfeksiyondan kaynaklı sanırım aranızda ilaç içip iyi gelen oldumu?

Teşekkür mesaj için. Yani sırf prp+ekso 4.200 eur veremem. Bunun dışında daha IVF+Mikroçip+genetik tarama da eklenecek. 😅 Belki yurtdışında kaldığımız için bu rakamları söylüyorlar. Mümkün değil o kadar para vermeye. O yüzden fiyat ve Doktor kıyaslamak istiyorum.

Dr. Murat Arslanı bilen varmı acaba? Googlede çok iyi yorumlar almış. O da önceden Acıbadem’de çalışmış

hakkınızda hayırlısı olsun inşallah bu tüp bebek işi çok sömürüye döndü

çok para isteyen yer çok profesyonel anlamına gelmiyor

iyi araştırın derim

Genetik tarama neden eşinizde ve sizde taşıyıcı olduğunuz bir rahatsızlık var mı veya ailelerde

Merhaba canım ..Bülent tras biraz tuzlu bir doktor..adım başı para gidiyor malesef..
Arkadaşım başlıyacak geçen gidip fiyat konuşmuşlar...
Prp.miktocip.teese amelyati.ve ilaçlar ile birlikte toplamda 290 bin hesap çıkardılar ..ayrıca exstalar da çıkıyyor.

Canım rakam biraz uçuk geldi açıkcası , ben tedavi boyunca 2 genetik test + 2 embriyoma genetik tarama + yumurta toplama ve transfer + yumurta dondurma + ilaçlar + kan testleri ve muayeneler toplamda 113 bin tuttu. Zaten sırf 4 genetik teste 30 bin verdim ve tüm hepsi şu son 2-3 ay içerisinde oldu. Benim amh düşüktü ve 7-8 yumurtam oluyordu en fazla, 1 ay içerisinde ilaçlarla doktorum düzene soktu 18 yumurtam toplandı

Kizlar merhaba ben de kalp atışını duydugum gün sık sık idrara gittiğimi söylemiştim doktora . İdrar testi yaptırdı. Enfeksiyon çıktı. Monunol şase verdi antibiyotikmis bebeğe zararı olmaz dedi.Ama ben içmedim daha . Açıkçası korktum ilaç olduğu için ama bu sefer de karnimda kasılmalar ve adet ağrısı şeklinde ağrılar devam ediyor. Enfeksiyondan kaynaklı sanırım aranızda ilaç içip iyi gelen oldumu?
Geçmiş olsun canim .doktor ilaç zarar verexek olsa vermezdi bnce..bol su içmeye de çalış ..

Genetik tarama neden eşinizde ve sizde taşıyıcı olduğunuz bir rahatsızlık var mı veya ailelerde
Genelde sadece genetik rahatsızlık olanlar değil de..düşük gecmsi olan ve uzun süre gebelik olmayan bir çok kişiye öneriliyor..
Ama bazı doktorlar kaç tane düşüğün olursa da önermiyor elinde sağlam embrio kalmaz transfer gerçekler diye düşünüyorlar .sırt trasnfer olsun diye yapmayan da..
Boş yere genetik yapalım diyen de hepsi genel olarak para piyasası olduğu için

bir de kızlar nereden giyinicez biz

bol bol elbiseler özel pantolonlar lazım
Trendyolda Artış diye bir mağaza var kendileri hamilelere yönelik giysiler çıkarıyor ürünleride kaliteli daha geçen hafta termal hamile taytlarından aldım hem sıcak hem rahat , defacto, penti , hm gibi markalardada güzel ürünler var oralardanda birkaç parça aldım bir bakmanızı öneririm

Günaydın, bu ilaç bir defalık mı? Sistik için toz var bir defa yatmadan önce alınıyor
Ve çok ağır da değil.

Canım rakam biraz uçuk geldi açıkcası , ben tedavi boyunca 2 genetik test + 2 embriyoma genetik tarama + yumurta toplama ve transfer + yumurta dondurma + ilaçlar + kan testleri ve muayeneler toplamda 113 bin tuttu. Zaten sırf 4 genetik teste 30 bin verdim ve tüm hepsi şu son 2-3 ay içerisinde oldu. Benim amh düşüktü ve 7-8 yumurtam oluyordu en fazla, 1 ay içerisinde ilaçlarla doktorum düzene soktu 18 yumurtam toplandı
Doktorun İstanbuldamı acaba?

Merhaba canım ..Bülent tras biraz tuzlu bir doktor..adım başı para gidiyor malesef..
Arkadaşım başlıyacak geçen gidip fiyat konuşmuşlar...
Prp.miktocip.teese amelyati.ve ilaçlar ile birlikte toplamda 290 bin hesap çıkardılar ..ayrıca exstalar da çıkıyyor.
Meraba 🙂 290 bin ?? Yani 10 bin Euro? Tüm tedavileri katmışlar demek. Başka bir doktorda da fiyat aldı mı acaba

Merhaba çok teşekkür yorum için. Bana da biraz fazla geldi. Ben İstanbul’da iyi bir doktor arıyorum. Senin doktorun İstanbul’da mı? Ödediğin fiyatlar iyi.

Genelde sadece genetik rahatsızlık olanlar değil de..düşük gecmsi olan ve uzun süre gebelik olmayan bir çok kişiye öneriliyor..
Ama bazı doktorlar kaç tane düşüğün olursa da önermiyor elinde sağlam embrio kalmaz transfer gerçekler diye düşünüyorlar .sırt trasnfer olsun diye yapmayan da..
Boş yere genetik yapalım diyen de hepsi genel olarak para piyasası olduğu için
Maalesef iki düşük yaşadım. O yüzden herhalde bu genetik testi yapmak istiyor ama ailede bilinen bir hastalık yok. Bu genetik testinin ama ne kadar sağlıklı olduğunu da daha araştırmadım. Aralık ayında bülent bey de PRP yapmayı düşünüyordum. Ama bu tedavi de gerçekten bir işe yarıyor mu. Herkes başka şeyler yazıyor. Kafam karmakarışık gerçekten çok zor her şey

X