2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    318
Uyku eğitimi konusunda çok araştırma yaptım kızlar konutu görünce yazmak istedim. Benim 5 yaşında bir kızım daha var kolik ve besin alerjili bi bebekti mecbur sallıyordum sallamadan 1 saniye bile susmaz ağlarsı fıtık çıkmıştı hatta:KK43: kızıma 18 ayda kademeli azaltarak sallamayı bıraktırmıştım çünkü artık sallanarak bile uyumuyordu direnç göstermişti resmen son zamanlarında. Çok zor olacak sandım ama yavaş yavaş azaltınca 3 günde hemen etki gösterdi çok da ağlamadı.
Şimdi oğlum 5 aylık o da çok gazlı bi bebekti sallamaktan başka çarem yoktu. Geçmiş deneyimime dayanarak sallamayı erkenden bıraktırmak istyorum uyku sorunlarımızıda daha önce anlatmıştım gündüz 30’ar dkdan fazla uykusu yok ve sabah 4-5 gibi güne başlıyor. 5 haftadır istanbulda ailemin yanındaydım bugün döndüm evime ama bu süreçte hep eğitmen ve eğitim araştırdım.
Kızım zamanı eğitimler kim west ve bir metod daha yaygındı onun etrafında dönüyodu herkes ve çok ağlıypdu çocuklar ama şimdi araştırdığım kadarıyla hep kademeli azaltarak ve ağlatmamaya odaklı eğitimler dönüyo. Araştırdığım uygun fiyatlı eğitmenleri sizinlede paylaşayım çünkü dehşet bir piyasa 28 bin 15 bin 10 bin fiyatlar aldım şaka gibi:)
Ağlatmayananne
Uykucukoala
Nurselinin uyku okulu
Bebekuykuterapisi

Her birinden eğitim alan insanlar buldum yorumlardan ve mesaj atıp sordum gerçekten iyi dönüşler aldım.aslında amacım desteksiz kendi kendilerine uyusunlar bende keyfime bakayım değilde uykuları kaliteli olsun böyle 30-40 dkyla kendide hep yorgun ve keyifsiz gibi. O yüzden ağlatmadan yavaş yavaş desteği keserek dalmasını sağlamak tek amacım çünkü kendi kendilerine uyusalar bile ben odadan çıkıp onların uykuya dalmasını istemem. 5 yaşındaki kızımında hala yanında beklerim uyuyana kadar.

Ben ne zaman başlıcam bilmiyorum :KK43:

Son düzenleme:
Kizlar biz rota 2.asimizi olduk dün dünden beri kızım beni emmiyor süt te çıkmıyor benden dünden bu yana 2 memeden çıkan toplam 60 ml napabilirim bir akıl verin bana
Makine bebek kadar güçlü çekmiyor çıkana takılma. Pozisyon değiştirmeyi demedin mi? Çok ağladığında kucakta emmediğinde yatak odasına gidiyorum, loş yapıyorum ortamı, yatarak emziriyorum. Bir dene bakalım

Ben uv mayo yerine standart mayo aldım çok güzellerdi siz mayo aldınızmı uzun kollu falan yada alacakmısınız ben kararsız kaldım
Ben çıplak soktum bebeği ama kız olsa sokmazdım 😂 daldırıp çıkardı babası. Yaza mayo bez alırım herhalde erkek bebeğe mayo özenmiyorum. Kızıma süslü süslü alıyordum.

Ben uv mayo yerine standart mayo aldım çok güzellerdi siz mayo aldınızmı uzun kollu falan yada alacakmısınız ben kararsız kaldım

Uv mayo da aldım yarım kol bacak, enseyi örten şapka, fotoğraflık bikini de 😅 ben Antalya'da olduğum için çok giderim o yüzden boşa gitmiyor. Bir de denizden çıkınca hemeb üstünü degistirmek lazım o yüzden iki çeşit iyi olabilir.

Çadırı denizde kullandım. Cok rüzgarlı bir gündü sahilde oturalim dedik. Çadırın icine cok rahat ben ve bebeğim sığdık.ruzgardan benim kafama dogru eğilme yaptı. Ama ruzgari cok fazla kesti. Rüzgar sıradan bir ruzgar değildi baya güçlüydü. Sonra uykusu gelince de icinde uyudu. Ben süt sağdım. İyi ki almışım dedim. Benim alma sebebim şemsiye taşımak ve kurmak istemedigim için. cok fazla gidecegim icinde şemsiye şezlong kiralamak istemediğim için. Taşıma çantasından cikarttigin anda kendi kendine açılıyor. Katlama stilini önceden evde çalışmak gerekiyor. İlk olarak denizden dönerken denenirse toplanamayabilir.
Ben 600a almistm suan iki kat olmuş

n11'den Lixada Otomatik Anında Açılır Plaj Çadırı Hafif Dış seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!

Mutlu1anne Mutlu1anne kızının fıtığı ne oldu sonra? Ben ona takıldım ☺️
Ameliyat oldu canım.
Valla ben o ağlamalardan sonra bida asla çocuk yapamam diyip kızımın her şeyini ihtiyaç sahiplerine vermiştim beşik yatak bebek arabası ne varsa :) ama işte kul yazar kader gülermiş
Allah hepsine sağlık sıhhat versin 🙏

Ameliyat oldu canım.
Valla ben o ağlamalardan sonra bida asla çocuk yapamam diyip kızımın her şeyini ihtiyaç sahiplerine vermiştim beşik yatak bebek arabası ne varsa :) ama işte kul yazar kader gülermiş
Allah hepsine sağlık sıhhat versin 🙏
Geçmiş olsun. Kıyamam. Ben de kızımın beşiğini salıncağını falan verdim hep. Mama sandalyesi, bebek arabası (çünkü kardeşi doğana kadar biniyordu-bugün bile bindi) ve bir lazımlık duruyor sadece. Ben kazara hamile kalırsam aldırırım bile diyordum-ki evli insanların çocuk aldırması saçma geliyordu bana önceden.kazara hamile kalmam da mümkün değildi, eşimle ahbap çavuş olmuştuk. Gerçi şimdi yine öyleyiz 😂 kuzenim 4 sene sonra bi çocuk daha yaparsın diyor ama pil bitti artık. Yaş da olacak 45.

Geçmiş olsun. Kıyamam. Ben de kızımın beşiğini salıncağını falan verdim hep. Mama sandalyesi, bebek arabası (çünkü kardeşi doğana kadar biniyordu-bugün bile bindi) ve bir lazımlık duruyor sadece. Ben kazara hamile kalırsam aldırırım bile diyordum-ki evli insanların çocuk aldırması saçma geliyordu bana önceden.kazara hamile kalmam da mümkün değildi, eşimle ahbap çavuş olmuştuk. Gerçi şimdi yine öyleyiz 😂 kuzenim 4 sene sonra bi çocuk daha yaparsın diyor ama pil bitti artık. Yaş da olacak 45.
Çok teşekkür ederim 🙏
Ay yok Allah isteyene nasip etsin sende öyle düşünüyorsundur bence. Hatırladığım kadarıyla 7 sene mi var iki kardeş arasında? Zorlanıyor musun?
Ben baya zorlanıyorum :KK43:

Uv mayo da aldım yarım kol bacak, enseyi örten şapka, fotoğraflık bikini de 😅 ben Antalya'da olduğum için çok giderim o yüzden boşa gitmiyor. Bir de denizden çıkınca hemeb üstünü degistirmek lazım o yüzden iki çeşit iyi olabilir.

Çadırı denizde kullandım. Cok rüzgarlı bir gündü sahilde oturalim dedik. Çadırın icine cok rahat ben ve bebeğim sığdık.ruzgardan benim kafama dogru eğilme yaptı. Ama ruzgari cok fazla kesti. Rüzgar sıradan bir ruzgar değildi baya güçlüydü. Sonra uykusu gelince de icinde uyudu. Ben süt sağdım. İyi ki almışım dedim. Benim alma sebebim şemsiye taşımak ve kurmak istemedigim için. cok fazla gidecegim icinde şemsiye şezlong kiralamak istemediğim için. Taşıma çantasından cikarttigin anda kendi kendine açılıyor. Katlama stilini önceden evde çalışmak gerekiyor. İlk olarak denizden dönerken denenirse toplanamayabilir.

n11'den Lixada Otomatik Anında Açılır Plaj Çadırı Hafif Dış seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
Bende bunları aldım gözlükte aldım heves ettim ama gözlükleri kaliteli tabiki bi tane almam fakat decathlon da alayım madem uzun kollu

Eklentiler

• IMG_2601.jpeg
    IMG_2601.jpeg
    180,7 KB · Görüntüleme: 33
Eski usul yani dikişli olan. Sonradan klips yöntemi çıktı onu kesinlikle tavsiye etmem çok zor ve sıkıntılı oluyor büyük oğluma ondan yaptırmıstık pişmanım küçük oğluma cerrahi yaptırdık hiç
Ağrısı bile olmadı ve daha düzgün oldu sünneti
Hiç demediler açıklamadılar bişey birde maliyetli okadar para verecez keşke sorsaydım lokal anestezi olucak dendi merhem söyledi gelmeden süreceğiz bi kaç alınacaklar listesi verdiler okadar

Makine bebek kadar güçlü çekmiyor çıkana takılma. Pozisyon değiştirmeyi demedin mi? Çok ağladığında kucakta emmediğinde yatak odasına gidiyorum, loş yapıyorum ortamı, yatarak emziriyorum. Bir dene bakalım
Yok canım gece bile emmedi sağıp verince içti diş te çıkaracak ondan heralde

Peki yuzmek icin ne aldin kolluk mu boyunluk mu vs

Çok teşekkür ederim 🙏
Ay yok Allah isteyene nasip etsin sende öyle düşünüyorsundur bence. Hatırladığım kadarıyla 7 sene mi var iki kardeş arasında? Zorlanıyor musun?
Ben baya zorlanıyorum :KK43:
Yok 5 yaş var. Uyku hariç bebek zorlamıyor, kolay bebek ama abla beni çok darlıyor. Sürekli uyarıyorum. Çok hareketli çocuk. O evdeyken bebek uykudan nasibini alamıyor. Sevicem diye hırpalıyor. Hiç yalnız bırakamıyorum. Tuvalete falan bebeği yanımda götürüyorum. 🤦‍♀️ bi de tam bir drama queen. Kardeşim beni sevmiyor, neden bu dünyaya geldim ki, ben kötü birisiyim vs. Ben de her zaman pedagojik yaklaşamıyorum.

Yok canım gece bile emmedi sağıp verince içti diş te çıkaracak ondan heralde
Aşıdan sonra 3 gün benim bebeğim de hiç emmedi. Zaten emdiği 3 dk, 5 dk. Biberona bile kafa çeviriyordu. Çok korkmuştum. Rota ve menenjitleri beraber oldu. Hangisi rahatsız etti bilmiyorum.

Kizlar instada gordum. Bulundugunuz sehirde bebek aktiviteleri uzerine kurulu yerler olabilir aya gore bircok aktivite var. Yazin nasip olursa goturmek istiyorum bem

Ya avokadodan korkuyorum benim alerjim var mideme kramplar giriyor onda ve midyede. Bir anneyle konuşmuştum demiştiki avpkado henüz vermiyorum bizim ülkenim topraklarının meyvesi değil, genetiğimizde yok. Benim de aklıma yattı bende alerji var diye bebemde de var demek değil ama cesaret edemem küçükken.

Yaa tam besle büyüt danayı tanımasın anayı vakası. Senin kız idolüm; spotify listesi olsun, tavırları olsun 😂🥰
Aaaaa çok ilginç ilk defa benim gibi birine rastladım. Avokado tek başına değil de eğer kahve ile avokado yersem benim de mideme kramp giriyor. Aile hekimime söylemiştim o da “ee beraber yeme o zaman” demişti 😂. Ama bence bizimkisi alışkın olmayıp sonradan yemeye başladığımız için yani bana öyle söylendi. Çocukken başlasak bu şekilde olmazmış. Aynı şekilde guava diye bir meyve de canıma okumuştu.

X