2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Afiyet olsun bebişe
Köftenin harcında neler var

Ayy çok merak ettim bende yarın deneyeyim salçalı (bebek salçası) suda patates havuçla pişireyim İç harcında neler var?

Bu şekilde dondurucuya hazirliyorum. sonra yemek yapacağım zaman soğanı kavurup, salcayi kavurup, patatesi biraz kavurup, patatesin üstünü gececek kadar su koy. Su kaynayip patates biraz yumusayinca köfteleri at, kofte ve patates pissin. Afiyet olsun.

Çalışan kadın için çok kolay yemek oluyor. Şimdi kızımın rutinine eklicem. Tarhana corbasi yapana kadar kalan 5 taneyi de yedi atistirmalik gibi

3patates, sarımsak, 1sogan , nane, 2yemek kaşığı salça
Tarifte fındık kadar diyor. Ben daha büyük yapıyorum foto atmıştım

Eklentiler

• Screenshot_20240903-171304_Nefis Yemek Tarifleri.jpg
    73,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Kızlar katı gıdaya geçince kaç gün kaka yapmasa sıkıntı oluyordu? Bizim 3. günümüz çok huysuzdu bugün ama dişten mi kakadan mı anlamıyorum
Bizim alerji doktorumuz üç günden sonrası kabız diyor hep üç gün normal ama dördüncü güne sarkmamalı diyor.

Bebekten bebeğe de fark eder belki yarın yapar. Kolay kaka yaptiran seyler vardır bebeğini onlardan verirsin. Mesela benimkini armut, kabak, incir, kayısı gibi. Z.yagini bol koyuyorum ben bazen, o da benimkine hızlı tesir ediyor.

Ben de kıymalı kabak yedirdim öğlen, armut şeftali verdim bi de çalıştırsın bağırsaklarını diye

Eline soyup yarım muz verdin mi? Bunu seviyolar genelde

Yaa bana burdan hıc bıldırım gelmemiş, etiket yapılınca gordum sımdı.. Bı kac gundur hıc ugrayamadım siteye, okul basladı asırı yogunum, ve yorgunum.. Haftasonu da kıslık hazırlıklarla ugrastım.. Benım kızın favori yemegı bamya oldu, bolca stokladım dondurucuya.

Kuzum senin soruya gelecek olursak, bi kontrolde sanırım 2 veya 3 aylıktı, doktor vajinayı araladı ben hıc o sekılde silmemis tim korkuyordum, ıyıce temizledi gırıs de hıc sılmedıgım ıcın yarı kapanmıştı.. Silerek actık, herhangi birsey kullanmadık, temızlık yaparken detaylı sil.. O zamanlar ki tecrubesizlik ıste..

Ben de güzel bamya avındayım, burada satılmıyor migros vs baktırıyorum sürekli ama hala denk gelemedik. İnşallah deneyebilirim de benimki de sever.

Herkesin tarifini alıyorum, sen nasıl yapıyorsun bamyayi?

Okul nasıl gidiyor bu arada
Derslerini istediğin gibi ayarladılar mı???
Benim kızımın da en sevdiği yemek sanırım bamya ben de baya baya attım.

Ben biraz geç kaldım bahsettiğim bölge kapanmış krem ile deneyeceğiz olmadı minik bir operasyon;(

Hadi ya değiştireyim ben de o zaman of valla ne kullanacağımızı şaşırıyoruz artık hem içeriği temiz olsun hem faydası olsun derken

Hangi balıkları yediriyosunuz bebişlere? Balık deneyeceğim. Fırında pişirirken başka bi işlem baharat vs ekleniyor mu?

Yeşil mercimek deneyen var mı? Demir deposu oldugu için onu da denemek istiyorum. Organik mi almalı onu da

Çupra ve levrek verdim ben. Bir kere ızgara olarak verdim. Bir kere buğulama yaptım. Doktor da bu ikisinden biriyle ver. Kızartma verme demişti

Yeşil mercimeği de erişteli olarak yaptım ben. Erişteleri böldüm sadece. Evde olanla yapıverdim şahsen

Ben istavrit ve barbun verdim şimdiye kadar, bir sonraki sefere somon vereceğim. Hep fırında yaptım, sadece z.yagi koydum.

Normal evdeki yeşil mercimekten yaptım, çorba kadar sulu değil çok da koyu kıvamlı değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…