2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
😢

Eklentiler

• Screenshot_20240902-212738~2.png
    Screenshot_20240902-212738~2.png
    315,1 KB · Görüntüleme: 74
Annem erkek kardeşimin bebeğinin doğumuna yurtdışına gitti, 2 sene torun baktı. Anneannesi ise doğuma gelemedi hadi vize vs. Sonrasında da istemedi taaki kardeşim başka bir ülkeye taşınma durumu olana kadar, gezmeye geldi gitti. Ha şimdi anneme eylül ekim gibi ihtiyacım olmaya başlicak sana dediğimde de ay babaannesi de bakar deyip sinirlendiriyor beni.
Bu benim annem. Babaanne olarak çok iyi baktı şimdi anneanne oldu gücüm yok diyor !!!

Kirmizimartenicka Kirmizimartenicka yaşlanmıştır anneleriniz belki kızlar.

35 yaşında kızımı kucağımdan indirmedim, 40 yaşında oğlumu 2 dk taşıyamıyorum.
Kuzum tabi yaşlandı haklısın, zaten anneme de kıyamıyorum ama 2 sene torun bakıp sonra bana babaanne baksın deyince sinirleniyorum. O zaman da kardeşimin kvdesine laf ediyordu ama sadece bana söylüyordu. Ha bu arada kayınvalidem de çok hevesli ama hiç çocuk deneyimi yok. Eşime de anneanne bakmış kv yoğun çalıştığından. Yavaş yavaş kvdeyi de alıştırıyorum 😅. Anneme kıyamadığımdan max 3 kere ona bırakmışımdır kızımı duruşma toplantı vs diye, çanta gibi yanımda taşıyorum bebemi ofise fotokopi çekmeyi öğrendi yavrum mama parası kazanıyor 😂

Eklentiler

• 8251265d-f15d-47b7-a87f-e458924c6935.jpeg
    8251265d-f15d-47b7-a87f-e458924c6935.jpeg
    51,8 KB · Görüntüleme: 41
Kirmizimartenicka Kirmizimartenicka yaşlanmıştır anneleriniz belki kızlar.

35 yaşında kızımı kucağımdan indirmedim, 40 yaşında oğlumu 2 dk taşıyamıyorum.
Annem yaslandi kizima diyor ki kiziiim gocalığıma denk geldin ben seni nasil avuturdum ama. Ben de gec evlendim en azindan kadin doya doya severdi hoplatir gezdirirdi yoksa baksin istemem onlards dinlensin

Ben de 3 aydır teklif ediyorum istemezse hiç ısrar yok. Nereye kadar boyle reddedecek gerçekten bilmiyorum kan değerleri düşük çıkmasa hiç problem yok sütüm yetiyor o halinden gayet memnun
Acaba muhallebi tarzı (yulaf, irmik unuyla vs) bir şeyler yer mi, icinde pekmez chia vs gibi ince seylerle

Komşum geldi dün birbuçuk yaşında oğlu var 10 aylıkken memeden kestim yere yatırdım kendi kendine uyumayı öğrettim şimdi çok rahatım hiç uyanmıyor dedi
Uyku eğitimi verdiğinin farkında değil ama
Yaşı 18 köy yeri zaten burası
Kendime yazıklar olsun dedim

Komşum geldi dün birbuçuk yaşında oğlu var 10 aylıkken memeden kestim yere yatırdım kendi kendine uyumayı öğrettim şimdi çok rahatım hiç uyanmıyor dedi
Ben köydeki kadinlardan cok sey ogrendim ogreniyorum misal onlar mastit demedilrr de süt birikir banyoya gir sicak suda sağ ov dediler. Misal bebegi sesli ortamda uyut hemen her sese uyanmasin dediler ya da ek gida da sen ne yiyorsan ver agzina yesin ucsin vs diyecegim o ki ben Anadolu insaninin hikmetine hep hayranlik duymusumdur be hep ustifade etmeye calismisimdir. O kadinda o kultirde gordu duydu vs o da el aldi.

Aglamamis mi hic

Canım bir buçuk yaş ile 8-9 ay bir değil, öyle düşünme. Kuzenimin kızı doğduğundan beri kendi kendine uyuyor, her koyduğu yerde duruyordu sakince. Benimkiler tepemden inmedi ki yatıp uyusunlar. Mizaç farkı, kendini de kimseyle kıyaslama.

Sohrab Sohrab merhaba
Senin bebeğinde vajinal yapışıklık vardı düzeldi mi?
Bizim de bir kaç aydır yapışık doktorum zeytinyağı önerdi hep ama ben o bu derken hep unuttum. Şimdi östrojenli krem başlattı 2 hafta sonra kontrol edecek. Kapalı ise küçük bir operasyon olur dedi. Senin nasıl açılmıştı.

Kızlar geçende bahsetmiştim eve sulu köfte yapmıştım kızım cok sevmişti diye bugün de denedim. Yine çok sevdi. 9 tane yedi. Tavsiye ederim. Sadece suya attım pişti. Daha çok besleyici hâle gelebilir belki

Eklentiler

• 17253628955947550946407438126559.jpg
    17253628955947550946407438126559.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 41
Kızlar geçende bahsetmiştim eve sulu köfte yapmıştım kızım cok sevmişti diye bugün de denedim. Yine çok sevdi. 9 tane yedi. Tavsiye ederim. Sadece suya attım pişti. Daha çok besleyici hâle gelebilir belki
Ayy çok merak ettim bende yarın deneyeyim salçalı (bebek salçası) suda patates havuçla pişireyim İç harcında neler var?

Annem erkek kardeşimin bebeğinin doğumuna yurtdışına gitti, 2 sene torun baktı. Anneannesi ise doğuma gelemedi hadi vize vs. Sonrasında da istemedi taaki kardeşim başka bir ülkeye taşınma durumu olana kadar, gezmeye geldi gitti. Ha şimdi anneme eylül ekim gibi ihtiyacım olmaya başlicak sana dediğimde de ay babaannesi de bakar deyip sinirlendiriyor beni.
Bende sinirlenirdim benim annem ablamın bir çoçuğu var onu büyüttü okula gidene kadar. Kızkardeşim çalışmıyor bakıcısı olmasına rağmen ondada bir yıl yardımcı oldu sanada bi tane bakarım daha da bakmam ikincileri yapacaksanız bana güvenmeyin diyordu şansına iki tane çıktı😂 Ama onlara bakıp bana bakmasa sinirlenirdim ama çok seviyor kızımı okadar ki kızı kucakta taşımaktan kız mızmız oldu sürekli ağlayan yerde durmayan kucakta oyun isteyen mesela sarıl öp sıkıştır hep güler rahatsız olmaz annem alıştırmış gece bazen bebekleri değiştiriyor hep kızı bakmak istiyor aşırı düşkün Babaanne ise kırk olmadan ebelikten emekli olmuş sorsan çalışma hayatında çok yorulmuş bebek bakamazmış zaten bakmasın bebeklerin psikolojisi bozulur🤓

X