2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Yine çıldırmacalı bir gece geçirdik.

Bugün de asla yapmam dediğim şeyi yaptım(pek çok şey gibi). Sadece tuvalete giderken kızımı yurutece koyuyordum çıkana kadar. Dünden beri peyderpey balkonu temizledim, saldım balkona(biraz geniş). Çıldırdı sevinçten, on dk oynatım. Şimdi acaba yapmasa mıydım diyorum.

Benim de evim yürüteçe acayip müsait, birisinden bir aylığına felan alabilsem keşke diyorum. Kız ayağa desteksiz kalkmaya başladı sıralama yapmayı akıl edemiyor belki yardimci olur

Yürütec önermiyorlar diye almadim ben.yürüme arkadasi alayim diyorum önerdiginiz var mi acaba?

Yürüme arkadaşı iki cesit var bende. Fisher price kopekcik öneriyorum.bu boyuna daha uygun. Zaten alacaksan al şimdiden önündeki aktivitelerle bir iki aydır oynuyor en sevdiği oyuncak belki. Diğer yürüme arkadasi da annemde o daha uzun mesela gri olan

Kiza erkek kiyafeti gidiyor da erkek çocuğuna kiz kiyafeti gitmiyor ya . Cinsiyetcilik kanımızda oldugndan mıdır nedir öyle düşünüyorum

İşin nedir? Tekrar çalışmak istersen tekrar iş bulabilir misin? Tekrar çalışmak ister misin istemez misin sence? Bunları düşün. İstersen bizimle paylaşabilirsin.
Çalışmak istiyorum ama babaanne zar zor bakacak bugün baksa 1 ay sonra bakmıyorum diyebilir işimi çok seviyorum bırakmak da istemiyorum bizim ki de biberon falan kullanmıyor sürekli meme modundayız nasıl yapıcaz tek bir fikrim yok

Kirpikleri olan şeyler kız şeyi demişti birisi. Yoksa ben oğluma pembe falan giydiriyorum.
Bence de giydirilir bariz kimlik göstergesi olan şeyler hariç tabi ☺️
Kızlar o kadar akıla ihtiyacım var ki işi bırakıp bırakmama arasındaki inci çizgideyim
Canım ben de geçen haftaya kadar öyleydim. Maddi olarak çalışmam gerçekten çok iyi olacak ve çalıştığım yerde 3 gün 9-14 arası gelir gidersin dedi. Çok cazip gelirken geçen hafta kız yan yatakta mışıl mışıl uyuyordu içimden bir ses “ben henüz bırakamam” oldu.

Canım ben de geçen haftaya kadar öyleydim. Maddi olarak çalışmam gerçekten çok iyi olacak ve çalıştığım yerde 3 gün 9-14 arası gelir gidersin dedi. Çok cazip gelirken geçen hafta kız yan yatakta mışıl mışıl uyuyordu içimden bir ses “ben henüz bırakamam” oldu.
😢 bizim iş yeri de 3 gün gel dese keşke ama hiç oralı değillet

Her raporu başka ilden/ilçeden alıyor galiba. Ayarlıyordur belki de tanıdık vasıtasıyla onu bilemiyorum.
Kesin tanıdık vardır ben çok uğraştım ama çok iyi tanıdık olması gerekiyor bu durumda bişey soracağım ücretsiz izin istediğimizde iş yeri bebekten dolayı onaylamak zorunda mı yoksa kabul etmeye bilir mi

Benim de evim yürüteçe acayip müsait, birisinden bir aylığına felan alabilsem keşke diyorum. Kız ayağa desteksiz kalkmaya başladı sıralama yapmayı akıl edemiyor belki yardimci olur

Yürüme arkadaşı iki cesit var bende. Fisher price kopekcik öneriyorum.bu boyuna daha uygun. Zaten alacaksan al şimdiden önündeki aktivitelerle bir iki aydır oynuyor en sevdiği oyuncak belki. Diğer yürüme arkadasi da annemde o daha uzun mesela gri olan

Kiza erkek kiyafeti gidiyor da erkek çocuğuna kiz kiyafeti gitmiyor ya . Cinsiyetcilik kanımızda oldugndan mıdır nedir öyle düşünüyorum
Fren sistemi olandan alin tehlikeli diyorlar,fren sistemi var mi?islevini yerine getiriyor mu peki? Amacim yürümesine destek olsun,cunku ayaga kalkmaya cok hevesli yerinde durmuyor,oyun oynayacak seyi cok yoksa

Son kararın ne oldu merak ettim. Ben de karar aşamasındayım. Kızımın hiçbir anını kaçırmak başkasına emanet etmek istemiyorum. İşim imkanlarım çok iyi ama kızımdan degerli degil bırakıcam galiba 2 yaşına kadar

Son kararın ne oldu merak ettim. Ben de karar aşamasındayım. Kızımın hiçbir anını kaçırmak başkasına emanet etmek istemiyorum. İşim imkanlarım çok iyi ama kızımdan degerli degil bırakıcam galiba 2 yaşına kadar
bunu hisseder hissetmez telefonu elime aldım ve bıraktım canım. Ben emanet edecek birini de aylarlamamıştım eşim bakabilirdi ama 3 günlük dünyada biraz daha iyi yaşam standartlarında olmak için kendimi zorlamak, ev iş arasında mekik dokumak, sürekli yorgun hissetmek, iş yerinin problemlerini eve taşımamaya çalışmak, manevi huzursuzluk falan bunlar fazla geldi bana. Kızıma daha iyi imkanlar sunabilmek için istiyordum çalışmayı (yoksa çalışma hevesli değilim, hatta bence kadın istemezse kesinlikle çalışmak zorunda olmamalı) ama o imkanlar maddi şekildeydi. Peki kızım maddi şeyler mi ister yoksa manevi şeyler mi isterdi? Ben olsam 4+1 bahçeli evde oturmak yerine annemle daha çok vakit geçirmek isterdim. (Hala öyle istiyorum) bu düşüncelerde olunca vazgeçtim. Şimdilik ücretsiz izin diyelim bakalım neler bekliyor bizi…

bunu hisseder hissetmez telefonu elime aldım ve bıraktım canım. Ben emanet edecek birini de aylarlamamıştım eşim bakabilirdi ama 3 günlük dünyada biraz daha iyi yaşam standartlarında olmak için kendimi zorlamak, ev iş arasında mekik dokumak, sürekli yorgun hissetmek, iş yerinin problemlerini eve taşımamaya çalışmak, manevi huzursuzluk falan bunlar fazla geldi bana. Kızıma daha iyi imkanlar sunabilmek için istiyordum çalışmayı (yoksa çalışma hevesli değilim, hatta bence kadın istemezse kesinlikle çalışmak zorunda olmamalı) ama o imkanlar maddi şekildeydi. Peki kızım maddi şeyler mi ister yoksa manevi şeyler mi isterdi? Ben olsam 4+1 bahçeli evde oturmak yerine annemle daha çok vakit geçirmek isterdim. (Hala öyle istiyorum) bu düşüncelerde olunca vazgeçtim. Şimdilik ücretsiz izin diyelim bakalım neler bekliyor bizi…
Ben de aynen böyle düşünüyorum hiç bırakmak istemiyorum kızımı hiçbir anını kaçırmak istemiyorum. İşim zaten yoğun ve stresli kızımı büyütürken gölge düşürsün istemiyorum. Benim ücretsiz iznim bitti artık son kararımı vermek zorundayım

X