2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Doktor bana akşam bir iki kaşık papatya, rezene, melisa veya ıhlamur içirin, yine de uykuları düzene girmezse bir sonraki gelişinizde bişey veririz dedi. Sormadım ney diye ama bu halde okula gidemem, sürekli ağlıyorum uykum var diye, sallanıyorum ve beynim ağrıyor.
Demin uyuttum, 15 dk uyandı. Ayağımda sallıyorum şu an ve bir gözü açık.
😔 Bir demlik falan içse ancak uykusu düzene girer benimkinin galiba

😔 Bir demlik falan içse ancak uykusu düzene girer benimkinin galiba
Ben de 1-2 kaşık değil 30 ml falan koyuyorum ama etki etmiyor. Gece gündüz nasıl uyumuyorlar anlamıyorum. Kız da gece 3’te yanıma geldi. Hala dolaşıyor evin içinde o saatten beri. Eşimle ben dönüşümlü uyuyoruz gün içinde, çocuk mu bunlar insomnia mı anlamadım.

Aynen hiç uyumadım desem yeridir. Hem 10.30’da yattı, hem 7-30’da kalktı, hem de arada 8 veya 10 kere kalkmışımdır. 3.30’dan sonra yarım saatte bir kalktı hep.

Aynen hiç uyumadım desem yeridir. Hem 10.30’da yattı, hem 7-30’da kalktı, hem de arada 8 veya 10 kere kalkmışımdır. 3.30’dan sonra yarım saatte bir kalktı hep.
Saat 22.30 da yatırdım zaten sürekli döndü durdu gecenin iki bucugunda ağlayarak kalktti sabah ezanina kadar uyumadı esniyor uyumak istiyor dalamiyor ağlıyor ezandan sonra yattı ama saat başı yine uyandı emzirerek uyuttum her defasında en son dokuzda ayaktaydik artık

Saat 22.30 da yatırdım zaten sürekli döndü durdu gecenin iki bucugunda ağlayarak kalktti sabah ezanina kadar uyumadı esniyor uyumak istiyor dalamiyor ağlıyor ezandan sonra yattı ama saat başı yine uyandı emzirerek uyuttum her defasında en son dokuzda ayaktaydik artık
Allah hepimize güç kuvvet versin.

Ben neden böyle bir insanım bilmiyorum vala kızlar. İşyerinde birisi çocuğunu işe getirmiş kreşe gitmek istememiş. Kendi ağzımla gel eve götürüym seni dedim lojmana. Adamda çocuktan bunalmış hemen aldı geldi. Aksam sizden alırım diye. Daha annesini bile hic görmedim. 5 yaşında kiz. Çok zormuş bakması. Bebek harikaymis.
Bebegi de kolunu fln kıstırıyor onun bebek olduğunu anlamıyor. Benim oyunuma gelmesin diyip itiyo.
Binada baska 8 9 yaşlarnda kızlar var. Yaş farkı öyle olmalymis. Onlar cok güzel oynatiyor. Gülsün diye uğraşıyorlar

Son düzenleme:
Ben neden böyle bir insanım bilmiyorum vala kızlar. İşyerinde birisi çocuğunu işe getirmiş kreşe gitmek istememiş. Kendi ağzımla gel eve götürüym seni dedim lojmana. Adamda çocuktan bunalmış hemen aldı geldi. Aksam sizden alırım diye. Daha annesini bile hic görmedim. 5 yaşında kiz. Çok zormuş bakması. Bebek harikaymis.
Bebegi de kolunu fln kıstırıyor onun bebek oldunu anlamıyor. Benim oyunuma gelmesin diyip itiyo.
Binada baska 8 9 yaşlarnda kızlar var. Yaş farkı öyle olmalymis. Onlar cok güzel oynatiyor. Gülsün diye uğraşıyorlar
Kız çocuğunun yetiştirilme durumuyla da alakalı olabilir bebeğe davranış biçimi dört yaşında dahi anaç olabiliyor çocuklar bebeklere çünkü alıştırilmamis olabilir evet sen iyilik yapmaya çalışmışsın ama cidden bebekler bile bizi çok yorarken ekstra kendini yormussun tanimadigin bir çocuk çünkü umarım kolayca geçer bugünün

Kız çocuğunun yetiştirilme durumuyla da alakalı olabilir bebeğe davranış biçimi dört yaşında dahi anaç olabiliyor çocuklar bebeklere çünkü alıştırilmamis olabilir evet sen iyilik yapmaya çalışmışsın ama cidden bebekler bile bizi çok yorarken ekstra kendini yormussun tanimadigin bir çocuk çünkü umarım kolayca geçer bugünün
Şuan kızım uyuyor normalde birlikte uyurduk. Uykusuz kaliyorum. Evimin işi kalıyor. Bebekle kızı tek birakamiyorum. Kızım tek olsa daha az aklım kalır. Çocuk ses yapıyor ister istemez bir sey diyemiyorum. Ben bebegi aliyim da senin oyununu bozmasın diyip kızımı alıyorum kızımın oynadığı oyuncaktan.
Kimse iyilik istemeden ben kendim teklif ediyorum. Bu yüzden degeri bile olmuyor iyiliğin ve kendimi yoruyorum. Kimse bana çocuğumu size zahmet bakabilir misiniz bile demedi. Ben kendi kendime yapıyorum hep. Vala gözüm saatte aksam 6 nasıl olur bilmiyorum😅 keşke değişme butonu olsa bu huyumu degistirsem

Şuan kızım uyuyor normalde birlikte uyurduk. Uykusuz kaliyorum. Evimin işi kalıyor. Bebekle kızı tek birakamiyorum. Kızım tek olsa daha az aklım kalır. Çocuk ses yapıyor ister istemez bir sey diyemiyorum. Ben bebegi aliyim da senin oyununu bozmasın diyip kızımı alıyorum kızımın oynadığı oyuncaktan.
Kimse iyilik istemeden ben kendim teklif ediyorum. Bu yüzden degeri bile olmuyor iyiliğin ve kendimi yoruyorum. Kimse bana çocuğumu size zahmet bakabilir misiniz bile demedi. Ben kendi kendime yapıyorum hep. Vala gözüm saatte aksam 6 nasıl olur bilmiyorum😅 keşke değişme butonu olsa bu huyumu degistirsem
Evet iyilik yapmak çok güzel birşey insan görmese de Allah görüyor ama denge çok önemli kendi dengeni kaybetmeyeceksin kendine de iyilik yapma dengeni sağlam tutmak gerekiyor inşallah çabucak geçer 😁

Allah kolaylık versin canım. Hele 2 çocuklu ailelere sabır diliyorum. Ben de yeğenime bakma teklifinde bulunmuştum da Allahtan kardeşim abla delirme bir de bizimkiyle mi uğraşıcan dedi. Yeğenim de kızımı kıskanıyor hemen geliyor kucağıma ya da annemdeyse kızım, babaannem diye koşuyor annemin yanına. Kardeş olunca her halde biraz daha alışıyorlar.

Bebegi de kolunu fln kıstırıyor onun bebek olduğunu anlamıyor. Benim oyunuma gelmesin diyip itiyo.
Çocuktan çocuğa değişir canım benim yeğenim o yaşlarda, o gelince bana daha iyi oluyor az da olsa ilgileniyor, ninni söyleyip uyutmaya çalışıyor vs

Çocuktan çocuğa değişir canım benim yeğenim o yaşlarda, o gelince bana daha iyi oluyor az da olsa ilgileniyor, ninni söyleyip uyutmaya çalışıyor vs
Çocuğun bile anı anını tutmuyor. Dün gelen misafirler kızımı övüp durdular kardeşini çok seviyor, çok bakıyor, çok ilgileniyor dediler ama ben kaç kere hırpaladığına şahit oldum. İçinde ne yaşıyorsa artık…

Çocuğun bile anı anını tutmuyor. Dün gelen misafirler kızımı övüp durdular kardeşini çok seviyor, çok bakıyor, çok ilgileniyor dediler ama ben kaç kere hırpaladığına şahit oldum. İçinde ne yaşıyorsa artık…
Arada kıskançlık damarları kabarıyordur. Benim de oluyordu küçükken, benden 2 yaş küçük erkek kardeşim sürekli hasta olurdu astım bronşit sebebiyle. Annem onunla daha çok ilgileniyor seviyor diye düşünürdüm çocuk aklımla, örn annem akşam beni komşuya bırakıp acile giderdi. Ben de keşke hasta olsam derdim, arada kardeşimi kıstırır saçını falan çekerdim (sonra akıllandı daha ben saldıramadan anneme anne ablam beni dövüyor diye kaçmayı öğrendi). Ama annem babam çalıştığı için evde tek kalırdık ben bakardım kardeşime küçüklüğümden beri çok da severdim kıskançlığıma rağmen. Kardeşler arasında çok normal sevgi/kıskançlık gitgelleri.

O zaman tüm bebelere benden gelsin sıradaki şarkı:

Evet belki de çocuğuna göre değişir. Elinde bir tane oyuncağıyla gelmisti kız. Benim kızıma elini bile değdirtmedi. Ama sen onun bütün oyuncaklariyla oynuyosun, oda merak ediyor dokunsun bi dedim. Ben onunkilerle oynuyorum diye vermek zorunda mıyım dedi 😅 ben şok 😅 değilsin dedim.
Kızım suan anlamadığı için hep o kızın menfaatlerini önde tuttum. Ve bakıcıya şiddete karşıyim artık. Çünkü cok ince bir çizgi. Kesinlikle çok hassas birisi olmasi lazım. Bu da imkansiza yakın geldi. İmkansız görüyorum artık. Hatta çocuklu birine çocuğumu da bırakmam.

Bide benim için de çok değişik oldu. Normal de kendi eşyalarımı kimseye veremem felan. İlk defa çocuğumun esyalariyla birisinin oynamasi da garip bir duygu. Hem göz göre göre kırılacak belli atıp vuruyor. Hem çocuk bir sey diyemiyorsun. Psikolojik olarak çok yorduuu beniii. İmdattt. Bidaha da annesi yanında olmayan çocuga bakmak istemem.

Evet belki de çocuğuna göre değişir. Elinde bir tane oyuncağıyla gelmisti kız. Benim kızıma elini bile değdirtmedi. Ama sen onun bütün oyuncaklariyla oynuyosun, oda merak ediyor dokunsun bi dedim. Ben onunkilerle oynuyorum diye vermek zorunda mıyım dedi 😅 ben şok 😅 değilsin dedim.
Kızım suan anlamadığı için hep o kızın menfaatlerini önde tuttum. Ve bakıcıya şiddete karşıyim artık. Çünkü cok ince bir çizgi. Kesinlikle çok hassas birisi olmasi lazım. Bu da imkansiza yakın geldi. İmkansız görüyorum artık. Hatta çocuklu birine çocuğumu da bırakmam.

Bide benim için de çok değişik oldu. Normal de kendi eşyalarımı kimseye veremem felan. İlk defa çocuğumun esyalariyla birisinin oynamasi da garip bir duygu. Hem göz göre göre kırılacak belli atıp vuruyor. Hem çocuk bir sey diyemiyorsun. Psikolojik olarak çok yorduuu beniii. İmdattt. Bidaha da annesi yanında olmayan çocuga bakmak istemem.
İşte paylaşmayı öğretmek lazım bir şekilde çocuklara. Çok ince çizgi, elindekini paylaşacaksın ama hakkını da yedirmeyeceksin, diğerlerine karşı nazik olucan ama zorbalığa da sessiz kalmayacaksın cevap vereceksin 🙄

Diğer çocuklarla kaynaşsın, akranlarını görsün iletişimi, paylaşımı gelişsin diye oyun grubu baktım. Fiyatlar fecaat kızlar 12 ders (30 dk-45 dk civarı) haftada bir gün 24.000-TL. Şimdilik tek seferlik oyun gruplarına bakıyorum bakalım sever mi vs bir anlayayım. Olmadı İstanbul’daki annelerle oyun grubu yapıcaz artık 😁 bebeler oynar biz işleri, kocaları çekiştiririz

Evde tekken tuvalete gideceksem diyorum çişkoya gidiyorum 😂 onun altını değiştirirken diyordum aaa çişko yapmış kızım diye kelimeye aşina. Artık o kadar ağlamıyor tuvalete gittiğimde arkamdan bakıyor. Ama eskaza oda değiştireyim yaygaraya başlıyor. Anne baba harici kişileri yadırgamıyor kucaklarında duruyor çünkü gezdiriyorlar diye işine geliyor ama hemen bana bakıyor onay alıyor, orda mıyım yakınında mıyım. Babası diyor kızım senin babanım anandan niye ha bire onay alıyorsun 😂
Ya bu cuceler ne kadar akıllı ya, resmen kodlanıp dogmuslar 🥰

Ben onunkilerle oynuyorum diye vermek zorunda mıyım dedi
kizimin yanina gelen cocuklardan biri boyle bencildi oyle mi yetisti ne etti bilmem giciklandim hic oynatmadim annesi gel kizim K..le oyna diye getirdi yok uyuyacak oynamayacak vs dedim asiri sinir bozucu. Su cok kitap okuyan atakan ukalaligi geldi aklima 😃 Allah muhafaza.

X