2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
E bebekten weefood aldım normalde de onu kullanıyordum ben glütensiz güzel oluyor. Ben de makarna almıştım kaldım öyle 8. Aya bakalım daha neler neler alacağız. 😆

canım ya sana ekstra teşekkür etmek istiyorum yaptığın yemekleri yapmasamda aklımda ne yapsam kararsızlığında diyorum marmeladova marmeladova yazmıştır bakim ona göre bişey ayarlarım rahatlığı yaşatıyorsun ben de. Allah razı olsun valla. Ben semizotu denedim sevdi bizim kız aklında olsun
Hepimizden Allah râzı olsun, el ele gidiyoruz. Benim kız da seviyor semizotunu çeşitli versiyonlarda yiyor. Yarın tekrar doktor görüşmemiz var bakalım neleri ekleyecek, inşallah bir müddet rahat ederim yeni ürünler olursa.

Kızlar nerdesiniz ya kimse yazmiyor 😁bir soru daha sorayim yine de bize bu ay yulaf verdi doktor.diger aylarda pirinc unu ya da irmik ekleniyor mu bos yere almayayim?

Teşekkür ederim cevaplarınız için dönmesi var dönüyor sürünerek gitmesi gereken yere gidiyor oyuncaklara uzanıyor takip de ediyor ismine seslendiği de bazen bakıyor bazen bakmıyor o beni endişeye düşürdü sizlere de bir sorayım dedim aynı ayın çocukları olduğu için
Benimki de böyle… emeklemek gelisim basamağı değilmiş, en geç 18 aylıkken yürümezse problemmiş mesela… benim ki desteksiz güzel oturuyor ama emeklemeye gelince sürünerek gidiyo 😂 hiç dert etmiyorum çünkü arkadaşların yazdığı gibi, her bebek farklı gelişiyo mesela bir arkadaşımın bebeği 3 gün büyük güzel emekliyor ama desteksiz oturamıyor… o nedenle kıyaslama yapmamıza gerek yok bundan sonra 🌹

Anlık bildiriyorum lohusa kafası ben de hala gitmemiş beyin gelişimim giderek gerilemiş diş sancısı çeken ve bugün rota aşısı yaptırdığım kızımla eve gelince fellah köftesi ve kısır yapasım tuttu. Kız bi yandan sıcak nem bi yandan offff. Hadi kısır bi nebze de fellah köftesi hangi akla giriştim inan bilmiyorum. Şuan Instagram da dönen kamyondan yan düşen inek gibi hissediyorum kendimi 😞😞😞 kızı eşime hakkını helal et diye postaladım şimdi kanepede devrildim…. Alllahım bana enerciiiiii (amin)

Kızlar bebeği 9 kilo üstü olan var mı kac numara bez kullanıyor varsa ben molfix 4 numara kullanıyorum alt sınır 9 diyor ama kızım 9 kilonun altında 4 paket 4 numaram kaldı daha 4 alsam mı bilemedim yavaşta kilo alıyor ama paket üstündeki kilodan önce geçiliyor numaraya sanki

Kızlar bebeği 9 kilo üstü olan var mı kac numara bez kullanıyor varsa ben molfix 4 numara kullanıyorum alt sınır 9 diyor ama kızım 9 kilonun altında 4 paket 4 numaram kaldı daha 4 alsam mı bilemedim yavaşta kilo alıyor ama paket üstündeki kilodan önce geçiliyor numaraya sanki
Benim bebeğimin kilosu 8900 sleepy bionatural kullanıyorum kilosuna bakarsam 4 numara kullanmam gerek ama küçük gelıyor ben 5 kullanıyorum 5te biraz büyük gelıyorda sızdırma falan yapmadıgı için kullanıyorum valla

Geçilebilir ben uzuun zamandır 4 teyim çok kaka çiş yaptığı için

Benim bebeğimin kilosu 8900 sleepy bionatural kullanıyorum kilosuna bakarsam 4 numara kullanmam gerek ama küçük gelıyor ben 5 kullanıyorum 5te biraz büyük gelıyorda sızdırma falan yapmadıgı için kullanıyorum valla
Bende 4 lastikler ezmiyor rahat diye sızdırmada yapmıyor diye 9 kiloyu beklemeden geçtim.o zaman 5 alayım bir iki pakette

Zaten kucak sevdiği için kanguru vs sevmiyor. Yenidoğanken bile slingte durmadı asla hep ağladı, dünya para verdim kanguruya ergobaby aldım ağlamaktan iki dk durmamıştır. Kuzenlerimin kangurularini tek tek denedim katiyen durmadi. Zaten kucakta da asla yüzü bana dönük duramiyor, hemen önünü dönüyor. Bir kere başını omzuma koymamistir. Uyanır uyanmaz mesela alıyorum kucağıma bana dönük, gözünü bie zor açar ama hop hemen önünü cevirir. Ben de kanguruya o şekilde uzun süreli kullandirmak istemedim, yüzü dönük ara ara denedik aylarca ama sevmedi. Çok belirgin çizgileri var valla benim kızın doğduğundan beri, aşırı red flag bir bebe. Hele şimdi evin dört bir yanıni geziyor özgürce yavas yavaş ayağa da kalkmaya başladı tutunup, kanguruda o özgürlüğü asla bulamıyor. Yürür zaten en geç yaşında.

Ağlarken şarkı söylemek, sevdiği bir şeyi yapmak mı güldüm valla ya. Benim bebemle tanış isterdim. Öyle uyumlu, uysal, sakin bir karakteri yok. Sevmiyorsa, istemiyorsa çok net.

Gece yeni edindi bu kucak huyunu da ama bu aksam üç defa uyandı mesela az önce, kucakta da uyumadı ağladı. Yatakta pişpisledim öyle uydu ki normalde böyle de uyumaz. Dişten önce hemen hemen sabaha kadar deliksiz uyurdu, sık sık uyanmak onu da çok yoruyor.
İnşallah şu uyku çilelerimiz biter
Ben bebişimi buaralar kucağıma bile pek alamıyorum eşim ve kv bakıyor bulantılar arttı iyice gecede babası almaya başladı babasına bana yaptığı eziyeti yapmıyor

Sıcaklardan mı terliyor yoksa serin olduğu haldeni
Ev çok sıcak oluyor birde nem yüksek tek zıbınla yatırıyorum gün boyunda zıbınla ama uykuda su oluyor sabaha kadar 3 kere değişiyorum yatağına ser kaldır kaç kere muslin ve çarşaf değişiyorum oglumda terlerdi ama sadece başı bunun sırtı da su oluyor

X