2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ya bi ara kizim bir sey yiyormus gibi yapiyordu ya da nasil desem agzina kıl girerde dilinle ondan kurtulmaya calisirsin onun gibiydi. Su ara gormuyorum. Ben artik akisina biraktim sapır supur konunlara himm oyle mi bilmem bebek iste bugun yapar yarin birakir gibi gecistiriyorum. Benim de bilmis kayinvalide duuyor ates var 37.5lerde kizda ona hic gitmiyor diyor ki zaten bebekler huy degistirir artik her seye konustugu icin lanet gelsin tepki vermiyorum tutuyorum kendimi. Komsuya gerek kalmiyor.

Allahım neden insanlar böyle tuhaf aslında biz halen hormonlarımız tam oturmadı doğru düzgün regl bile olamıyoruz süt veriyoruz vucudumuzda herşey yolunda bile değil hâlî ile psikolojimiz de çok güçlü değil neden düşğncesizce konuşuyorlar

Sakin bebegi olan elbette anlamıyor, anlasın istemiyorum zaten ama anlayış bekliyorum. İnsan lohusayken yaşadığı hiçbir şeyi unutmuyor. Nasıl patavatsızlık yarabbim.

Benim ilk dört buçuk ayım istisnasız her gün ağlayarak geçti. Annelikten zerre keyif almadım. Sonrasında ağlamalarım azaldı ama bitti diyemem çünkü tükendim aylarca, çok yorgunum yaşlandım resmen, öyle yalnızca fiziki de değil ruhumun içi boşaldı sanki ama yola devam ediyorum. Şikayet ediyorum ama biliyorum ki her şey geçiyor, geride kalıyor. Bu günleri elimde çayımla rahat rahat anlatacağım günlerin geleceğine inanıyorum.

Benimki bir ara öyle bir çiğniyordu ki dilinin ucuna kan oturmuştu resmen. Dişleri çıkmadan yapıyordu, dişleri patlayınca bıraktı.

Benimki bir ara öyle bir çiğniyordu ki dilinin ucuna kan oturmuştu resmen. Dişleri çıkmadan yapıyordu, dişleri patlayınca bıraktı.
Ayyy size sarılasım geldi içime su serptiniz ben bayağı psikolojik sorunlarım oluştu emzirmeyi bırakıp ilaç içmem lazım annemde diş çıkarınca bitecek dedei çünkü

Ayyy size sarılasım geldi içime su serptiniz ben bayağı psikolojik sorunlarım oluştu emzirmeyi bırakıp ilaç içmem lazım annemde diş çıkarınca bitecek dedei çünkü
Bence bir nevi diş kaşıyıcı gibi kullanıyorlar dillerini. Beni de annem rahatlamıştı,damagi kaşınıyor ondan yapıyor demişti. Gerçekten de dişleri çıkmaya başlayınca bıraktı.

Valla ben adetimi de tıkır tıkır oluyorum ama uyku uyumayan insana da bi bulaşmasınlar yani.

Kızlar herkese merhaba 4 aydır işe başladım çok yoğun bir temponun içindeyim buraya girecek zaman hiç bulamadım uzun zamandır. Umarım hem sizler hem bebişler iyidir.
Benim bi sorum var içim içimi yiyor aklıma siz geldiniz beni anlayacağınızı ve yönlendireceğinizi biliyorum.
Şöyleki benim kızım 7 aylık oldu sayılır bi 10 gündür falan kendini titretme huyu çıkardı.
Hani bir anda üşürsünüzde içiniz ürperir bi titrersiniz geçer aynen öyle. İlk başta seyrekti gittikçe çoğaldı.
Birde iki yumruğunu sıkıyor kolları aşağı doğru düz yapıyor ayaklarını da düz yapıyor yüzünü kıpkırmızı yaparak sıkıyor kendini. Ve çok fazla yapıyor öyle arada bir değil.
Tabi ki netten baktım dayanamdım epilepsi nöbetlerine benziyor sanki ay çıldırıcam.
Bu arada videosunu çektim doktoruna attım nörolojik gelişim sırasında olabilir normal dedi ama bizimkini gördükçe kahroluyorum.
Bu arada birde ağzı boşken emme hareketi yapıyor sanki ağzında bişey varmış gibi. Onu az önce konuşmuşsunuz gerçi sizinde yaşadığınız bir durum olduğunu görünce rahatladım normal demek ki bu durum.
Ama kendini kasma ve titretme konusunda rahatlatamıyorum kendimi.
Bugün mesela titremesini hiç görmedim ama devamlı kasıyor kendini.
Annemde heyecanlanınca kızınca falan yaptığını söylüyor.
Sizin bebeklerinizde de var mı böyle bi durum?

Shuddering attack denilen ürperme atağı mı acaba

6. Aydan 7. Aya geçen kız bebek anneleri bu ay bebişlerin ortalama kaç gr almaları normal biliyor musunuz? Ya da sizinkiler ortalama ne kadar aldı? Ek gıda geçiş aşamasında geridemi kaldık acaba kg da

Bende huysuzmuşum banaaaaa çekmiş belli bırak kendi kendine uymasını sakin uyutmaya becerebilsem keşke bu arada akşam kaç gibi uyuyor ve gece emmeye kalkıyor mu

Aynı durum bir kaç gündür bizim kızdada oldu uykusu gelince yapıyor gibi geldi bana baya baya titriyor endişelenmelimiyim acaba

Bu çocukla çok işim var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…