2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Günaydın 🌞
Kızlar demir damlasından ne kadar zaman sonra emziriyorsunuz.

Tabi öncesinde de ne kadar açlık gerekiyor

Demir damlasini her zaman mamanin icine karistirarak veriyorum ben.sabah ve aksam olarak
Ben de bir ıkı oyle denedım, ılk bıııırrrr yapmayı ogrendıgı zamanlardı.. Mamayı bitiremedi, tadını degıstırdı diye herhalde..
Bu ara kutusunu gorunce gülümsüyor, beklıyor vermemi.. Bır de o damlalıgı gecen emdı.. İnsallah pipetle su ıcmeye cabuk alısacak🙏🏻

Moralım cok bozuk ya, alerji doktoruna yonlendırılddık 3 gundur bebegın kakasında kan vardı, sadece sabahki kakada goruyorum nedense., bir de pişik var, travazol kullandık gecmıstı, 3 gunde hıcbısey kalmamıs tı, 4.gun bı actım yenıden pısık olmus, farklı bısey de vermedım. Doktor süt alerjisi olabılır yogurdu kesın dedı. Alerji doktoruna randevu bulamıyorum 25 temmuzda var ozelde en erken. Devlete baktım, once cocuk hastalığına gıdıcekmısız, uygun gorurse alerji doktoruna yonlendırıryormus.
1 aydır yogurt yıyorduhıc bısey olmamıs tı, doktor bugun birikip patlak vermıs olabılır dedı. Alerji doktoru degerlendırsın bır dedı.
Farklı bı pısık kremı de yazdı larochenin.
Canım çok geçmiş olsun yeni gördüm. Benim kızda da 5. Ay benim sütümden geçen alerji olmuştu “geç alerji” demişti doktor ama öncesinde mukuslu kakaları vardı genelde sonra kan oldu çizgi şeklinde.
Kizlar sabah işe giderken kızım anladı gidecegimi ve ağladı. Halbuki annemi de cok sever ikinci ebeveyni annem sanıyor doğal olarak. Sonra oyalayip geri verdim anneme
Ben de işe başlarsam en zorlanacağım kısım bu olur.
Kızlar alerji ve cerrahı ye muayane olduk, deri testinde alerji cıkmadı, kan testi salı-carsambaya kadar cıkacakmıs, o zamana kadar yogurt vermıcem, dıger ekgıda ya devam edebilirsin dedı.. Kanama ıcınde cıddı boyutlarda olursa kansızlık yapar endısemız o olur dedı, bugun 2 kere kaka yaptı, ıkısınde de kan yoktu.. Her kakada gormedıgım ıcın de cıkkacagını sanmıyorum dedı.. Alerji de daha cok nokta nokta oluyormus kan sanırım.

Cerrahı de makatta catlak gordu, baya derin baktı fazla kaka yapmak tahrıs etmıs, cıkarken de yırtarak cıkıyordur dedı, kanı da o sekılde yorumladı, gunde 2 kere 15er dk ılık suya oturtucam, bı de krem yazdı kaka yapacağı zaman mercımek tanesı kadar sürücem dıs tarafına, 2 3 hafta sonra tekrar goreyım dedı.

Pişik de büyük ölcüde gectı yine, travazol ve la roche nın pısık kremini donusumlu suruyorum.. Islak mendıl kullanmıyorum bu ara, pamukla siliyorum, sonrasında yıkıyorum..

İnsallah alerjisi yoktur, catlak da bu sekılde cabucak tedavı olur 🙏🏻 dünden beri kendımı yedim bitirdim..
Bebek çatlakları kolay geçiyor genellikle ek gıda sürecinde olur demişti doktor. İnşallah hemen geçer alerjide temiz gelir.
Ben de genelde yıkıyorum havalar sıcak zaten üşütmezler iyi de geliyor su onlara.
Ben bi de şuna üzülüyorum. Biz niye içerik okumak zorundayız? Neden zararlı şeyler tamamen yasak değil?
Kız yasaklasalar hiç bir şey yiyemez içemeyiz tarım ürünlerinde bile zararlı kimyasal bulunup ihraç edilen ürünler geri gönderiliyor. İhraç yumurtalarımız bile geri dönüyorken ben zararsız bir şey kaldığına pek inanmıyorum artık 😞 bazen ithal edilen ürünlerin yerel ürünlerden daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Keşke bi bahçemiz olsa organik organik yetiştirsek. (Eğer aranızda bu duayı istemeyen varsa benim olması için dua edin ben yetiştirir gönderirim size ☺️ (hayırlısıyla tabi ) ) amin 🥰
Günaydın 🌞

Ben ona hiç dikkat etmiyorum ya. ☹️ çok etkisi oluyor mu acaba

Canım çok geçmiş olsun yeni gördüm. Benim kızda da 5. Ay benim sütümden geçen alerji olmuştu “geç alerji” demişti doktor ama öncesinde mukuslu kakaları vardı genelde sonra kan oldu çizgi şeklinde.

Ben de işe başlarsam en zorlanacağım kısım bu olur.

Bebek çatlakları kolay geçiyor genellikle ek gıda sürecinde olur demişti doktor. İnşallah hemen geçer alerjide temiz gelir.
Ben de genelde yıkıyorum havalar sıcak zaten üşütmezler iyi de geliyor su onlara.

Kız yasaklasalar hiç bir şey yiyemez içemeyiz tarım ürünlerinde bile zararlı kimyasal bulunup ihraç edilen ürünler geri gönderiliyor. İhraç yumurtalarımız bile geri dönüyorken ben zararsız bir şey kaldığına pek inanmıyorum artık 😞 bazen ithal edilen ürünlerin yerel ürünlerden daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Keşke bi bahçemiz olsa organik organik yetiştirsek. (Eğer aranızda bu duayı istemeyen varsa benim olması için dua edin ben yetiştirir gönderirim size ☺️ (hayırlısıyla tabi ) ) amin 🥰

Ben ona hiç dikkat etmiyorum ya. ☹️ çok etkisi oluyor mu acaba
Ben ara verilmeli diye biliyorum bugün uyanınca verdim. 30 dk aç beklettim çok ağlayınca dayanamadım emzirdim.

Günaydın 🌞

Ya genelde yarım saat beklemeye çalışıyorum ama çok isterse emziriyorum bende. Çünkü sabah kalkınca veriyorum ben ve karnı aç oluyor genelde emzirip yeniden uyutmuşsam uyandığında daha rahat oluyor en azından ne aç ne tok oluyor araya da zaman giriyor

Ya genelde yarım saat beklemeye çalışıyorum ama çok isterse emziriyorum bende. Çünkü sabah kalkınca veriyorum ben ve karnı aç oluyor genelde emzirip yeniden uyutmuşsam uyandığında daha rahat oluyor en azından ne aç ne tok oluyor araya da zaman giriyor
Bu şekilde de mantıklıymış.

Ben de bir ıkı oyle denedım, ılk bıııırrrr yapmayı ogrendıgı zamanlardı.. Mamayı bitiremedi, tadını degıstırdı diye herhalde..
Bu ara kutusunu gorunce gülümsüyor, beklıyor vermemi.. Bır de o damlalıgı gecen emdı.. İnsallah pipetle su ıcmeye cabuk alısacak🙏🏻
Ben hic normal denemedim biraz kücüktu basladigimizda 4 aylik degildi sanirim,mamayla basladim öyle de devam ediyorum daha pratik geliyor

Kızlar demir damlası ne veriyorsunuz?
Hangisi iyi. Ben çok ihmal ediyorum
Sağlık ocağı verdi bir tane bir kaç kez ancak kullandım

Kızlar demir damlası ne veriyorsunuz?
Hangisi iyi. Ben çok ihmal ediyorum
Sağlık ocağı verdi bir tane bir kaç kez ancak kullandım
Bestrion damla al canım, kullanımı daha rahat, temiz genelde bu kullanılıyor. Eczaneden alabilirsin iki uc ay gidiyor

Naptın nasıl oldun?

Gece bir buçuk gibi uyandı dört buçuk gibi uyudu. Ağlamıyor da, tam uyudu yerine koyalım diyoruz hop gözünü açıp bakıyor. Kaç saat böyle böyle uğraştık. Şu an beynim jöle gibi, elim kolum tutmuyor. Ne konuştunuz okudum ama anlamadım bile, çok yorgunum.

X