2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Çok geçmiş olsun ek gıda öncesinde doktorum 5 gün önce yediğin bir şey bile kanlı kaka yaptirabilir demişti. Son günlerde bebeğinin yediği şeyleri ve emziriyorsan kendi yediklerini not al, gittiğim tüm doktorlar yediklerimin tek tek üzerinden geçiyordu. İnşallah neden olduğu hemen netleşir.

Çok geçmiş olsun umarım sonuçların güzel çıkar ben de henüz regl olmadım. Ara ara olacakmışım gibi kasıklarım ağrıyor. Arkadaşım 2 sene emzirmiş ve regl olmamış bu arada.

Bişey olmazcı akrabalar keşke olmasa herşeyi 3 gün deneterek ilerliyorum dün annemdeydi bebek teyzem balık sokmuş ağzına bişey olmazmış bugün yanaklarda kırmızı döküntüler var patates tadımındaydık bugün kapya biber tadacaktı bende ara verdim mecbur bi gözlemlemek için bugün bişey vermeyecem

Kapya biberi nasıl vereceksiniz? Fırınlayıp zarını soyarak mı? C vitamini deposu olduğu için ben de erken sokmak istiyorum onu tadımlara

Akşamları 25-27 derece oluyor gece klima açık yatıyoruz. Kız gündüzden kolsuz çıtçıtlı atletle duruyor, gece de onunla yatırıyorum. Bazen askılı bazen kolsuz oluyor atleti. Genelde çorap giydirmiyorum ama eğer çok soğuksa ayağı giydiriyorum. Gece emzirmeye kalkınca bacakları soğuksa müslün örtüyorum ama açıyor kendini. Bebeklerin giyimi için kendinizi baz almayın babayı baz alın diyorlar (lohusayken hormonlardan kaynaklı bizde üşüme /terleme olabiliyormuş) bakıyorum eşim üzerini örtmüyor, ben de bebem üşümez o zaman diyorum. Üşütürse kocamı suçlicam

Kapya biberi nasıl vereceksiniz? Fırınlayıp zarını soyarak mı? C vitamini deposu olduğu için ben de erken sokmak istiyorum onu tadımlara
Buharda haşladım soydum çatalla ezdim az zeytinyağı damlattım ben kabak havuç patates yoğurt tattırdım 4. Sebze olarak kapya sonra taze fasülye sonra bezelye semizotu avakado yumurta şeklinde ilerleyecem

Birde ikinci öğüne ne zaman başlamalı bu kahvaltı mı ikindi öğünü mü olmalı doktorumuza bunları hiç sormadım ya tadımlarla 1 ayı doldurup 7. Ayda ikinci öğüne geçeyim diyorum amaç şuan zaten doymak degil tadmak nasılsa. Sizler nasıl yaptınız

Benim eşim de üstünü örtmüyor, sıcak oluyormuş. Bu bilgi güzelmiş

Canim doktor bana 1 hafta sonra demisti.sebzeyle basliyorsan 1 hafta sonra meyveyi de ekle 2.ogun olarak dedi.cuma basladim ben bu cuma sabah 10-12 arasi meyveye de baslicam.12-2 arasi sebze veriyorum

Milletin bu yaptigi bana terbiyesizlik geliyor,benim bebegime nasil bir sey verip müdahale edebilirler anlamiyorum anlamak istemiyorum

Zerre bişi olduğunu sanmıyorum ya. Var mı fotosu atar mısın bana da kakayı çok merak ettim bu alarma geçiren kakayı
Atıyım canım
Belkide sadece çatlak falandır doktorunda o yüzden çocuk cerrahisine görsün demiştir.
Bakalım yarın de diyecekler
Yogurttan suphe etmıstık, 3 gundur hıc yemedi. İlk kez bu kadar cok oldu, bugun hıcbısey vermedım mama dısında.. Ama oncekı gunlerı not alayım gitmeden.
Kan cok bariz belli oluyor mu kakada.ben cok dikkat etmiyorum da
Once kahverengi mukuslu gibiydi
Bugun daha kırmızı ve cok geldı

Çok geçmiş olsun umarım yarın doktor güzel geçer

Kızım yine katıla katıla aglamaya basladj.uyuyamiyor uyuyamadikca susmuyor oluk oluk akiyor gözyaslari,neden böyle oldu anlamiyorum.ek gidayla ilgili olabilir mi,esim az ver diyor,sindiremjyor ondan diyor,zaten doktorun soylediginden az vsriyorum daha da azalticam bakalim nolcak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…