2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kizlar ateş sürekli devam ediyor hastane 38.5 ten sonra müdahale ediyor 38.3 sürekli ılık duş calpol herşeyi yaptım yanıyor ne yapmalıyım başına böyle gelenler oldumu
Kızım 7 ayı doldurmak üzere 40 dereceleri gördük acilde ilk günkü doktor calpol dedi 2. Doktor artık 6 ayı geçti dolven verebilirsiniz dedi calpol zerre etti etmezken dolvenle ateşi düşürebildik dolveni de doktoruna sorup kullanabilirsin bence

Kızlar yumurta verdim bugün ilk defa. Baldırında isilikten farklı ve büyük minik minik şişlikler olmuş. Yumurta alerjisi kaç saatte belli olur.
2 gündür de kabak veriyordum. Acaba hangisi olabilir.

Kızlar yumurta verdim bugün ilk defa. Baldırında isilikten farklı ve büyük minik minik şişlikler olmuş. Yumurta alerjisi kaç saatte belli olur.
Sinek ısırmış olabilir mi? Kabak çok alerjik bi sebze değil.

Benimkinin de sırtında kabarcik seklinde iki tane sivilce cikmis alerji mi anlamadim

Bir kere denemistim cok dönuyordu yatıramadim sonra hep benimle yatti.dusme mevzusundan sonra korktum ama yatagina yatircam bugun tekrar bakalim nasil olacak
Ben park yatağın altına yatırıyorum, fermuarı açıyorum, yere yorgan seriyorum. Direkt yorgana yatırsam daha iyi aslında 😂

Ben bayağıdır park yatakta yatırıyorum. Artık eskisi gibi sırt üstü yatmıyor, yan yatıyor veya yüzüstü uyuyor.

Ben de park yatakta yatırıyorum yastık koymadan. Gece baktığımda yatağın bi başında bir sonunda oluyor😀 yüzüstü, yan, sırt üstü her şekilde görüyorum. 10 gün sonra falan en alta yorgan koyup yatağını da üstüne koymayı düşünüyorum ara bi kademe olsun diye

Kızım 7 ayı doldurmak üzere 40 dereceleri gördük acilde ilk günkü doktor calpol dedi 2. Doktor artık 6 ayı geçti dolven verebilirsiniz dedi calpol zerre etti etmezken dolvenle ateşi düşürebildik dolveni de doktoruna sorup kullanabilirsin bence
Doktora kalsa sadece calpol canım dolven ile düşürdüm ateşi çok şükür biraz huzursuzluk var oda normal galiba

Park yatakta nasil yatiriyorsunuz bebeklerinzi yanlara yastik koyuyor musunuz
İlk döndüğü zamanlar koyuyordum sonra yastığın üstünden de döndü. Dedim artık döne döne alışsın. Biraz başta uykusuz kaldık dönünce geri uyanıyordu ağlıyordu beni çevirin diye ama şimdi alıştı. Zaten sürekli yan dönüp uyuyor yüzüstü dönüyor yatırıyorum odaya geri geldiğimde yatağın diğer ucunda oluyor baya çılgın uyuyor 😂

Alerjik bebek benim kız o yüzden hayvansal gidalara baslamadik bu ay.bir ay boyunca sebze+meyve gidicez sadece.corba seklinde degilde sadece catalla ez diyor bizim doktor.1 hafta sonra baslicam meyveye öyle soyledi hangisiyle baslarsan 1 hafta sonra 2.ögünü ekle dedi
Bu doktorlar acaba hep farklı tıp mı okuyorlar bizim doktorda alerjik besinlerle erken tanıştırmak gerekiyor geciktirmeyecez dedi bende senin gibi ek gıdaya yeni baalayanlardanım 29 Aralık doğumlu.ben sebzeleri tek tek veriyorum doktorumuz direk yoğurtla başlamamı söyledi ama cesaret edemedim iki sebze denettim sonra 3 gündür de yoğurt denedik biraz kırmızı döküntüler oldu ama vermeye devam dedi bagirsak tepkimemiz olmadı çok şükür 3 hafta arayla deneyecez alerjenleri sırada yumurta sonra guluten sonra kuruyemiş ceviz rendesi ekleyecez falan inşallah hepsi sorunsuz geçer

Bu doktorlar acaba hep farklı tıp mı okuyorlar bizim doktorda alerjik besinlerle erken tanıştırmak gerekiyor geciktirmeyecez dedi bende senin gibi ek gıdaya yeni baalayanlardanım 29 Aralık doğumlu.ben sebzeleri tek tek veriyorum doktorumuz direk yoğurtla başlamamı söyledi ama cesaret edemedim iki sebze denettim sonra 3 gündür de yoğurt denedik biraz kırmızı döküntüler oldu ama vermeye devam dedi bagirsak tepkimemiz olmadı çok şükür 3 hafta arayla deneyecez alerjenleri sırada yumurta sonra guluten sonra kuruyemiş ceviz rendesi ekleyecez falan inşallah hepsi sorunsuz geçer
Aynen biz de alerjik gidalara erkrn basladik. Hatta ben yumurta beyazi vermisim yook o 9.ay dedi sasirdi. 3 gun kuralini biraktim 2 ay oldu zaten ek gidaya baalayali.

Ne miktarda verdin yumurtadandır kabak alerjen değildir iki gun tadımda dökmediyse döküntü muhtemel yumurta alerjen gıdaları 1 çay kaşığı verin 1 saat gözlemleyin herhangi tepki yoksa devamını öyle verin bize alerji doktorumuz bu şekilde söyledi

X