2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Benim de sorumun o, müslin kar etmiyor terliyor bebem şundan alıcam:

Hamazinc hemen alıp başladım ama henüz geçmedi canı acıyor temizlerken çok zorlanıyoruz penaten de alayım madem belki etki eder
2-3 güne bayağı düzeltir merak etme, bir se popoyu açık tutabildigin kadar açık tut altına havlu ve alt açma bezi koyup, penatenin içinde panthenol yağı var çok iyi gelen, genel olarak çoğu pişik kreminde bu yok ama panthenol çok etkili pişikte… ben yeni doğduğunda çok çektim, hala ara ara maalesef oluyor bu ikisini dönüşümlü kullanıyorum ve popoyu açıkta bırakıp iyice kurulayıp kremi sürüyorum…

Kızlar vitmadan hazır çorbalardan almıştım geldi bir tanesini bugün denedim kızım sevmedi acayip Moralim bozuldu Yani tadına baktım gerçekten tatsız bebek salcısı ve biraz tuz mu kullanmalıyım acaba

Ben de yorumlarda görmüştüm, aslında kendinize ne yapıyorsanız onun az salcalı az tuzlusunu yapın ama 1 yıl tuz yasak deniliyor işte.. Sonucta bızım damak tadımızı da alacaklar, boyle nasıl olcak ben de bilmiyorum

Hanımlar ek gıdada her yeni ürün için 3 gün gerekiyor mu? Ben havuç patates ve yoğurtta uyguladım ama çok ürün var. Gerekmeyenler neler?? Meyvelerde de 3 gün kuralı var mı???

yani böbrekleri için tuz İyi değil diyorlar 1 yaşına kadar . Bir köye gitmiştik Orada oturuyorduk manzarayı izliyorduk neyse işte bir abla davet etti bizi çay içelim diye evine bizi gördü işte orada oturduk vesaire mercimek çorbası yapmış nane pul biber tereyağı içinde var işte bebek de istedi bayağı kadın da yesin bir şey olmaz falan deyince ben de ortamın gıcığı olmamak için e tamam dedim bir iştahla yediii bir yedii yanında kendi mayaladığı Yoğurttan da yedi. Bir sürü de çorba aldım O çorbalardan işte ilk defa bugün denedim yok yani

Bebeklerin biraz da günü gününü tutmuyor. Daha sonra yine deneyin. İsterseniz çok az biber salçasıyla deneyin, bebek için olanı var mı bilmiyorum. Domates salçası 1 yaşa kadar tercih edilmiyor. Domates yani.

Yeşil yapraklı olmayan sebzeleri ertesi gün verebilirsin.

Aa yeşil yaprakli olanlar verilmiyor mu? Dolu brokoli haslamis annem az önce dolaba koymustum. Kabak verilmez diye duymustum sadece

Benim de kontrolüm perşembe gelmeden başlatalım gelince konuşuruz demişti. Şimdilik iyi gidiyor. En az yoğurdu sevdi. Yoğurt biraz ekşi olmuştu.
Yoğurt benim kızım hep dudak büzdü en basta ama ısrarla sade verdim. Herhangi bir şeyi yesin diye değiştirmeyi düşünmüyorum. Yogurda meyve katmayı vs. Şimdi alıştı cok güzel yiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…