2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Aa yeşil yaprakli olanlar verilmiyor mu? Dolu brokoli haslamis annem az önce dolaba koymustum. Kabak verilmez diye duymustum sadece

Yoğurt benim kızım hep dudak büzdü en basta ama ısrarla sade verdim. Herhangi bir şeyi yesin diye değiştirmeyi düşünmüyorum. Yogurda meyve katmayı vs. Şimdi alıştı cok güzel yiyor.
İsrafa devam edeceğim

Dizi acımasın diye dizliğe gelene kadar...
iki gündür emekliyor kac kere sorun yaşadım. Dün yataktan düşerken havada kaptım ama parmağımı ayağımı ters döndürerek ancak yakaladim acısı sonradan çıktı.
Bugunde emeklerken bir anda oyuncagina çarptı tam kaşının kenarına Allah'tan kanamadı şişti ama. Sonra emeklerken iki halı arasına geldi pat diye çenesini yere vurdu. Yine cok ağladı.
Daha da iki gün iki. Üçlü prizi bazen sarj için yatagimin yanına uzatiyodm, denk geldi onu kemiriyor.
Halifleks var odada ince yolluk onun kenarini kaldirip ağzına alıyor. Tam kenarda saç felan toplar ya sabah 8de odayı süpürmeye başlıyorum altım boş, bina boş 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Emeklemesinin geç olmasını isterdim

Aa yeşil yaprakli olanlar verilmiyor mu? Dolu brokoli haslamis annem az önce dolaba koymustum. Kabak verilmez diye duymustum sadece

Yoğurt benim kızım hep dudak büzdü en basta ama ısrarla sade verdim. Herhangi bir şeyi yesin diye değiştirmeyi düşünmüyorum. Yogurda meyve katmayı vs. Şimdi alıştı cok güzel yiyor.
Yaa ben kabağı hep veriyorum ertesi gün. Ispanak ve benzerleri diye düşündüm.

😂 oyun matından halıya veya parke neyse iniyor bebekler, yorgan serdik oynasınlar üstünde geniş geniş diye. Hem kafasını yere vurunca acımaz.
Yorganda da bilemedim hareketini kısıtlar mi? Bende salona geçince nevresim örtuyorum zemine temiz olsun diye. Kafasını yere vurmuyor oyuncaga vuruyor. Bide şimdi her şeyi aşırı sallıyor yüzüne yüzüne vuruyor.

Yaa ben kabağı hep veriyorum ertesi gün. Ispanak ve benzerleri diye düşündüm.
Brokoli verilmez mi yani?
Kabak bekleyince acı oluyor sanki. Bi çocuk bakıcısı akrabamız var. 14 çocuk bakmış ek gıda tavsiyesi anlatırken demişti kabak verilmez diye. Doktor bilgisi değil

Kızlar yarın 6 aylık kontrol var. Sorulacak sorular var mi bu dönem için.

1.Yenidoğan iken göz doktoruna gittiğimizde 6aylikta göz numarası için gelin demişti, onu sorucam, siz ne yapacaksınız?
2. Kızımın dudagiyla damagi arasında bir bağ var, sizin bebislerde de var mi, sanki cok yukarda?
3. Kızım aşırı aşırı hareketli. İnternette hiperaktif bebek araştırırken buluyorum kendimi ve endişeleniyorum. Dehb ve hiperaktiviteden. Ama uyku sorunu yok, gün içinde huysuzluk asla yok ama atom karınca gibi her saniye . Takip vs gerekli mi?
4.demir ilacı miktarı
5. Dişi on gündür tamamen çıkmadı yavaş yavaş çıkıyor
6. Atesi çıkmıyor hiç ama yüzünden belli oluyo ağrısı, ateşi olmaması ne demek?
7. 6-12 aylık olan emziği veriyorum büyük geliyor. Vermeli miyim yenidoğana devam mi?
8.biberon başlığını değiştiriyim mi 3 aylık takılı
Başka neler olabilir?

Son düzenleme:
Kızlar yarın 6 aylık kontrol var. Sorulacak sorular var mi bu dönem için.

1.Yenidoğan iken göz doktoruna gittiğimizde 6aylikta göz numarası için gelin demişti, onu sorucam, siz ne yapacaksınız?
2. Kızımın dudagiyla damagi arasında bir bağ var, sizin bebislerde de var mi, sanki cok yukarda?
3. Kızım aşırı aşırı hareketli. İnternette hiperaktif bebek araştırırken buluyorum kendimi ve endişeleniyorum. Dehb ve hiperaktiviteden. Ama uyku sorunu yok, gün içinde huysuzluk asla yok ama atom karınca gibi her saniye . Takip vs gerekli mi?
4.demir ilacı miktarı
5. Dişi on gündür tamamen çıkmadı yavaş yavaş çıkıyor
6. Atesi çıkmıyor hiç ama yüzünden belli oluyo ağrısı, ateşi olmaması ne demek?
7. 6-12 aylık olan emziği veriyorum büyük geliyor. Vermeli miyim yenidoğana devam mi?
8.biberon başlığını değiştiriyim mi 3 aylık takılı
Başka neler olabilir?
Biz gittik göz doktoruna fotoğraf makinası gibi birşey ile fotoğraf çektiler göz ölçümü yaptı astigmat hipermetrop şaşılık ve miyopu ölçen onun haricinde doktor eliyle cihazlarla da muayene etti çok şükür bişiy yok bir daha bir yaşında gidecez

yani böbrekleri için tuz İyi değil diyorlar 1 yaşına kadar . Bir köye gitmiştik Orada oturuyorduk manzarayı izliyorduk neyse işte bir abla davet etti bizi çay içelim diye evine bizi gördü işte orada oturduk vesaire mercimek çorbası yapmış nane pul biber tereyağı içinde var işte bebek de istedi bayağı kadın da yesin bir şey olmaz falan deyince ben de ortamın gıcığı olmamak için e tamam dedim bir iştahla yediii bir yedii yanında kendi mayaladığı Yoğurttan da yedi. Bir sürü de çorba aldım O çorbalardan işte ilk defa bugün denedim yok yani
Benım annem 3 gun kuralı nedir bılmıyor (sımdı bırısı burda olsaydı asağılardı, nasıl bilmez dıye 😃) yedıgı herseyden vermıs, kı kaldı kı ben hıc anne sutu almamisım, cıcıbebe ıle buyutmus benı.. Ne bılım cok mu kasıyoruz diyorum, dun mevlude gıtmıstık pide ayran vardı kasıgın ucuyla ayran ıcırdım,tuzlu hazır ayran bı de ıstahla ıctı.. 4 5 kere uzattım, bu kadar eser miktarların zarar verecegını dusunmuyorum..

Dizi acımasın diye dizliğe gelene kadar...
iki gündür emekliyor kac kere sorun yaşadım. Dün yataktan düşerken havada kaptım ama parmağımı ayağımı ters döndürerek ancak yakaladim acısı sonradan çıktı.
Bugunde emeklerken bir anda oyuncagina çarptı tam kaşının kenarına Allah'tan kanamadı şişti ama. Sonra emeklerken iki halı arasına geldi pat diye çenesini yere vurdu. Yine cok ağladı.
Daha da iki gün iki. Üçlü prizi bazen sarj için yatagimin yanına uzatiyodm, denk geldi onu kemiriyor.
Halifleks var odada ince yolluk onun kenarini kaldirip ağzına alıyor. Tam kenarda saç felan toplar ya sabah 8de odayı süpürmeye başlıyorum altım boş, bina boş 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Emeklemesinin geç olmasını isterdim
Ben de emeklemeden yürüsün ıstıyorum, benım kedim var, ev supurmekten bıktım, bı de parke yalamaya basladı 🤦‍♀️dun perdenin oraya gıtmıs kucaklamıs sarılmış perdeye agzına sokmaya calısıyor, kedı de huzur vermiyor perdeye, bı de bu cadı basladı 😃

Kızlar günaydin göz doktoruna hic muayene olmadik biz.doktorumuz bir sey de söylemedi gecen ay soracaktim unutmusum ins bu defa unutmam.rutin kontrollerden mi göz kontrolü?

Kızlar günaydin göz doktoruna hic muayene olmadik biz.doktorumuz bir sey de söylemedi gecen ay soracaktim unutmusum ins bu defa unutmam.rutin kontrollerden mi göz kontrolü?
hayır canım ayrıca göz doktorunu götürülüyor. Yenidoğanda bi çubukla takibine bakıldı. Sen şuana kadar bunu anlamışsındır. 6.ayda da göz numarası bakılacak dedi

Benım annem 3 gun kuralı nedir bılmıyor (sımdı bırısı burda olsaydı asağılardı, nasıl bilmez dıye 😃) yedıgı herseyden vermıs, kı kaldı kı ben hıc anne sutu almamisım, cıcıbebe ıle buyutmus benı.. Ne bılım cok mu kasıyoruz diyorum, dun mevlude gıtmıstık pide ayran vardı kasıgın ucuyla ayran ıcırdım,tuzlu hazır ayran bı de ıstahla ıctı.. 4 5 kere uzattım, bu kadar eser miktarların zarar verecegını dusunmuyorum..
Benim anam bu, yalnızca benimki değil çevremdeki pek çok kişi böyle büyütmüş. Sofraya oturulunca evde hangi yemek varsa kuralsız kaidesiz, tuzlu mu salçalı mı, alerjik mi demeden size de yedirirdik biz hepsinden diyor. O zamanlar böyle şeyler yoktu, doktorlar da demezdi diyor. Kardeşlerim de ben de iki ay zar zor süt almışız annemin sütü yokmuş. Ciddi alerjik bir durum yoksa bence de çok kasmaya gerek yok.

Benim anam bu, yalnızca benimki değil çevremdeki pek çok kişi böyle büyütmüş. Sofraya oturulunca evde hangi yemek varsa kuralsız kaidesiz, tuzlu mu salçalı mı, alerjik mi demeden size de yedirirdik biz hepsinden diyor. O zamanlar böyle şeyler yoktu, doktorlar da demezdi diyor. Kardeşlerim de ben de iki ay zar zor süt almışız annemin sütü yokmuş. Ciddi alerjik bir durum yoksa bence de çok kasmaya gerek yok.
Doktorlar da para kazanacak ıste 😃
Ben bu ay ve gelecek ay doktora goturmıcem. 8.ayda kan tahlili varmıs, o zaman gıdıcem kontrole, dün ebe de soyledı masallah cok ıyı gorunuyor dedı.. Tabı hastalıklar uzak dursun.. Tss nın 5 muayene hakkını bitirdik bile..

X