2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Su verenler hazır suyu kaynatıp soğutup mu veriyorsunuz yoksa kaynatmadan direkt veriyor musunuz
Kaynatip veriyorum ama cam sisedeki sulari kaynatmadan da verebilirsiniz diyorlar
Bugun saglık ocagına gıttım rapor almak ıcın,boylelıkle donemı kapattım.
Gıtmısken bebegı de tarttım 1 haftada 60 gr almıs 😔cok canım sıkıldı.
Tarti ya da olcum farki olabilir.Bazen benim bebegim duruyor duruyor birden aliyor oyle birsey de olabilir.Ya da o gun kaka partisiyse kilosu eksik cikiyor.
Gelen kişi teyzem olduğundan demedim artık😅. Gençlerin mallıkları benim canımı aşırı sıkıyor ya
Yeni anneye sacmalama soz konusu oldugunda genci yaslisi yok bence ya 😅 Bebek goren bi sacmaliyor

Klima kullanacak misin

Mecbur başladım, yatağın yerini değiştirdim biraz üstümüze gelmiyor klima ama klimasız bu şartlarda bu çocuklar telef olurlar diye düşünüyorum.
Arkadaşım şöyle bişey önerdi hava akımını yönlendiriyor klimanın. Henüz inceleyip alamadım

Ağzını kapatıp açmayan bebeler var mı ya 😒 istemiyor hiç bişey emmeye de hevesli değil ağlayıp duruyor su içiyor severek napacağım ben yahu 🥲
Annesi yeni tanışıyor. Benimki suluğa atlıyor. Bakıyor tadı yok, suları geri döküyor. Eninde sonunda içecek ama. Seninki de eninde sonunda yiyecek. 6-8 tadımdan sonra alışıyormuş diye okudum doktorun verdiği kitapçıkta.
Kilo alımı nasıl? Emmeye hevesli değil yazmışsın. Belki yetiyordur emdiği?

Annesi yeni tanışıyor. Benimki suluğa atlıyor. Bakıyor tadı yok, suları geri döküyor. Eninde sonunda içecek ama. Seninki de eninde sonunda yiyecek. 6-8 tadımdan sonra alışıyormuş diye okudum doktorun verdiği kitapçıkta.
Kilo alımı nasıl? Emmeye hevesli değil yazmışsın. Belki yetiyordur emdiği?
Sanmıyorum canım göğüslerim çok dolu çünkü belki diş belki sıcaktan ama nasıl besleneceğini düşünüyorum 5-6 ay aradı 300gr aldı 7kilo oldu 2800 doğum kilosu

Sanmıyorum canım göğüslerim çok dolu çünkü belki diş belki sıcaktan ama nasıl besleneceğini düşünüyorum 5-6 ay aradı 300gr aldı 7kilo oldu 2800 doğum kilosu
Benimki 3100 doğdu. 7400 şu an. Yani gelişimi seninle aynı ☺️ 3. Ay 300 gr aldı benimki de, ki 3. Ay 1 kilo alan bebekler var. Şu an 500 alması yeterli, 200 gr eksik almış. Canı sağolsun. Bazı çocuklar iştahsız oluyor. Sağlıklı olsunlar da. Maşallah göğüslerin doluymuş. Sen sık sık teklif et. Aldığı kadar alsın. Benim sütüm çok az.

Ev kac derece klima ile. Osmsn gonulal once pencere acikken klima calistir o hava bi ciksin sonra kapat pencereleri diyor
Ev klimayla kaça düşüyo bilmiyorum sinek yüzünden oda kapısı kapalı duruyor çünkü. Ama evin genel derecesi 26yı bile zor görüyor yüksek hep

Kendi içleri geçmiş herkesi kendileri gibi sanıyolar ben de öyle diyen birinin arkasından anneme bunamış bu dedim. Bir de şu an İzmir’de olan var mı bilmiyorualev alev yanıyor İzmir çocuk sıcaktan ağladı dün gece.
Benim evde iki klıma var ev soğumuyor bugünde çoçuk odasına taktırdım beynim kaynıyor hele bugün neydi 😓klımada ev 24 e düşünce bacakları buz gibi oluyor ne yapacağım bilmiyorum klıma soğuğuda başka bişi 24 normal ama buz gibi oluyo

Benim evde iki klıma var ev soğumuyor bugünde çoçuk odasına taktırdım beynim kaynıyor hele bugün neydi 😓klımada ev 24 e düşünce bacakları buz gibi oluyor ne yapacağım bilmiyorum klıma soğuğuda başka bişi 24 normal ama buz gibi oluyo
Klimayı açın salonda ama siz o odaya yakın odaya geçin ozaman çocuk da çarpılmaz ben öyle yapıyorum birde klimayı fanını en düşükte 22 de çalıştırın

Benimki 3100 doğdu. 7400 şu an. Yani gelişimi seninle aynı ☺️ 3. Ay 300 gr aldı benimki de, ki 3. Ay 1 kilo alan bebekler var. Şu an 500 alması yeterli, 200 gr eksik almış. Canı sağolsun. Bazı çocuklar iştahsız oluyor. Sağlıklı olsunlar da. Maşallah göğüslerin doluymuş. Sen sık sık teklif et. Aldığı kadar alsın. Benim sütüm çok az.
Evet aslında normal aralıkta gelişimsel olarak ama bundan sonrası korkutuyor beni çünkü ek gıdaya ihtiyaç var emse doya doya çok dert etmeyeceğim yeter aslında ama

Tamam canım. Üşenmezsen, müsait olursan fotosunu boyutunu anlayacağımız şekilde atar mısın?
IMG_5146.jpeg

X