2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Maşallah gencecik görünüyorsunuz 😊

2 gündğr havalar felaket oldu
Aynı sorun bizdede var sıfır çiş
Ben su vermiyordum hiç
Arrık vermeye başladım bol bol su veriyorum yinede çiş pek gelmiyor
Çok terliyor salya akıyor katı gıdaya da başladık susuz kaldı sanırım bebeğim
Ben bile deli gibi su içerken nasıl onu susuz bıraktım bilmiyorum
Aynı durum bizde de var çok çok az yapıyor.
bu arada bebişin desteksiz otururken ilk zamanlar ayaklarını tutup önüne kapanıyor muydu. Bıraktığım an öne düşüyor bazen ayağını tutmaya çalışıyor o zamanda kapanıyor korktum baya

6.5 kiloya 8 damla az değil mi ? Ben de bestiron kullanıyorum kilosunun 2 katı olarak kullanılacak diye söyledi bize doktorumuz. Ben 5.5 kiloya 11 damla kullanıyorum
Damla ayarini doktorumuz yapti canim *2 demedi bizimki
29,5 tek zıbın.

Uyuduğu zaman da mı bezle kalıyor.
Gece 24-25 derece falan oluyor sadece zibinla yatırıyorum
Kızlar bezlerine hoc isemiyor gibi bütün gün sıcaklardan mi sütüm mu azaldı anlamadım sizde durumlar nasıl lütfen fikir verin
Bizim de oyle.Eskiden dolu dolu agir olurdu bez simdi oyle degil ama bu hem biraz ayla hem de sicaklarla ilgili sanirim..Su vermeye calisiyorum iki gundur doktorumuz gunde toplam 30cc civari her tadim sonrasi verebilirsin dedi ama iciremiyorum ben pipetli ile almiyor biberon almiyor suluk bogazina kaciriyor

Ben bugun verdiklerimi yazayim ben su anda gunde 2-3 kere tadim yaptiriyorum hala..Tabagina hem ezilmis hem de blw seklinde kendi yiyebilecegi formda iki cesit koyuyorum.Ben kendim de cesitli ve renkli tabak severim😊

Yogurtta ucuncu gunumuz ondan dolu dolu bir yemek kasigi yogurt,parmak kalinliginda kesilmis buharda haslanmis havuc ve bir kasik civarinda buharda hasladigim ve rendeledigim kabagi verdim.Su an yogurt tadiminda oldugumuz icin yeni bir sebze meyve eklemiyorum.

Aksam uzeri de tatli patates,parmak kalinliginda kesilmis haslanmis havuc ve yine 1 yemek kasigi yogurt verecegim.Sebzelerin uzerine zeytinyagi gezdiriyorum.

Meyve filesinde de sogumus muz dilimi veriyorum dunden beri.Hem kasiyor hem isiriyor.

Midye Haric hepsi guzel 😂😂
Yaa hamileliğimden beri yiyemedim. Buralarda da yok, midye tava istiyorum ben. Ya taksime ya kadıköye gitmem lazım. Senelerdir gitmedim. Taksime en son ne zaman gittiğimi zaten hatırlamıyorum. Kadıköy’e 2022 aralıkta gittik, beyaz yaka arkadaşlar happy moons’ta oturacakmışız illa. Kendi başıma mal mal dolaşmayı özledim 😢

Aynı durum bizde de var çok çok az yapıyor.
bu arada bebişin desteksiz otururken ilk zamanlar ayaklarını tutup önüne kapanıyor muydu. Bıraktığım an öne düşüyor bazen ayağını tutmaya çalışıyor o zamanda kapanıyor korktum baya
hala ayak tutma hareketi yapıyor devrilecek gibide oluyor ama genelde arkaya devrilir öne değil
balık gibi bir çocuk değil ama çok diri de değil
normal dir diye düşünüyorum

Yaa hamileliğimden beri yiyemedim. Buralarda da yok, midye tava istiyorum ben. Ya taksime ya kadıköye gitmem lazım. Senelerdir gitmedim. Taksime en son ne zaman gittiğimi zaten hatırlamıyorum. Kadıköy’e 2022 aralıkta gittik, beyaz yaka arkadaşlar happy moons’ta oturacakmışız illa. Kendi başıma mal mal dolaşmayı özledim 😢
Evet buralar güzel 😍 kesinlikle Kadıköy sokakları özellikle 🙏🏽

Kızlar bezlerine hoc isemiyor gibi bütün gün sıcaklardan mi sütüm mu azaldı anlamadım sizde durumlar nasıl lütfen fikir verin
Ben bu sıcaklarda bebeklere su verilmesi taraftarıyım .sonucta yenidoğan değiller .doktorlar vermeyin diyor ama ben bunu bebeklerin mideleri zaten küçük suyla dolmasın diye yada herkesin hijyen anlayısı farklı oldugu için enfeksiyon kapma riskinden dolayı söylediklerini düşünüyorum kaynatıp ılıttıktan sonra sakıncası yok bence şahsen 2 çocugumada verdim az miktarda

Yeşilköyde var aslında arkadaşlarım gidiyordu. Ama merak edip hiç sormadım. Üniversite zamanı ful Taksimde geçerdi hey gidi günler.

Yeşilköyde var aslında arkadaşlarım gidiyordu. Ama merak edip hiç sormadım. Üniversite zamanı ful Taksimde geçerdi hey gidi günler.
Meyhane tarzı yerlerde var da böyle balık ekmek gibi al git otur ye tarzı yerlerde yok ya. Belki eskiden vardır bilmiyorum. Şu an meyhaneye gitmeye de durumum müsait değil 😂

Meyhane tarzı yerlerde var da böyle balık ekmek gibi al git otur ye tarzı yerlerde yok ya. Belki eskiden vardır bilmiyorum. Şu an meyhaneye gitmeye de durumum müsait değil 😂
Sordum sokak lezzetleri diye bi yermiş ama kapanmış:KK43: bköyde midyeci ahmeti görmüştüm ama o şubesi nasıldır bilmiyorum

X