2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Evet öyleymis 34 yasinda anne oldum bitik haldeyim 😑
Sizin bebeğinizin de mi mukuslu kakaları var bi kaç gün mukuslu peşine bi kac gun sıvı kaka şeklinde bi döngünüz var mı birde döküntü demişsiniz o döküntülerde vücutta çıkan sonra sönüp başka yerinde çıkan kırmızı noktalar mı diyet yapıyormusunuz

Kesinlikle şu aralar benden daha akıllı olduğu kesin 😆😁 6 aylık bebenin yanında kendimi bazen kötü hissediyorum.

Kızlar sizin bebelerde ses çıkarmayı çığlık atarak keşfettiler mi? Bizim ki çığlık atmayı keşfetti sanırsın biyerlerini sıkıyoruz bi anda ayy gibi çığlık atıp gülüyor. 😄 “bi de bu kız bebeler gerçekten çok konuşuyor”
Sabah uyandığında çığlıkları başlıyor ama çok tatlı çığlıklar. Bizim komşular o kadar feryatlarını ağlamalarini dinlediler ki Ece'nin bu sesler onlara da ninni gibi geliyormus su an😂

6 ay kontrolü sağlıklı haberiyle bitti. Aşı yokmuş 12-14 ayda varmış . Fıstık ezmesi ve yumurta başlayacağız alerji ıhtımalınıde ek gıdaya azaltırmış. Cıps gibi bi ürün varmış bebegın cıgneme refleksı gelişmesi için onu önerdi. Sütü azalt pıreye ağırlık ver dedı .Sonra ekmeğe gecıcez. Hadi bakalım yakında kebap vs ver dıcek bekliyorum 😂

Eklentiler

• 829B4356-3F74-4847-B7CF-B5A6345D4391.jpeg
    829B4356-3F74-4847-B7CF-B5A6345D4391.jpeg
    82,2 KB · Görüntüleme: 45
Kesinlikle şu aralar benden daha akıllı olduğu kesin 😆😁 6 aylık bebenin yanında kendimi bazen kötü hissediyorum.

Kızlar sizin bebelerde ses çıkarmayı çığlık atarak keşfettiler mi? Bizim ki çığlık atmayı keşfetti sanırsın biyerlerini sıkıyoruz bi anda ayy gibi çığlık atıp gülüyor. 😄 “bi de bu kız bebeler gerçekten çok konuşuyor”
Evetttt çok tatlı çığlıklar atiyor ve öyle oyalanıyor biraz kendince sonra yine beni arıyor 😂😂😂

Sizin bebeğinizin de mi mukuslu kakaları var bi kaç gün mukuslu peşine bi kac gun sıvı kaka şeklinde bi döngünüz var mı birde döküntü demişsiniz o döküntülerde vücutta çıkan sonra sönüp başka yerinde çıkan kırmızı noktalar mı diyet yapıyormusunuz
Evet aynen böyle dediginiz gibi ama anne sütü almıyor benim kızım

Tup bebek imkani buyuk bir nimet evet ama ilaclari vs bedeni cok yordugunu bir arkadas anlatmisti. Eskiden kalabalik aileler vardi bebek bos kalmazdi bi o bakar bi bu bakardi. Yok ya eşimde yeteri kadar yardimci olamiyor yarin bir gun işe baslayacagim ama ikinciyi isterdim 😑
4 yıllık bir ugras, 2 asılama 4 tup bebek, kayıplarım, vucudum 20 yıl yaslandı.. Zor ama ıyıkı tıp var, yoksa kızıma nasıl kavusurdum

38 yaşımdayım ağrıların hepsi bende de var. Ama sanırım delirmiş olmalıyım ikinci çocuğu hatta 3. Çocuğu istiyorum hayırlısıyla. Ama yakın aralıklarla. “Sanki sipariş geçiyormuş gibi oldu tövbe ☺️” ilerde kardeşi olsun tek kalmasın istiyorum hepsi bundan “bi de yalan olmasın ilk günlerini özledim 🥲
Annelik delilik zaten o yüzden anlıyorum… benim de içimden arada bi tane daha olsa diye geçiyor ama ağrılarım günden günde artınca ve azinca vazgeçiyorum 🥹 bir de tüp bebek hamilelik yerdeyim çok zor geçti.. sizin zor geçmediyse, neden olmasın 🙏🏽🙏🏽

Kızlar, domol leke çıkartıcı sabun var. Alın, aldırın 😍 demir takviyesinin aylar öncesinden kalan lekelerini bile çıkardı. Mükemmel bir ürün. Ben bayıldım 😍
E bebeğin toz leke çıkarıcısını denedim bir de. Hiç beğenmedim onu. Lekeler aynen kaldı. Almayı düşünenlere fikir olsun 🌸

Evet aynen böyle dediginiz gibi ama anne sütü almıyor benim kızım
Peki doktorunuz ne diyor benim alerji bölümünde ki doktoru deri prick testleri uyguladı negatif kanda da inek sütü yumurta beyazı ve sarısı ige antikorları baktı onlarda negatif geldi kilo alımı iyiyse huysuz bebek değilse ve kakada kan yoksa diyet gerek yok maruz kalarak telore eder dedi. Alerji diyetisyeni bu kadar küçükken o testler kesin sonuç vermez deyip eliminasyon diyetine başlattı diyet açma kısmındayız bazen yine kırmızı döküntüler bi gelip kayboluyor ek gıdaya başlama kısmı korkutuyor beni bakalım nasıl olacak

Peki doktorunuz ne diyor benim alerji bölümünde ki doktoru deri prick testleri uyguladı negatif kanda da inek sütü yumurta beyazı ve sarısı ige antikorları baktı onlarda negatif geldi kilo alımı iyiyse huysuz bebek değilse ve kakada kan yoksa diyet gerek yok maruz kalarak telore eder dedi. Alerji diyetisyeni bu kadar küçükken o testler kesin sonuç vermez deyip eliminasyon diyetine başlattı diyet açma kısmındayız bazen yine kırmızı döküntüler bi gelip kayboluyor ek gıdaya başlama kısmı korkutuyor beni bakalım nasıl olacak
Biz hic test yaptirmadik alerji doktoruna gondermedi doktorumuz.temas kullandigi kremlerden de kaynakli olabilir belki de mamanin icindeki bir seye alerjisi var.inek sütünden uzak duracagiz sürekli gözlemliceksin tolere edilemeyecek bir alerji degil simdilik,alerjiye yatkin bir bebegim var diye aklinda olacak dedi

Annelik delilik zaten o yüzden anlıyorum… benim de içimden arada bi tane daha olsa diye geçiyor ama ağrılarım günden günde artınca ve azinca vazgeçiyorum 🥹 bir de tüp bebek hamilelik yerdeyim çok zor geçti.. sizin zor geçmediyse, neden olmasın 🙏🏽🙏🏽
Ay benim de tüp bebek tutmayanlar gitgeller falan derken sanırım akıl sağlığımı yitirdim 🤣🤣 e madem gitti neden 2. Olmasın. Şaka bir yana çok şükür ben kardeşlerimle çok iyiyim o yüzden bir kardeşi olsun isterim. Hepimiz için hayırlısı

X